Logowanie

Ślubne tematy

 

Czym pojechać do ślubu?

Czym pojechać do ślubu?

    Przychodzi czas, gdy trzeba zastanowić się nad powyższym pytaniem. Odpowiedzi najczęściej są trzy: po pierwsze własny samochód, po drugie pożyczony od znajomego, i ostatecznie, coraz częściej podejmowana decyzja - wynajęcie pojazdu marzeń.

Na początek kilka bardzo istotnych czynników, które będą miały ogromny wpływ na dalsze powodzenie całego przedsięwzięcia pod tytułem: Ślub

  • Wygląd. To główna cecha samochodu, którą się kierujemy. Samochód, jak wszystko w tym uroczystym dniu, musi pasować idealnie do całej otoczki związanej z ceremonią.
  • Wielkość i wygoda. Im więcej miejsca, tym więcej swobody i możliwości wytchnienia. Jeśli decydujemy się przyjechać czymś mniejszym, to musimy pamiętać, że ryzyko ubrudzenia się czy podarcia części ubioru, jest dużo wyższe. Wygoda w samochodzie pozwala nam przynajmniej na chwilę się zrelaksować.
  • Pora roku. Zawsze musimy mieć na uwadze to, co może się dziać na zewnątrz. Jeśli ślub odbywa się w porze letniej czy wiosennej, trzeba pamiętać o klimatyzacji, a samochód cabrio jest miłą alternatywą. Jednak pamiętajmy, że istnieje ryzyko niespodziewanego deszczu.
  • Termin ślubu i dostępność. Kiedy zacząć szukać samochodu? Jeśli będzie to okres nie krótszy niż trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, to powinniśmy z powodzeniem zdążyć bez nerwów.


    Kiedy już przeanalizujemy wszystkie powyższe czynniki, przychodzi czas na wybór konkretnego samochodu, gdzie musimy uwzględnić dwa kryteria: cenę oraz indywidualne upodobania pary młodej.
 
Własny samochód

    Na to rozwiązanie decydują się głównie pary, które mają ograniczony budżet, lub też nie chcą przeznaczać na dany cel większej ilości gotówki. Opłaty w tym wypadku są jedynie czysto eksploatacyjne. Ale kto usiądzie za kierownicą? Można wynająć kierowcę, albo przekonać jednego ze znajomych, że jest świetnym kierowcą i dlatego właśnie chcemy, żeby to on prowadził nasz pojazd.

Samochód pożyczony

    Czasem może zdarzyć się tak, że nasz najbliższy przyjaciel posiada samochód, który idealnie wpasowywałby się do naszej ceremonii. Samochód piękny i stylowy. Warto więc zapytać, czy szanowny przyjaciel nie zechciałby sprawić nam wspaniałego prezentu i wypożyczyć nam swój Skarb. Decyzja ta może okazać się konsensusem między własnym pojazdem (cena), a wypożyczonym (marzenie).

Samochód wynajęty

    Gdy już dojdziemy do momentu, w którym podejmujemy decyzję o wynajęciu samochodu, to okazuje się, że mamy bardzo szeroki wachlarz opcji. Możemy jechać wielką szykowną limuzyną,  pojazdem zabytkowym, samochodem sportowym, dorożką a nawet piętrowym, angielskim autobusem, do którego z powodzeniem zmieścimy również wszystkich gości. Do każdego pojazdu dostajemy w cenie kierowcę. Rezygnacja z tej opcji i umieszczenie znajomego za kierownicą jest możliwa tylko przy wybranych autach. Firmy zazwyczaj nie są chętne do takiej współpracy przy samochodach zabytkowych, czy różniących się w budowie i obsłudze od zwykłego samochodu osobowego.
Po co ryzykować i narażać się na dodatkową porcję stresu?
Przy wyborze bardziej ekskluzywnego pojazdu, w cenie mamy wliczony poczęstunek szampanem czy innymi trunkami. W samochodach o dużych gabarytach możemy znaleźć telewizor czy wideo.
Jak kształtują się ceny takiej przyjemności? Wszystko zależy od rodzaju pojazdu. Nowe auta oscylują w granicach 100 zł/h, zabytkowe i limuzyny w granicach 250 zł/h. Pamiętać należy, że firmy świadczące daną usługę najczęściej wynajmują swój towar na min. 3 godziny.
Bardziej profesjonalne firmy, w momencie gdy nasz wymarzony samochód zostanie skradziony lub zepsuty, w dniu ślubu podstawiają rezerwowy samochód (niestety inny niż wybrany) i świadczą usługę za darmo.

Jakie pojazdy są więc wybierane i przez kogo?

  • Najczęściej wypożyczana jest limuzyna, przeznaczona dla par, które chcą zaznać odrobinę luksusu i wejść w nowe życie z impetem. Jest uniwersalnym rozwiązaniem jeśli chodzi rodzaj imprezy i porę roku w której się odbywa. Pasuje najbardziej do nowoczesnych i ekskluzywnych przyjęć.
  • Dorożka jest równie popularna, jednak wybierana przez pary, które chcą w danym dniu poczuć więcej romantyzmu. Najlepiej współgra z imprezami w stylu retro, czy przyjęciami odbywającymi się na wsi.
  • Auta sportowe czy motory są rzadko spotykane. Wybierane prze ludzi nie mogących usiedzieć w miejscu, którzy chcą się wyróżnić na tle tłumu i oczekują lekkiej nutki adrenaliny.
  • Miłośnikom wrażeń ekstremalnych proponuję rozwiązanie nie mające nic wspólnego z czterema, ani nawet dwoma kółkami. Oryginalnym pomysłem, który zaskoczy wszystkich, będzie na pewno skok ze spadochronem.

 
Jak widać możliwości jest wiele, wybór na pewno nie należy do najłatwiejszych i przysporzy niejednej parze wiele problemów i powodów do dyskusji. Chcąc nie chcąc musimy przyznać, że jest to jeden z ważniejszych szczegółów, które będą miały ogromny wpływ na nasze samopoczucie w czasie tego ważnego dnia.

Poniżej kilka propozycji, ale to oczywiście nie wszystko.

Nowoczesna limuzyna:

limuzyna do ślubuauto do ślubu

 

Stare czasem zabytkowe auta:

zabytkowe autostare auto do ślubu

 

SuperSluby.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Wesele w zimie - dlaczego nie?

Wesele w zimie - dlaczego nie?

Większość młodych par marzy o weselu w lecie, twierdząc, że jest to najodpowiedniejsza pora roku. Czy na pewno? Jest wiele minusów,...
Czytaj więcej
Na ślubnym kobiercu z cudzoziemcem

Na ślubnym kobiercu z cudzoziemcem

Odkąd świat stał się globalną wioską i większość granic została otwarta, w Polsce przybywa małżeństw, w których Państwo Młodzi są różnej...
Czytaj więcej
Ślubne dziwactwa

Ślubne dziwactwa

Na naszym SuperSlubnym Blogu już nieraz wspominaliśmy o ślubach rodem z filmów science fiction. Takich przypadków jest coraz więcej! Fantazja Państwa...
Czytaj więcej
Przetańczyć z Tobą chcę, całą noc…

Przetańczyć z Tobą chcę, całą noc…

Młoda para ma do wykonania wiele stresogennych czynności, zarówno przed ślubem, jak i w tym szczególnym dniu. Dla większości młodych, dzień...
Czytaj więcej
Ślub, którego nie było

Ślub, którego nie było

Spotykacie się bardzo długo, a Wasze rodziny nie mogą już doczekać się ślubu? Wy jednak jeszcze o tym nie myślicie. Co...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl