Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Zaproszenia dla szanownych gości

Zaproszenia dla szanownych gości

Zaproszenia są bardzo ważnym elementem w przygotowaniach przedślubnych. Odzwierciedlają szacunek i sympatię do zapraszanych osób. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na treść i sposób ich przekazywania.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zaproszeń. Od prostych z krótkim tekstem, przez romantyczne na papierze czerpanym, po wymyślne zawijane w rulony ze stemplem. Jednak nie tylko ich wygląd się liczy. Dowiedz się o czym należy pamiętać zanim przekażesz je gościom.

Przygotowania do kupna
Przed wyborem konkretnych zaproszeń, najczęściej przeglądacie oferty sklepów internetowych. Zastanawiacie się, jaki kolor i kształt będzie odpowiedni. Jednak nie to jest najważniejsze. Zanim zaczniecie szukać wymarzonych zaproszeń musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

1. Zaproszenia przekazujecie tylko gościom weselnym, czy również osobom proszonym wyłącznie na ślub?
Jeśli macie dwie grupy gości: jedna, która przybędzie na ślub a później na zabawę weselną, i druga, którą zapraszacie tylko do kościoła. Najlepiej wybierzcie zaproszenie z wkładką, czyli główna karta zawiadamia o ślubie i dostają ją wszyscy goście, a wkładkę z informacją o weselu dołączacie dla wybranych osób. Możecie również przygotować różne karnety, dla każdej grupy.

2. Zaproszenia wysyłacie pocztą, czy wręczacie osobiście?
Jeśli wiecie, że nie uda Wam się zaprosić wszystkich gości osobiście i musicie skorzystać z poczty polskiej, zrezygnujcie z wszelkich rulonów czy nietypowych kształtów. Choć przeważnie do zaproszeń dołączane są odpowiednie opakowania, to mogą one nie przetrwać transportu.

3. Chcecie własnoręcznie wypisać zaproszenia, czy wolicie gotowy wydrukowany tekst?
Kiedy macie swój ulubiony wiersz, lub chcecie własnoręcznie wypisać zaproszenia, wybierajcie czyste karty. Jeśli brak Wam pomysłu na tekst, możecie kupić gotowe zaproszenia, na których wolne miejsca wypełniacie nazwiskami, miejscem ślubu i wesela. Co raz częściej przy każdym zaproszeniu, możemy wybrać między wersją z nadrukiem i bez nadruku.

Zakup
Zaproszenia najczęściej kupowane są w sklepach papierniczych lub zamawiane przez Internet. Rzadziej są projektowane na zamówienie lub wykonywane własnoręcznie. Nie jedna Panna Młoda może dostać zawrotów głowy, gdy zobaczy jak duży jest wybór zaproszeń. Wszystkie na pierwszy rzut oka wydają się podobne. Jasne pastelowe kolory, ładna czcionka i delikatne motywy graficzne. Jeśli weźmiecie pod uwagę odpowiedzi na wyżej postawione pytania i dodacie kilka wymaganych cech, dużo łatwiej będzie Wam podjąć decyzję. Pamiętajcie, aby kupić lub zamówić kilka sztuk karnetów więcej w razie pomyłki przy wypełnianiu.

Wypełnianie
Jeśli zdecydowaliście się na zakup czystego zaproszenia, przed Wami nie lada wyzwanie. Tekst musi być odpowiednio wybrany, pismo staranne i bezbłędne. Jeśli wypełniacie tylko wykropkowane miejsce, również nie trudno o pomyłkę. Pamiętajcie o odmianie imion i nazwisk, a także o poprawnym pisaniu daty, aby nie pojawiły się błędy.

Piszemy:
„Z radością informujemy o ślubie Joanny Małkowskiej i Tomasza Smorąga"
„Mają zaszczyt zaprosić Waldemara i Barbarę Piórkowskich"
„Ślub odbędzie się 15 lipca 2010 roku"

Nie piszemy:
„Z radością informujemy o ślubie Joanna Małkowska i Tomasz Smorąg"
„Mają zaszczyt zaprosić Waldemar i Barbara Piórkowscy"
„Ślub odbędzie się 15 lipiec 2010 roku"

Podczas wypełniania zaproszeń, Młodzi bardzo często dopisują dodatkowe informacje. Są to wskazówki jak dojechać do kościoła, prośba o rezygnację z przynoszenia kwiatów, lub numer telefonu pod którym należy potwierdzić przybycie. Te i inne informacje można również zamieścić na własnej stronie ślubnej, którą warto założyć na portalu supersluby.pl. Wtedy na zaproszeniu podajecie tylko link do Waszej strony.

Wręczanie
Najlepiej żeby zrobić to osobiście. Jeśli rodzina i znajomi nie mieszkają zbyt daleko, powinniście wybrać się wspólnie i wręczyć zaproszenia. Jeśli wysyłacie zaproszenia pocztą najlepiej poinformować o tym gości telefonicznie. Wtedy będziecie mieli pewność, że nawet jeśli zaproszenie nie trafi pod wskazany adres, to te osoby skontaktują się z Wami.

 

 

Emilia Borowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Dekoracje lodowe

Dekoracje lodowe

Jak zachwycić gości weselnych? Takie pytanie często stawia sobie przyszła para młoda. Naturalnie każdy z nas pragnie pokazać się z jak...
Czytaj więcej
Imprezy na każdą okazję! Rocznica ślubu

Imprezy na każdą okazję! Rocznica ślubu

Szczęśliwe małżeństwo to prawdziwy skarb. Im dłuższy staż, tym jest ono cenniejsze, bardziej trwałe i bogatsze we wspomnienia. Każda para marzy...
Czytaj więcej
Dekoracja samochodu

Dekoracja samochodu

Dla wielu panów samochód jest ucieleśnieniem absolutnego piękna, w związku z czym jego dekorację ograniczyliby do minimum. Na szczęście tendencja ta...
Czytaj więcej
Czy zostaniesz moim… mężem? – czyli opinie forumowiczek na temat oświadczającej się kobiety

Czy zostaniesz moim… mężem? – czyli opinie forumowiczek na temat oświadczającej się kobiety

Igranie z tradycjami weselnymi pozwala każdej z nas wnieść coś indywidualnego do znanego schematu (biała sukienka, kościół, limuzyna, pierwszy taniec, rzucanie...
Czytaj więcej
Gdy nie ma środków na wesele

Gdy nie ma środków na wesele

Młoda Para i ich rodzice nie zawsze są w stanie pokryć całości weselnych kosztów. Dlatego bardzo często Młodzi decydują się na...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2018 - SuperSluby.pl