Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Elegancki Pan Młody

Elegancki Pan Młody

Nieprawdą jest, że podczas uroczystości ślubnych spojrzenia wszystkich skierowane są głównie na Pannę Młodą. Oczywiście większą uwagę zwraca się na suknię ślubną i wszelkie dodatki do niej, ale strój Pana Młodego jest równie ważny! Mężczyzna musi nie tylko czuć się świetnie i tak wyglądać, ale również dopełniać oraz podkreślać urodę swojej przyszłej żony.

Dobór garnituru do sylwetki Pana Młodego
Garnitur powinno się włożyć, gdy uroczystość odbywa się w godzinach przedpołudniowych lub południowych. W praktyce jest to najczęściej wybierany przez mężczyzn rodzaj stroju. Wybór garniturów jest tak ogromny, że bez problemu można dobrać odpowiednią barwę, deseń oraz fason. Właściwy dobór wymienionych elementów jest bardzo ważny, bowiem pozwoli na podkreślenie atutów urody i ukrycie ewentualnych mankamentów. Trzeba pamiętać, że mężczyźni niscy i szczupli powinni włożyć klasyczny garnitur z szerokimi klapami, co optycznie poszerzy ramiona. Dla niskich, a niezbyt szczupłych mężczyzn polecane są marynarki sięgające do pośladków (czyli te krótsze) oraz niezbyt szerokie spodnie. Osoby wysokie i mocno zbudowane powinny wybierać garnitury z cienkich i lekkich tkanin oraz unikać szerokich klap przy marynarce. Dla otyłych panów najodpowiedniejsze będą proste, szerokie fasony. W tym przypadku sugeruje się rezygnację z marynarki, która tylko optycznie doda objętości.

Wiele opcji do wyboru
Istotną kwestią jest dobór stroju Pana Młodego do sukni ślubnej. Nie zawsze będzie do niej pasował garnitur, a jeśli tak, to na pewno nie każdy krój i kolor. Jeśli suknia ślubna jest wzorzysta, garnitur nie musi być gładki, ważne by wzory były odpowiednio dopasowane. W takim przypadku jednak powinno się wybrać gładką kamizelkę, koszulę i krawat. Garnitur należy zakupić na tyle wcześnie przed ślubem, by możliwe było dokonanie ewentualnych poprawek krawieckich. Przede wszystkim nie należy kupować garnituru w pierwszym, odwiedzonym przez nas sklepie! Nawet jeśli wydaje się on idealny, może się okazać, że w innym sklepie będzie jeszcze lepszy! Oczywiście garnitur można także wypożyczyć. Cena takiej usługi wynosi od 180 zł w górę. Istnieje również opcja szycia na miarę. W tym przypadku cena waha się od 1000 zł do około 2500 zł.

Smoking
elegancki pan młodySkłada się z marynarki, najczęściej z jedwabnymi bądź atłasowymi klapami, czarnych spodni z atłasowym lampasem, czarnej lub białej kamizelki, białej koszuli z wykładanym kołnierzykiem oraz czarnej muchy. Oczywiście cały smoking jest w kolorze czarnym. To opcja bardziej wysublimowana i elegantsza od garnituru. Smoking można włożyć, gdy uroczystość odbywa się wieczorem. Będzie on jednak odpowiedni tylko i wyłącznie na wesele w bardzo wytwornym stylu. Wówczas suknia Panny Młodej musi być także szykowna.

Frak
W skład fraka wchodzi marynarka z długimi połami, porównywanymi często do jaskółczego ogona. Z przodu marynarka ma atłasowe klapy i równoległe rzędy guzików (mimo to nie jest zapinana). Spodnie mają z boku dwa lampasy i nie posiadają mankietów. Pod marynarkę zakłada się białą kamizelkę z pikowanej bawełny oraz białą, usztywnioną koszulę z kołnierzykiem z wygiętymi rogami. Niezbędnym dodatkiem jest biała muszka. Frak to strój najbardziej wytworny z możliwych, dlatego niedopuszczalne jest założenie go na zwyczajne wesele. Przede wszystkim jest to strój wieczorowy i jedynie o takiej porze można się w nim zaprezentować. Ponadto ważne jest otoczenie uroczystości. Frak na pewno okaże się gustownym rozwiązaniem w drogiej restauracji, pałacu czy pięciogwiazdkowym hotelu. Warto pamiętać, że poruszanie się we fraku wcale nie jest łatwe, dlatego warto wcześniej się tego nauczyć!

Możliwości ubioru Pana Młodego jest naprawdę multum! Przy wyborze konkretnego stroju warto wziąć pod uwagę wszelkie możliwe kwestie, tak by nie okazał się on gafą. Przecież Pan Młody musi prezentować się równie wspaniale, co Panna Młoda!

 

Agnieszka Doros

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Moda
Suknie ślubne 2013

Suknie ślubne 2013

Odważne kolory, bogate zdobienia i asymetryczne kroje - takie trendy widoczne są w sukniach ślubnych na Wiosnę/Lato 2013. W tym roku...
Czytaj więcej
Stylowy pan młody, czyli kilka słów o ślubnej modzie męskiej

Stylowy pan młody, czyli kilka słów o ślubnej modzie męskiej

Piękna suknia ślubna - tu koronka, tam trochę tiuli a do tego uroczy bukiet i oczywiście welon aż do ziemi. A...
Czytaj więcej
Buty ślubne – galeria

Buty ślubne – galeria

Moje Kochane, na temat butów ślubnych powstało już (także i na naszym portalu) wiele tekstów.  Jak je wybrać, które będą najwygodniejsze,...
Czytaj więcej
Ślubne trendy na 2010 rok

Ślubne trendy na 2010 rok

Młode Pary na całym świecie, coraz odważniej podchodzą, zarówno do mody ślubnej jak i stylu, w jakim organizowane jest przyjęcie. Trendy...
Czytaj więcej
Jak to się dziś nosi? O trendach w modzie ślubnej na Sezon Wiosna 2009

Jak to się dziś nosi? O trendach w modzie ślubnej na Sezon Wiosna 2009

Nie trzeba czytać słynnego dzieła Thorsteina Veblena  - "Teorii klasy próżniaczej" - żeby wiedzieć,  że strój zdobi człowieka, ale i przekazuje...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl