Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi

Thai po tajsku znaczy wolny. Choć z wolnością w małżeństwie równie bywa, możecie odwiedzić ten kraj i brać przykład z ludzi tam mieszkających. W Tajlandii ciężko spotkać ponurego człowieka, ponieważ ich ulubione powiedzenie to: „mniejsza z tym, po co się przejmować".

Tajlandia jest krajem niezwykle egzotycznym i tajemniczym i właśnie to sprawia, że jest ona tak chętnie odwiedzana przez turystów. Podróż do takiego miejsca jest czymś niesamowitym i stanowi doświadczenie na całe życie. Słowa włoskiego reportera Tiziano Terzani najlepiej przedstawiają Tajlandię - „Uderz w Bangkoku w gong, a Tajlandczycy zaraz przyjmują taneczny krok, zagraj na flecie, z zaraz jakaś grupa wyrzuci ręce w powietrze, zakołysze biodrami i zacznie tańczyć" Bilety z Polski nie są tanie, za to podróżowanie wewnątrz kraju jest tanie i wygodne. Drogi nawet w odległych prowincjach mają lepszą nawierzchnię niż te u nas w Warszawie.

Atrakcje Tajlandii:

Bangkok - większość osób odwiedzających Tajlandię, zaczyna podróż od Bangkoku. Jest to ogromne, liczące niemal 6,5 mln mieszkańców miasto, uznawane za jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc na świecie. Jego egzotyka i wielokulturowość sprawiają, że panuje tam niezwykły klimat. Znaleźć tutaj można mnóstwo zabytków, odzwierciedlających kulturę Tajów. W mieście znajduje się wiele pięknych świątyń, należących głównie do wyznawców buddyzmu i hinduizmu.

Zobaczyć można:

  • Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy - wielki kompleks budynków sakralnych, w których znajduje się najświętsza statuetka Buddy w Tajlandii - Szmaragdowy Budda. Tuż obok znajduje się Pałac Królewski - oficjalna rezydencja królów Tajlandii od 1784 do 1946 roku.
  • Świątynia Złotego Buddy - w tej świątyni przechowywany jest jeden z najcenniejszych na świecie posągów Buddy wykonany z 5.5 tony czystego złota.
  • Farma storczyków - nie wszyscy wiedzą, że w Bangkoku znajduje się to piękne miejsce. Zadziwia mnogość i wielość rodzajów tych kwiatów.
  • Farma krokodyli - to niesamowite miejsce dla osób spragnionych wrażeń, znajduje się ok. 35 km od centrum Bangkoku. Jest to największa na świecie farma krokodyli. Hodowanych jest tam ponad 40 tys. gadów.

 

Hua Hin - nadbrzeżne miasto wypoczynkowe, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji, a także nowoczesnych hoteli. Znajdują się tu liczne plaże, które najczęściej skupiają turystów.

Zobaczyć można:

  • Dworzec kolejowy, pochodzący z lat 60 XX wieku, zbudowany w stylu typowym dla tajskiej architektury.
  • Tradycyjny bazar, na którym nabyć można pamiątki związane z tutejszą kulturą.
  • Khao Takiap, wzgórze oddalone od miasta o ok. 15 kilometrów, będące ważnym miejscem dla buddyjskich mnichów. Z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok na całe miasto.


Phuket - największa wyspa Tajlandii, położona na południe od Bangkoku. Znajdują się na niej popularne plaże: Patong, Karto i Kata. Niektóre ciągną się kilometrami, a inne znajdują się w zacisznych, spokojnych miejscach. Znajduje się tam także Morski Park Narodowy - setki sterczących z morza skał o wyjątkowych kształtach. W tej okolicy zrealizowano wiele filmów - m. in. "The Beach", oraz jeden z serii o przygodach Jamesa Bonda - "Człowiek ze złotym pistoletem".

Tajlandia jest ulubionym celem wypraw turystów podróżujących na własną rękę. Kiedy traficie do Bangkoku, bardzo łatwo dostać się do innych części kraju. Sam Bangkok jest niezwykłym miastem, ogromny hałas i ruch przeplata się z kolorami i dźwiękami. Przeciętna temperatura w Tajlandii to 28 stopni Celsjusza, jednak najlepszą porą na wycieczkę jest okres od października do lutego, to odpowiednik polskiego lipca i sierpnia.

 

 

Emilia Borowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Podróż poślubna
Podróż poślubna

Podróż poślubna

Przygotowania do ślubu kosztują zwykle zbyt wiele - czasu i pieniędzy, by możliwe było zorganizowanie wymarzonej eskapady. Warto jednak zadbać o...
Czytaj więcej
Florencja – włoski symbol piękna

Florencja – włoski symbol piękna

Mieszkańcy Toskanii nazywają ją pieszczotliwie „La Bella", czyli „Piękna". Jest to ojczyzna sztuki i humanizmu. To tutaj narodził się renesans i...
Czytaj więcej
Uwodzicielska Wenecja

Uwodzicielska Wenecja

Wenecja, tak jak cała Italia jest pięknym miejscem, które nadal uwodzi i zachwyca wszystkich odwiedzających. Jej urok przyciąga zakochanych z całego...
Czytaj więcej
Czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje? Tajemnice Szkocji…

Czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje? Tajemnice Szkocji…

Romantyczne jeziora, tajemnicze ruiny zamków, wyborna whisky i legenda o potworze. Z tego właśnie słynie Szkocja. O tym, dlaczego warto wybrać...
Czytaj więcej
Egipt to Nil, a Nil to Egipt

Egipt to Nil, a Nil to Egipt

Tak brzmi przysłowie jednak Egipt to nie tylko Nil, a dużo, dużo więcej. Kiedy pomyślimy o Egipcie przed oczami mamy piramidy,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl