Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Do ołtarza lekką stopą

Do ołtarza lekką stopą

Wybór butów do ślubu, to problem nie jednej Panny Młodej, bo oprócz wygody liczy się wygląd i dopasowanie do sukni i dodatków. Jak wybrać idealne buty, których nie będziesz się wstydziła na zdjęciach i przetańczysz całą noc? Sposobów jest kilka, wybierz odpowiedni dla siebie.

Buty do ślubu kupujemy oczywiście na końcu, kiedy mamy już wybraną suknie i dodatki. Wtedy zaczyna się bieganina po sklepach, aby wybrać odpowiednią parę. Musi pasować do sukni, współgrać z dodatkami, odpowiadać naszemu gustowi i mieć odpowiednią wysokość obcasa. Jeśli znaleziona para spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki, zabieramy się do mierzenia. Wtedy okazuje się często, że buty idealne z wyglądu, nie nadają się do chodzenia. Już po chwili czujemy, że są niewygodne. Gdzieś uciskają, coś przygniatają. Wtedy bieganina, zaczyna się od nowa. Do tego dochodzi znalezienie odpowiednich sklepów, bo w zwykłych obuwniczych wybór mamy ograniczony.

Jak wybrać odpowiednią parę?
Przed zakupem należy przymierzyć buty, to wiedzą wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że nie wystarczy mierzyć buty na siedząco, lub mieć je na stopach kilka sekund. Ważne, aby w butach pobyć dłuższą chwilę, przespacerować się po sklepie. Wtedy możemy ocenić jak się w nich czujemy. Niestety, często w sklepie buty wydają nam się wygodne, a później mamy obdarte, pełne pęcherzy stopy. Jak więc wybrać odpowiednie buty, w których będziesz mogła szaleć do białego rana?

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał, z którego buty są wykonane. Wygodniejsze będą te, ze skóry naturalnej, szczególnie wtedy, gdy jest to miękka skóra. Naturalne materiały, mają ten plus, że potrafią się dopasować do stopy użytkownika. Jeśli kupiłaś takie właśnie buty to już połowa sukcesu. Dlaczego połowa? Dlatego, że każde buty założone pierwszy raz mogą obcierać. Pamiętaj, aby rozchodzić parę przed tym ważnym dniem. Najlepiej noś buty w domu, do cieńszej skarpetki lub grubszej rajstopy. Jeśli wydają Ci się trochę, za ciasne możesz je spryskać pianką ułatwiającą rozciąganie, lub potrzymać nad parą. Po każdym użyciu pianki lub pary, chodź w butach min 10-15 minut. Dużą popularnością cieszą się także buty wykonane z atłasu lub satyny. Materiały ładnie się prezentują, są miękkie i rozciągliwe.

Bardzo ważna jest także wysokość obcasa. Jeśli, na co dzień nie chodzisz w szpilkach, wybierz do ślubu buty na małym obcasie lub nawet całkiem płaskie. Tak tak, buty typu baletki, są co raz częściej wybierane, szczególnie przez panie, mające niższego partnera. Jeśli jednak Twoim stopom nie obce są obcasy, nawet te najwyższe, nie szalej. Najlepiej, żeby obcas nie miał więcej niż 7-8 cm. Warto przy wyborze wysokości obcasa, wziąć pod uwagę także długość sukni.

Przez odkryte buty szczęście nie ucieknie.
Według przesądów, przez odkryte palce ucieka szczęście, a przez odkryte pięty pieniądze. Jeśli nie wierzysz w przesądy, a ślub bierzesz np. w maju (bez R!), rozważ kupno butów letnich. Często są one wygodniejsze niż te pełne. Jeśli starannie wypielęgnujesz stopy i zafundujesz sobie profesjonalny pedicure, będziesz wyglądać rewelacyjnie. Minusem może być tylko, ryzyko podeptania gołych palców w tańcu. Jeśli się tego obawiasz, możesz wybrać buty z odkrytą piętą, będą przewiewne i zabezpieczą palce.

Od butów zależy jak będziesz się bawić na weselu. Jeśli Twoja suknia będzie długa, wybieraj przede wszystkim te wygodne. Możliwe, że buty pokażesz dopiero na oczepinach, kiedy zostaną zabrane i trzeba będzie je wykupić. Jeśli wygląd jest dla Ciebie bardzo ważny kup jedną parę piękną, taką, którą uwiecznisz na fotografiach, a drugą wygodną, najlepiej na małym obcasie, wykonaną z satyny. Zapasowe buty zapewnią, że będziesz szaleć do białego rana i jeszcze na poprawinach.

 

Połamania obcasów!

Emilia Borowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Moda
Suknie ślubne 2013

Suknie ślubne 2013

Odważne kolory, bogate zdobienia i asymetryczne kroje - takie trendy widoczne są w sukniach ślubnych na Wiosnę/Lato 2013. W tym roku...
Czytaj więcej
Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Modą ślubną rządzą ponadczasowe tradycje. Pojawiają się nowe wzory, tkaniny czy odcienie, jednak modele wciąż pozostają te same: klasyczny, empire, princessa,...
Czytaj więcej
Do ołtarza lekką stopą

Do ołtarza lekką stopą

Wybór butów do ślubu, to problem nie jednej Panny Młodej, bo oprócz wygody liczy się wygląd i dopasowanie do sukni i...
Czytaj więcej
Jesienna królewska Panna Młoda

Jesienna królewska Panna Młoda

Chłodne wieczory i poranki to niezawodny znak, że lato odeszło, a tym samym nastąpił koniec popularnego sezonu ślubnego. Mimo to pary...
Czytaj więcej
Biżuteria ślubna a typ dekoltu sukni

Biżuteria ślubna a typ dekoltu sukni

Biżuteria ślubna powinna być dopasowana do sukni, rodzaju dekoltu, fryzury a także do kształtu twarzy Panny Młodej. Biorąc pod uwagę to...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl