Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Jak wiadomo w ciąży hormony szaleją. Bywa, że macie ogromną ochotę ma seks, jednak obawiacie się o zdrowie swoje, a przede wszystkim dziecka. Drogie Panie, współżycie w ciąży jest możliwe. Poradzimy Wam i Waszym partnerom, jakie wybierać bezpieczne i wygodne pozycje, czego unikać, a Wasza sypialnia rozkwitnie całkiem nowym rodzajem miłości. Miłej lektury, a potem... przyjemnych ćwiczeń!

Najpierw trochę postraszymy

Jeżeli czujecie się dobrze, a lekarz nie znalazł żadnych przeciwwskazań, seks w ciąży będzie dla Was chlebem powszednim. Jednak, kiedy jesteście w grupie ryzyka, a ciąża jest zagrożona, będziecie musiały na chwilę zapomnieć o łóżkowych przyjemnościach. Oto kilka przesłanek zakazujących miłosnego tet-a-tet:

- wcześniejsze poronienie lub przedwczesny poród,

- ciąża mnoga,

- ciąża zagrożona,

- nawracające infekcje dróg rodnych,

- powtarzające się plamienia lub krwawienia,

- nieprawidłowe umiejscowienie łożyska,

- pęknięcie pęcherza płodowego.

Najlepiej porozmawiać o tym otwarcie z ginekologiem. Lekarz doradzi Wam, czy seks w Waszym stanie jest bezpieczny. Kiedy nie znajdzie żadnych zakazów, możecie przejść do kolejnego akapitu!

Teraz nieco zachęcimy

A więc do dzieła! Musicie poznać bezpieczne i wygodne dla obojga pozycje. Najlepiej będzie je rozdzielić na trymestry ciąży. W pierwszym należy stosować się jedynie do dwóch zasad:

- partner nie powinien przygniatać Waszego brzucha ciężarem swojego ciała,

- penetracja podczas stosunku nie powinna być zbyt głęboka.

Kwestię pozycji ograniczać może jedynie Wasza fantazja. Narządy płciowe przyszłych mam zrobiły się nabrzmiałe, przez co mogą one odczuwać intensywniej doznania seksualne. Przybrałyście też nie co na wadze, co jest bardzo sexy i pociąga Waszych partnerów. Poranne mdłości, czy zmęczenie powinien ukoić seks w pozycji bocznej. Dobrym rozwiązaniem będzie również pozycja, w której kobieta znajduje się na górze.

Drugi trymestr to czas unikania pozycji, w których kobieta leży na plecach. Ucisk na naczynia krwionośne, aortę i żyłę główną dolną mógłby powodować niemiłe uczucia podczas stosunku, a w sytuacjach ekstremalnych nawet omdlenia. Najbezpieczniej unikać orgazmów wielokrotnych, macica, która kurczy się wtedy mogłaby zagrozić ciąży. Najbardziej polecanymi pozycjami w tym okresie są „na pieska" i „na jeźdźca". Poza tym w drugim trymestrze ciąży wyostrzają się Wam zmysły. Silniej będziecie odczuwać zapachy, smaki, a nawet dotyk. Stąd jest to świetny czas na łóżkowe zabawy z jedzeniem, czy zawiązywaniem oczu.

Ostatnie miesiące ciąży nie sprzyjają miłosnym zabawom. Uczucie ciężkości, opuchnięcie, zmęczenie dają się we znaki. Seks możecie zastąpić przytulaniem, głaskaniem, masażami, czułymi pocałunkami. Jeżeli jednak nabierzecie chęci na coś więcej, odpowiednie będą pozycje „na jeźdźca" oraz taka, w której kobieta leży na niskim łóżku opierając stopy na podłodze, mężczyzna zaś klęczy przed nią kontrolując stosunek. Trzeci trymestr to także odpowiedni czas na miłość francuską.

Na koniec odrobinę pouczymy

Panowie: nie bójcie się, że zrobicie krzywdę swojej ukochanej, bądź dziecku. Ostrożność i czułość sprawią, że Wasze życie łóżkowe podczas ciąży będzie równie udane, jak wcześniej! Nie naciskajcie, jeżeli kobieta nie ma ochoty. Zrozumcie, że to odmienny stan. Bądźcie przy niej i wspierajcie ją!

Panie: nie martwcie się, że stałyście się grubsze, Waszych partnerów na pewno podniecają dodatkowe krągłości i seksowny brzuszek. Nie bójcie się też o dziecko, podczas stosunku odczuwa ono jedynie przyjemne, delikatne kołysanie.

Seks w ciąży może być równie udany, jak wszystkie Wasze poprzednie łóżkowe przeżycia. Najpierw jednak pamiętajcie zapytać o poradę ginekologa. Życzymy wielu miłych chwil i do przyszłego tygodnia, a wtedy kilka słów o... pięknej i zadbanej przyszłej mamie!

 

Marta Podczarska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Życie we czwórkę, czyli 8 prostych zasad jak dogadać się z teściami

Życie we czwórkę, czyli 8 prostych zasad jak dogadać się z teściami

W dzisiejszych czasach niewiele świeżo poślubionych par może pozwolić sobie od razu na samodzielne mieszkanie. Większość młodych małżeństw mieszka więc pod...
Czytaj więcej
Lepszy czy gorszy związek po ślubie?

Lepszy czy gorszy związek po ślubie?

Związek po ślubie niewątpliwie ulega zmianie. Często jest to zmiana na gorsze. Brakuje czułości, zrozumienia, miłych chwil, a pojawia się więcej...
Czytaj więcej
Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Wydaje się nierealne, odległe, niemogące zaistnieć. Najczęściej kojarzymy je z romantycznymi scenami z ckliwych filmów. Kiedy koleżanka z wypiekami na twarzy...
Czytaj więcej
Horoskop erotyczny na 2012 rok

Horoskop erotyczny na 2012 rok

Marzycie o znalezieniu partenra na całe życie? A może interesuje Was tylko przelotny romans? O tym, z jakim mężczyzną będzie Wam...
Czytaj więcej
Bezpieczny sex

Bezpieczny sex

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy, wiedzą wszystko o antykoncepcji, a przynajmniej wszystko, o wybranym przez siebie sposobie. Metod jest...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl