Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Wigilijne wróżby i przesądy

Wigilijne wróżby i przesądy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem zdajemy się zapominać, co jest w nich najważniejsze. Boże Narodzenie to czas niezwykły, wokół którego wyrosło mnóstwo przesądów i wróżb. Dzięki nim, już w Wigilię możemy dowiedzieć się, jaki będzie dla nas cały następny rok. Jak dopomóc szczęściu? Zapraszamy do lektury!

Pieniądze szczęścia nie dają, ale...

Żeby pomóc szczęściu i „przyciągnąć" pieniądze do siebie, wkładamy łuskę karpia spożywanego podczas naszej wigilii do portfela i nie wyciągamy jej przez cały rok. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że złotówki częściej będą wpadać do naszej portmonetki, niż z niej wypadać.

Drugim sposobem pomocy fortunie jest mycie się w wodzie, w której zanurzone są monety. Żeby zawsze mieć pieniądze wystarczy tylko umyć twarz w wodzie, do której włożymy kilka monet. Jednak warunkiem pomyślności jest dotykanie tychże pieniędzy, przy każdym nabieraniu wody!

Ponoć warto mieć jakieś pieniądze przy sobie, podczas samego spożywania posiłków wigilijnych. I przede wszystkim niczego nikomu nie pożyczajmy, bo „kto w wigilię coś z domu wydaje, ten się nie dorobi".

Nie wypędzaj miłości

Żeby zapobiec odejściu swojego narzeczonego lub przyszłego kandydata na partnera, dziewczyny powinny zamiatać w kierunku „od drzwi". Zamiatanie w kierunku drzwi miało odpędzać miłosne zaloty.

Czy następny rok przyniesie wiele miłości? Aby to sprawdzić należy zjeść jabłko i policzyć jego pestki. Jeśli liczba pestek jest parzysta, to spędzisz ten rok pod znakiem miłości. Jeśli będzie ich ponad 6, to szczęście będzie podwójne!

Obserwujcie pogodę! Wierzy się, że gdy w Wigilię niebo jest pochmurne, to za mąż będą wychodzić stare i bogate panny. Natomiast niebo jasne wróżyło wesela pannom młodym, ale biednym.

Po wieczerzy panna powinna wyciągnąć spod obrusu źdźbło sianka. Jeśli wyciągnie źdźbło zielone, to „w zapusty przywdzieje wianek ślubny". Źdźbło zwiędłe wróży konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, a źdźbło żółte oznacza, że kobieta umrze jako stara panna.

Komu dopisze zdrowie

Wierzenia ludowe mówią, że zjedzenie podczas Wigilii jabłka zapewnia brak bólu gardła przez cały rok. Zjedzenie orzecha, gwarantuje zdrowe zęby.

Panie, pamiętajcie! W Wigilię nie odwiedzajcie, ani nie telefonujcie do nikogo z samego rana! Przynosi to tylko choroby lub inne nieszczęścia dla domu, który odwiedzacie. Przepuście w drzwiach partnera, ponieważ to właśnie mężczyzna przynosi w tym dniu wróżbę szczęśliwego roku.

Słabe zdrowie będzie Cię męczyć , jeśli 24 grudnia zachorujesz lub się skaleczysz. O dziwo jedno kichniecie wróży dobre zdrowie przez cały rok.

Będziemy mieć zdrowe zęby, jeśli z rana przetrzemy je czosnkiem.

 

Przede wszystkim pamiętajmy, że „jaki dzień Wigilii, taki cały rok". Dlatego unikajmy sporów i smutków. Starajmy się być dla wszystkich mili i radośni, a następny rok będzie niezwykle szczęśliwy. Kto wie, ile prawdy jest w tych wszystkich ludowych wierzeniach? Na wszelki wypadek warto się postarać, aby nie przywołać do siebie złych duchów!

 

 

Agata Tuchowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Aktualności
Najradośniejszych Świąt Wielkanocnych!

Najradośniejszych Świąt Wielkanocnych!

Najradośniejszych Świąt Wielkanocnych, najlepszych wypieków, najkolorowszych pisanek,  najsmaczniejszych smakołyków,  najbardziej mokrego Śmigusa Dyngusa,najmniejszej liczby obowiązków oraz wszystkiego co naj, najŻyczymy wszystkim naszym...
Czytaj więcej
Najczęściej polecana strona ślubna - wrzesień 2009

Najczęściej polecana strona ślubna - wrzesień 2009

Konkurs na najczęściej polecaną stronę ślubną rozwiązany. Wrześniową edycję naszej zabawy wygrała para Magda i Krzysiek (http://magdakrzysiek.ichslub.pl/). To właśnie oni zostali...
Czytaj więcej
Andrzejkowy weekend z wróżbami

Andrzejkowy weekend z wróżbami

Andrzejkowy wieczór, pełen wróżb i magii czeka nas w przyszłym tygodniu, w nocy z 29 na 30 listopada. Bierzemy jednak pod...
Czytaj więcej
Konsultant ślubny

Konsultant ślubny

            Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Piękna uroczystość, a zarazem wielka operacja logistyczna, którą poprzedzają wielomiesięczne przygotowania.             Wychodząc...
Czytaj więcej
START PORTALU - zapraszamy na SuperSluby.pl

START PORTALU - zapraszamy na SuperSluby.pl

Witamy! Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 lutego 2009 wystartował portal SuperSluby.pl. Takiego portalu jeszcze nie było! SuperSluby.pl zostały stworzone z myślą...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2018 - SuperSluby.pl