Logowanie

Ślubne tematy

 

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Jak wiadomo w ciąży hormony szaleją. Bywa, że macie ogromną ochotę ma seks, jednak obawiacie się o zdrowie swoje, a przede wszystkim dziecka. Drogie Panie, współżycie w ciąży jest możliwe. Poradzimy Wam i Waszym partnerom, jakie wybierać bezpieczne i wygodne pozycje, czego unikać, a Wasza sypialnia rozkwitnie całkiem nowym rodzajem miłości. Miłej lektury, a potem... przyjemnych ćwiczeń!

Najpierw trochę postraszymy

Jeżeli czujecie się dobrze, a lekarz nie znalazł żadnych przeciwwskazań, seks w ciąży będzie dla Was chlebem powszednim. Jednak, kiedy jesteście w grupie ryzyka, a ciąża jest zagrożona, będziecie musiały na chwilę zapomnieć o łóżkowych przyjemnościach. Oto kilka przesłanek zakazujących miłosnego tet-a-tet:

- wcześniejsze poronienie lub przedwczesny poród,

- ciąża mnoga,

- ciąża zagrożona,

- nawracające infekcje dróg rodnych,

- powtarzające się plamienia lub krwawienia,

- nieprawidłowe umiejscowienie łożyska,

- pęknięcie pęcherza płodowego.

Najlepiej porozmawiać o tym otwarcie z ginekologiem. Lekarz doradzi Wam, czy seks w Waszym stanie jest bezpieczny. Kiedy nie znajdzie żadnych zakazów, możecie przejść do kolejnego akapitu!

Teraz nieco zachęcimy

A więc do dzieła! Musicie poznać bezpieczne i wygodne dla obojga pozycje. Najlepiej będzie je rozdzielić na trymestry ciąży. W pierwszym należy stosować się jedynie do dwóch zasad:

- partner nie powinien przygniatać Waszego brzucha ciężarem swojego ciała,

- penetracja podczas stosunku nie powinna być zbyt głęboka.

Kwestię pozycji ograniczać może jedynie Wasza fantazja. Narządy płciowe przyszłych mam zrobiły się nabrzmiałe, przez co mogą one odczuwać intensywniej doznania seksualne. Przybrałyście też nie co na wadze, co jest bardzo sexy i pociąga Waszych partnerów. Poranne mdłości, czy zmęczenie powinien ukoić seks w pozycji bocznej. Dobrym rozwiązaniem będzie również pozycja, w której kobieta znajduje się na górze.

Drugi trymestr to czas unikania pozycji, w których kobieta leży na plecach. Ucisk na naczynia krwionośne, aortę i żyłę główną dolną mógłby powodować niemiłe uczucia podczas stosunku, a w sytuacjach ekstremalnych nawet omdlenia. Najbezpieczniej unikać orgazmów wielokrotnych, macica, która kurczy się wtedy mogłaby zagrozić ciąży. Najbardziej polecanymi pozycjami w tym okresie są „na pieska" i „na jeźdźca". Poza tym w drugim trymestrze ciąży wyostrzają się Wam zmysły. Silniej będziecie odczuwać zapachy, smaki, a nawet dotyk. Stąd jest to świetny czas na łóżkowe zabawy z jedzeniem, czy zawiązywaniem oczu.

Ostatnie miesiące ciąży nie sprzyjają miłosnym zabawom. Uczucie ciężkości, opuchnięcie, zmęczenie dają się we znaki. Seks możecie zastąpić przytulaniem, głaskaniem, masażami, czułymi pocałunkami. Jeżeli jednak nabierzecie chęci na coś więcej, odpowiednie będą pozycje „na jeźdźca" oraz taka, w której kobieta leży na niskim łóżku opierając stopy na podłodze, mężczyzna zaś klęczy przed nią kontrolując stosunek. Trzeci trymestr to także odpowiedni czas na miłość francuską.

Na koniec odrobinę pouczymy

Panowie: nie bójcie się, że zrobicie krzywdę swojej ukochanej, bądź dziecku. Ostrożność i czułość sprawią, że Wasze życie łóżkowe podczas ciąży będzie równie udane, jak wcześniej! Nie naciskajcie, jeżeli kobieta nie ma ochoty. Zrozumcie, że to odmienny stan. Bądźcie przy niej i wspierajcie ją!

Panie: nie martwcie się, że stałyście się grubsze, Waszych partnerów na pewno podniecają dodatkowe krągłości i seksowny brzuszek. Nie bójcie się też o dziecko, podczas stosunku odczuwa ono jedynie przyjemne, delikatne kołysanie.

Seks w ciąży może być równie udany, jak wszystkie Wasze poprzednie łóżkowe przeżycia. Najpierw jednak pamiętajcie zapytać o poradę ginekologa. Życzymy wielu miłych chwil i do przyszłego tygodnia, a wtedy kilka słów o... pięknej i zadbanej przyszłej mamie!

 

Marta Podczarska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Flirt – zabawa czy zdrada?

Flirt – zabawa czy zdrada?

Osoby niebędące w związkach mogą flirtować zawsze i wszędzie, natomiast te zajęte powinny uważać, bo każdy partner na flirt reaguje inaczej....
Czytaj więcej
Na swoim

Na swoim

„Kupić czy wynająć" - to dylemat większości młodych małżeństw, które na spadek wyrażony w metrach kwadratowych nie mają co liczyć. A...
Czytaj więcej
Co mówią prezenty o mężczyźnie?

Co mówią prezenty o mężczyźnie?

Kobiety uwielbiają prezenty, zwłaszcza te od swojego ukochanego. Wrażają jego uczucia do nas oraz to, jak bardzo zna nasze gusta...
Czytaj więcej
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

Pierwsze wzmianki na temat przyjaźni znajdujemy już za czasów Arystotelesa. Według filozofa, jest to jedna z cnót człowieka. Na temat przyjaźni...
Czytaj więcej
Randkowanie w PRL-u

Randkowanie w PRL-u

Fakt, że nazywasz określonego mężczyznę swoim narzeczonym czy mężem świadczy o tym, że macie za sobą burzliwy okres pierwszych randek. Rządzi...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl