Logowanie

Ślubne tematy

 

Kino (nowej) drogi

Kino (nowej) drogi

Główne role obsadzone, kostiumy uszyte, scenografia przygotowana. Pozostała tylko kwestia znalezienia operatora, który zrealizuje naszą artystyczną wizję.

Poszukiwania należy rozpocząć nawet pół roku przed planowaną datą ceremonii. Może się wydawać, że taka zapobiegliwość jest przesadą, bo na rynku aż roi się od interesujących ofert, jednak nic bardziej mylnego. Znalezienie profesjonalnego kamerzysty, podobnie jak fotografa, nie jest ani tanie, ani łatwe, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu. Tym bardziej, że rezerwując termin wcześniej, można liczyć na cenę promocyjną.

Przed podjęciem wiążącej decyzji, koniecznie należy obejrzeć dotychczasowe dokonania naszego potencjalnego kamerzysty. Portfolio powinno być podstawowym kryterium oceny a firmy, które zwlekają z jego udostępnieniem muszą budzić uzasadnione podejrzenia. Często bierzemy pod uwagę opinie znajomych, dyskusje na forach internetowych lub inne czynniki, jednak trzeba pamiętać, że nie są to obiektywne przesłanki do podjęcia decyzji. Większość z par ma bardzo konkretną wizją ślubu i wesela, i film powinien idealnie odzwierciedlać tę konwencję. Po obejrzeniu kilku filmów będziemy mogli przekonać się, czy ich autor bierze pod uwagę życzenia nowożeńców, czy może realizuje ciągle jeden wyuczony format, który - nawet jeśli jest poprawny -  niekoniecznie się nam podoba.

Choć wiąże się to z dodatkowymi kosztami, dobrym wyjściem może okazać się zatrudnienie dwóch kamerzystów - oczywiście współpracujących ze sobą. Dwie kamery gwarantują, że żaden ważny moment nie umknie sprzed obiektywu.

Dobry kamerzysta musi dysponować odpowiedniej jakości sprzętem - kamera cyfrowa, specjalne lampy i program do komputerowego montażu zdjęć są absolutnie niezbędnym zestawem.

Kiedy już zdecydujemy się na usługi konkretnego operatora, musimy umówić się na spotkanie, podczas którego podpiszemy umowę i uzgodnimy wszystkie szczegóły. Profesjonalny kamerzysta na pewno będzie miał mnóstwo pomysłów, które możemy wykorzystać, warto jednak jasno określić, czego od niego oczekujemy. Kino eksperymentalne, choćby najwyższych lotów, może nie być najlepszą pamiątką po latach. A jeśli jest odwrotnie i film ma być niebanalny - również warto o tym wspomnieć.

Oprócz artystycznego kształtu należy ustalić również czas pracy kamerzysty, możliwość i koszty ewentualnego jej przedłużenia, wmontowanie dodatkowych zdjęć, technikę zapisu i ilość otrzymanych kopii. Wszystkie ustalenia powinny być ujęte w umowie sporządzonej na piśmie, w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Tradycyjnie filmuje się kluczowe ślubne momenty - błogosławieństwo, przyjazd młodych pod kościół, przysięga, pierwszy taniec, toast i oczepiny. Nie musimy jednak bezwzględnie hołdować tym zasadom - może się bowiem okazać, że „drugi plan" jest znacznie ciekawszy i momenty mniej reprezentatywne również zasługują na uwypuklenie. Film z wesela, jak każdy inny, powinien być przede wszystkim ciekawy, a zagwarantuje to odpowiedni montaż.

W życiu nie wszystko idzie zgodnie ze scenariuszem, ale profesjonalny kamerzysta zadba, żeby utrwalić tylko te przyjemne chwile - wytnie nieuniknione dłużyzny, przykre wpadki, tak, by po latach pamiętać tylko to, co poszło zgodnie z planem.

 

Kaja Grzybowska
www.slubnytarg.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Impreza w klubie zamiast tradycyjnego wesela? Czemu nie!

Impreza w klubie zamiast tradycyjnego wesela? Czemu nie!

Ola i Kuba pobrali się dwa lata temu. Z perspektywy czasu nie żałują decyzji o zorganizowaniu przyjęcia weselnego w jednym z...
Czytaj więcej
Ślubne wierszyki, czyli teksty na etykiety z ciastem weselnym, butelki z alkoholami, podziękowania dla gości…

Ślubne wierszyki, czyli teksty na etykiety z ciastem weselnym, butelki z alkoholami, podziękowania dla gości…

Co by tu napisać na tych wszystkich etykietkach, winietkach, podziękowaniach i zaproszeniach? To pytanie, które często kłębi się w ...
Czytaj więcej
Sesja w plenerze

Sesja w plenerze

Niegdyś bezkonkurencyjne sesje ślubne na tle egzotycznej fototapety dziś są synonimem złego smaku i choć powracający trend nie pozostawia złudzeń, że...
Czytaj więcej
„Sesja ślubna” - Zakochani w roli głównej

„Sesja ślubna” - Zakochani w roli głównej

Chcemy jak najlepiej zapamiętać ten najważniejszy dzień w naszym życiu, dlatego Robert Przepiórka Fotografia  uwieczni go na fotografiach, które zawsze pozwolą...
Czytaj więcej
Organizacja ślubu

Organizacja ślubu

Przygotowując ślub zawsze - bez względu na wyznaczony termin - działamy pod presją czasu, a w wyścigu po najlepsze lokale, dekoracje...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl