Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Wigilijne wróżby i przesądy

Wigilijne wróżby i przesądy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem zdajemy się zapominać, co jest w nich najważniejsze. Boże Narodzenie to czas niezwykły, wokół którego wyrosło mnóstwo przesądów i wróżb. Dzięki nim, już w Wigilię możemy dowiedzieć się, jaki będzie dla nas cały następny rok. Jak dopomóc szczęściu? Zapraszamy do lektury!

Pieniądze szczęścia nie dają, ale...

Żeby pomóc szczęściu i „przyciągnąć" pieniądze do siebie, wkładamy łuskę karpia spożywanego podczas naszej wigilii do portfela i nie wyciągamy jej przez cały rok. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że złotówki częściej będą wpadać do naszej portmonetki, niż z niej wypadać.

Drugim sposobem pomocy fortunie jest mycie się w wodzie, w której zanurzone są monety. Żeby zawsze mieć pieniądze wystarczy tylko umyć twarz w wodzie, do której włożymy kilka monet. Jednak warunkiem pomyślności jest dotykanie tychże pieniędzy, przy każdym nabieraniu wody!

Ponoć warto mieć jakieś pieniądze przy sobie, podczas samego spożywania posiłków wigilijnych. I przede wszystkim niczego nikomu nie pożyczajmy, bo „kto w wigilię coś z domu wydaje, ten się nie dorobi".

Nie wypędzaj miłości

Żeby zapobiec odejściu swojego narzeczonego lub przyszłego kandydata na partnera, dziewczyny powinny zamiatać w kierunku „od drzwi". Zamiatanie w kierunku drzwi miało odpędzać miłosne zaloty.

Czy następny rok przyniesie wiele miłości? Aby to sprawdzić należy zjeść jabłko i policzyć jego pestki. Jeśli liczba pestek jest parzysta, to spędzisz ten rok pod znakiem miłości. Jeśli będzie ich ponad 6, to szczęście będzie podwójne!

Obserwujcie pogodę! Wierzy się, że gdy w Wigilię niebo jest pochmurne, to za mąż będą wychodzić stare i bogate panny. Natomiast niebo jasne wróżyło wesela pannom młodym, ale biednym.

Po wieczerzy panna powinna wyciągnąć spod obrusu źdźbło sianka. Jeśli wyciągnie źdźbło zielone, to „w zapusty przywdzieje wianek ślubny". Źdźbło zwiędłe wróży konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, a źdźbło żółte oznacza, że kobieta umrze jako stara panna.

Komu dopisze zdrowie

Wierzenia ludowe mówią, że zjedzenie podczas Wigilii jabłka zapewnia brak bólu gardła przez cały rok. Zjedzenie orzecha, gwarantuje zdrowe zęby.

Panie, pamiętajcie! W Wigilię nie odwiedzajcie, ani nie telefonujcie do nikogo z samego rana! Przynosi to tylko choroby lub inne nieszczęścia dla domu, który odwiedzacie. Przepuście w drzwiach partnera, ponieważ to właśnie mężczyzna przynosi w tym dniu wróżbę szczęśliwego roku.

Słabe zdrowie będzie Cię męczyć , jeśli 24 grudnia zachorujesz lub się skaleczysz. O dziwo jedno kichniecie wróży dobre zdrowie przez cały rok.

Będziemy mieć zdrowe zęby, jeśli z rana przetrzemy je czosnkiem.

 

Przede wszystkim pamiętajmy, że „jaki dzień Wigilii, taki cały rok". Dlatego unikajmy sporów i smutków. Starajmy się być dla wszystkich mili i radośni, a następny rok będzie niezwykle szczęśliwy. Kto wie, ile prawdy jest w tych wszystkich ludowych wierzeniach? Na wszelki wypadek warto się postarać, aby nie przywołać do siebie złych duchów!

 

 

Agata Tuchowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Aktualności
Zapraszamy na SuperSlubny blog

Zapraszamy na SuperSlubny blog

SuperSlubny blog tak samo jak portal, powstał z myślą o Narzeczonych.  Znajdziecie na nim jednak nie tylko istotne porady i poważne...
Czytaj więcej
SuperSluby na Facebooku. Zapraszamy!

SuperSluby na Facebooku. Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich zakochanych i narzeczonych, aby dołączyli do naszego grona fanów na facebooku. Już nie przegapisz nowych artykułów, ciekawostek, postów na...
Czytaj więcej
Radosnych Świąt Wielkanocnych

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia: niech rodzinna atmosfera, optymizm i nadzieja zagoszczą w Waszych domach i...
Czytaj więcej
Prezent dla Waszego chłopaka

Prezent dla Waszego chłopaka

30 września to lubiany przez wszystkich Panów Dzień Chłopaka. My kobiety co roku uszczęśliwiamy mężczyzn dając im wtedy prezenty. Do dyspozycji...
Czytaj więcej
Walentynkowe życzenia dla wszystkich Zakochanych!

Walentynkowe życzenia dla wszystkich Zakochanych!

Walentynki są świętem miłości i zakochanych. SuperSluby.pl to portal, który sprawia, że miłość rozkwita, a zakochani łączą się w pary. Tak...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl