Logowanie

Ślubne tematy

 

Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Thai po tajsku znaczy wolny. Choć z wolnością w małżeństwie równie bywa, możecie odwiedzić ten kraj i brać przykład z ludzi tam mieszkających. W Tajlandii ciężko spotkać ponurego człowieka, ponieważ ich ulubione powiedzenie to: „mniejsza z tym, po co się przejmować".

Tajlandia jest krajem niezwykle egzotycznym i tajemniczym i właśnie to sprawia, że jest ona tak chętnie odwiedzana przez turystów. Podróż do takiego miejsca jest czymś niesamowitym i stanowi doświadczenie na całe życie. Słowa włoskiego reportera Tiziano Terzani najlepiej przedstawiają Tajlandię - „Uderz w Bangkoku w gong, a Tajlandczycy zaraz przyjmują taneczny krok, zagraj na flecie, z zaraz jakaś grupa wyrzuci ręce w powietrze, zakołysze biodrami i zacznie tańczyć" Bilety z Polski nie są tanie, za to podróżowanie wewnątrz kraju jest tanie i wygodne. Drogi nawet w odległych prowincjach mają lepszą nawierzchnię niż te u nas w Warszawie.

Atrakcje Tajlandii:

Bangkok - większość osób odwiedzających Tajlandię, zaczyna podróż od Bangkoku. Jest to ogromne, liczące niemal 6,5 mln mieszkańców miasto, uznawane za jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc na świecie. Jego egzotyka i wielokulturowość sprawiają, że panuje tam niezwykły klimat. Znaleźć tutaj można mnóstwo zabytków, odzwierciedlających kulturę Tajów. W mieście znajduje się wiele pięknych świątyń, należących głównie do wyznawców buddyzmu i hinduizmu.

Zobaczyć można:

  • Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy - wielki kompleks budynków sakralnych, w których znajduje się najświętsza statuetka Buddy w Tajlandii - Szmaragdowy Budda. Tuż obok znajduje się Pałac Królewski - oficjalna rezydencja królów Tajlandii od 1784 do 1946 roku.
  • Świątynia Złotego Buddy - w tej świątyni przechowywany jest jeden z najcenniejszych na świecie posągów Buddy wykonany z 5.5 tony czystego złota.
  • Farma storczyków - nie wszyscy wiedzą, że w Bangkoku znajduje się to piękne miejsce. Zadziwia mnogość i wielość rodzajów tych kwiatów.
  • Farma krokodyli - to niesamowite miejsce dla osób spragnionych wrażeń, znajduje się ok. 35 km od centrum Bangkoku. Jest to największa na świecie farma krokodyli. Hodowanych jest tam ponad 40 tys. gadów.

 

Hua Hin - nadbrzeżne miasto wypoczynkowe, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji, a także nowoczesnych hoteli. Znajdują się tu liczne plaże, które najczęściej skupiają turystów.

Zobaczyć można:

  • Dworzec kolejowy, pochodzący z lat 60 XX wieku, zbudowany w stylu typowym dla tajskiej architektury.
  • Tradycyjny bazar, na którym nabyć można pamiątki związane z tutejszą kulturą.
  • Khao Takiap, wzgórze oddalone od miasta o ok. 15 kilometrów, będące ważnym miejscem dla buddyjskich mnichów. Z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok na całe miasto.


Phuket - największa wyspa Tajlandii, położona na południe od Bangkoku. Znajdują się na niej popularne plaże: Patong, Karto i Kata. Niektóre ciągną się kilometrami, a inne znajdują się w zacisznych, spokojnych miejscach. Znajduje się tam także Morski Park Narodowy - setki sterczących z morza skał o wyjątkowych kształtach. W tej okolicy zrealizowano wiele filmów - m. in. "The Beach", oraz jeden z serii o przygodach Jamesa Bonda - "Człowiek ze złotym pistoletem".

Tajlandia jest ulubionym celem wypraw turystów podróżujących na własną rękę. Kiedy traficie do Bangkoku, bardzo łatwo dostać się do innych części kraju. Sam Bangkok jest niezwykłym miastem, ogromny hałas i ruch przeplata się z kolorami i dźwiękami. Przeciętna temperatura w Tajlandii to 28 stopni Celsjusza, jednak najlepszą porą na wycieczkę jest okres od października do lutego, to odpowiednik polskiego lipca i sierpnia.

 

 

Emilia Borowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Podróż poślubna
Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Thai po tajsku znaczy wolny. Choć z wolnością w małżeństwie równie bywa, możecie odwiedzić ten kraj i brać przykład z ludzi...
Czytaj więcej
Dolina Miłości

Dolina Miłości

Ponad 100 lat temu dolina ta była miejscem miłosnych schadzek niemal wszystkich par z okolicy. Wierzono, że przyjęte tam zaręczyny zapewnią...
Czytaj więcej
„Hej sokoły”, czyli uroki skrywane przez Krym

„Hej sokoły”, czyli uroki skrywane przez Krym

To miejsce na styku dwóch cywilizacji - Wschodu i Zachodu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: morze, góry, zapierające dech w...
Czytaj więcej
Z wizytą u księcia Draculi – Rumunia

Z wizytą u księcia Draculi – Rumunia

Nadal kojarzy się przede wszystkim z Transylwanią i wampirami. Jednak jej nieodkrytych walorów jest o wiele więcej. Bukareszt, Maramuresz, Kriszana, czy...
Czytaj więcej
Teneryfa – wyspa wiecznej wiosny

Teneryfa – wyspa wiecznej wiosny

Ze względu na swój łagodny klimat, Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Jeśli Waszym marzeniem jest wypoczynek na Karaibach, wybierzcie się...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2018 - SuperSluby.pl