Logowanie

Ślubne tematy

 

Kino (nowej) drogi

Kino (nowej) drogi

Główne role obsadzone, kostiumy uszyte, scenografia przygotowana. Pozostała tylko kwestia znalezienia operatora, który zrealizuje naszą artystyczną wizję.

Poszukiwania należy rozpocząć nawet pół roku przed planowaną datą ceremonii. Może się wydawać, że taka zapobiegliwość jest przesadą, bo na rynku aż roi się od interesujących ofert, jednak nic bardziej mylnego. Znalezienie profesjonalnego kamerzysty, podobnie jak fotografa, nie jest ani tanie, ani łatwe, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu. Tym bardziej, że rezerwując termin wcześniej, można liczyć na cenę promocyjną.

Przed podjęciem wiążącej decyzji, koniecznie należy obejrzeć dotychczasowe dokonania naszego potencjalnego kamerzysty. Portfolio powinno być podstawowym kryterium oceny a firmy, które zwlekają z jego udostępnieniem muszą budzić uzasadnione podejrzenia. Często bierzemy pod uwagę opinie znajomych, dyskusje na forach internetowych lub inne czynniki, jednak trzeba pamiętać, że nie są to obiektywne przesłanki do podjęcia decyzji. Większość z par ma bardzo konkretną wizją ślubu i wesela, i film powinien idealnie odzwierciedlać tę konwencję. Po obejrzeniu kilku filmów będziemy mogli przekonać się, czy ich autor bierze pod uwagę życzenia nowożeńców, czy może realizuje ciągle jeden wyuczony format, który - nawet jeśli jest poprawny -  niekoniecznie się nam podoba.

Choć wiąże się to z dodatkowymi kosztami, dobrym wyjściem może okazać się zatrudnienie dwóch kamerzystów - oczywiście współpracujących ze sobą. Dwie kamery gwarantują, że żaden ważny moment nie umknie sprzed obiektywu.

Dobry kamerzysta musi dysponować odpowiedniej jakości sprzętem - kamera cyfrowa, specjalne lampy i program do komputerowego montażu zdjęć są absolutnie niezbędnym zestawem.

Kiedy już zdecydujemy się na usługi konkretnego operatora, musimy umówić się na spotkanie, podczas którego podpiszemy umowę i uzgodnimy wszystkie szczegóły. Profesjonalny kamerzysta na pewno będzie miał mnóstwo pomysłów, które możemy wykorzystać, warto jednak jasno określić, czego od niego oczekujemy. Kino eksperymentalne, choćby najwyższych lotów, może nie być najlepszą pamiątką po latach. A jeśli jest odwrotnie i film ma być niebanalny - również warto o tym wspomnieć.

Oprócz artystycznego kształtu należy ustalić również czas pracy kamerzysty, możliwość i koszty ewentualnego jej przedłużenia, wmontowanie dodatkowych zdjęć, technikę zapisu i ilość otrzymanych kopii. Wszystkie ustalenia powinny być ujęte w umowie sporządzonej na piśmie, w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Tradycyjnie filmuje się kluczowe ślubne momenty - błogosławieństwo, przyjazd młodych pod kościół, przysięga, pierwszy taniec, toast i oczepiny. Nie musimy jednak bezwzględnie hołdować tym zasadom - może się bowiem okazać, że „drugi plan" jest znacznie ciekawszy i momenty mniej reprezentatywne również zasługują na uwypuklenie. Film z wesela, jak każdy inny, powinien być przede wszystkim ciekawy, a zagwarantuje to odpowiedni montaż.

W życiu nie wszystko idzie zgodnie ze scenariuszem, ale profesjonalny kamerzysta zadba, żeby utrwalić tylko te przyjemne chwile - wytnie nieuniknione dłużyzny, przykre wpadki, tak, by po latach pamiętać tylko to, co poszło zgodnie z planem.

 

Kaja Grzybowska
www.slubnytarg.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Ślubne wpadki

Ślubne wpadki

Kiedy zaplanowany z takim pietyzmem ślubny scenariusz w najistotniejszych momentach, zaczyna mijać się z zastaną rzeczywistością, możemy być pewni, że nadprogramowe...
Czytaj więcej
Na co my tyle wydaliśmy?! - czyli jak oszczędzić przy organizacji wesela. Wydatki spożywcze

Na co my tyle wydaliśmy?! - czyli jak oszczędzić przy organizacji wesela. Wydatki spożywcze

Ślub bierze się tylko raz w życiu i wszystko powinno być idealne! - powtarzamy z pozornym przekonaniem, kiedy pojawia się bolesny...
Czytaj więcej
W szampańskim nastroju

W szampańskim nastroju

Nasze alkoholowe gusta ulegają powolnej, ale systematycznej transformacji. I choć daleko nam jeszcze porzucenia tradycyjnej nuty, coraz częściej łączymy ją z...
Czytaj więcej
Weselna nuta

Weselna nuta

Od muzyki zależy czy goście na weselu zastygną przy stołach, czy będą szaleć do białego rana. Mamy do wyboru dwie całkiem...
Czytaj więcej
Zimowe wesele

Zimowe wesele

Letnie miesiące bez „r" w nazwie cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród par młodych, których nie odstraszają ani kolejki do USC, ani...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl