Logowanie

Ślubne tematy

 

Zaproszenia dla szanownych gości

Zaproszenia dla szanownych gości

Zaproszenia są bardzo ważnym elementem w przygotowaniach przedślubnych. Odzwierciedlają szacunek i sympatię do zapraszanych osób. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na treść i sposób ich przekazywania.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zaproszeń. Od prostych z krótkim tekstem, przez romantyczne na papierze czerpanym, po wymyślne zawijane w rulony ze stemplem. Jednak nie tylko ich wygląd się liczy. Dowiedz się o czym należy pamiętać zanim przekażesz je gościom.

Przygotowania do kupna
Przed wyborem konkretnych zaproszeń, najczęściej przeglądacie oferty sklepów internetowych. Zastanawiacie się, jaki kolor i kształt będzie odpowiedni. Jednak nie to jest najważniejsze. Zanim zaczniecie szukać wymarzonych zaproszeń musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

1. Zaproszenia przekazujecie tylko gościom weselnym, czy również osobom proszonym wyłącznie na ślub?
Jeśli macie dwie grupy gości: jedna, która przybędzie na ślub a później na zabawę weselną, i druga, którą zapraszacie tylko do kościoła. Najlepiej wybierzcie zaproszenie z wkładką, czyli główna karta zawiadamia o ślubie i dostają ją wszyscy goście, a wkładkę z informacją o weselu dołączacie dla wybranych osób. Możecie również przygotować różne karnety, dla każdej grupy.

2. Zaproszenia wysyłacie pocztą, czy wręczacie osobiście?
Jeśli wiecie, że nie uda Wam się zaprosić wszystkich gości osobiście i musicie skorzystać z poczty polskiej, zrezygnujcie z wszelkich rulonów czy nietypowych kształtów. Choć przeważnie do zaproszeń dołączane są odpowiednie opakowania, to mogą one nie przetrwać transportu.

3. Chcecie własnoręcznie wypisać zaproszenia, czy wolicie gotowy wydrukowany tekst?
Kiedy macie swój ulubiony wiersz, lub chcecie własnoręcznie wypisać zaproszenia, wybierajcie czyste karty. Jeśli brak Wam pomysłu na tekst, możecie kupić gotowe zaproszenia, na których wolne miejsca wypełniacie nazwiskami, miejscem ślubu i wesela. Co raz częściej przy każdym zaproszeniu, możemy wybrać między wersją z nadrukiem i bez nadruku.

Zakup
Zaproszenia najczęściej kupowane są w sklepach papierniczych lub zamawiane przez Internet. Rzadziej są projektowane na zamówienie lub wykonywane własnoręcznie. Nie jedna Panna Młoda może dostać zawrotów głowy, gdy zobaczy jak duży jest wybór zaproszeń. Wszystkie na pierwszy rzut oka wydają się podobne. Jasne pastelowe kolory, ładna czcionka i delikatne motywy graficzne. Jeśli weźmiecie pod uwagę odpowiedzi na wyżej postawione pytania i dodacie kilka wymaganych cech, dużo łatwiej będzie Wam podjąć decyzję. Pamiętajcie, aby kupić lub zamówić kilka sztuk karnetów więcej w razie pomyłki przy wypełnianiu.

Wypełnianie
Jeśli zdecydowaliście się na zakup czystego zaproszenia, przed Wami nie lada wyzwanie. Tekst musi być odpowiednio wybrany, pismo staranne i bezbłędne. Jeśli wypełniacie tylko wykropkowane miejsce, również nie trudno o pomyłkę. Pamiętajcie o odmianie imion i nazwisk, a także o poprawnym pisaniu daty, aby nie pojawiły się błędy.

Piszemy:
„Z radością informujemy o ślubie Joanny Małkowskiej i Tomasza Smorąga"
„Mają zaszczyt zaprosić Waldemara i Barbarę Piórkowskich"
„Ślub odbędzie się 15 lipca 2010 roku"

Nie piszemy:
„Z radością informujemy o ślubie Joanna Małkowska i Tomasz Smorąg"
„Mają zaszczyt zaprosić Waldemar i Barbara Piórkowscy"
„Ślub odbędzie się 15 lipiec 2010 roku"

Podczas wypełniania zaproszeń, Młodzi bardzo często dopisują dodatkowe informacje. Są to wskazówki jak dojechać do kościoła, prośba o rezygnację z przynoszenia kwiatów, lub numer telefonu pod którym należy potwierdzić przybycie. Te i inne informacje można również zamieścić na własnej stronie ślubnej, którą warto założyć na portalu supersluby.pl. Wtedy na zaproszeniu podajecie tylko link do Waszej strony.

Wręczanie
Najlepiej żeby zrobić to osobiście. Jeśli rodzina i znajomi nie mieszkają zbyt daleko, powinniście wybrać się wspólnie i wręczyć zaproszenia. Jeśli wysyłacie zaproszenia pocztą najlepiej poinformować o tym gości telefonicznie. Wtedy będziecie mieli pewność, że nawet jeśli zaproszenie nie trafi pod wskazany adres, to te osoby skontaktują się z Wami.

 

 

Emilia Borowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Soki i napoje na weselnym stole

Soki i napoje na weselnym stole

Ile przewidzieć litrów napojów na jedną osobę? Jak podać napoje, żeby ładnie się prezentowały na stołach? Soki w dzbankach, a napoje...
Czytaj więcej
Druhny, druhenki...

Druhny, druhenki...

Na polskich ślubach coraz częściej dostrzec można wpływ stylu amerykańskiego. Niejednokrotnie możemy poczuć się jak gwiazdy prosto z Hollywood. Nową tendencją...
Czytaj więcej
Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców

Obowiązkiem, a może nawet przywilejem każdej Młodej Pary w tym wielkim dniu jest podziękowanie rodzicom za trud włożony w ich wychowanie....
Czytaj więcej
Lista prezentów ślubnych – ułatwienie czy wymuszenie?

Lista prezentów ślubnych – ułatwienie czy wymuszenie?

Młode Pary, które chcą uniknąć podwójnych prezentów, albo wręcz tych niechcianych, coraz częściej decydują się na ułożenie listy ślubnych prezentów. Jest...
Czytaj więcej
Wesele w Wielkim Poście

Wesele w Wielkim Poście

Czy istnieje idealny termin na organizację wesela? Najlepiej, żeby miało ono miejsce w sobotę, świetnie, jeśli po niedzielnych poprawinach wypada wolny...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl