Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Do widzenia cellulcie!

Do widzenia cellulcie!

Na samą myśl o nim dostajemy gęsiej skórki. Najchętniej usunęłybyśmy to słowo ze słownika. Ile razy zdarzyło się Wam z trwogą oglądać własne ciało i odkryć niechcianą ,,skórkę pomarańczową"? Zachęcamy do przeczytania artykułu, aby dowiedzieć się, jak powstaje ten niemiły dla oka defekt i jak z nim walczyć.

O cellulicie słów kilka

Dotyczy przede wszystkim kobiet, zaledwie 1 proc. z nich, nie ma z nim styczności. Najczęściej po raz pierwszy objawia się po okresie dojrzewania. Cellulit, bo jak już wiecie o nim mowa, jest nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą. Wówczas staje się ona pofałdowana, bardziej miękka, a wyglądem przypomina owoc pomarańczy -  stąd nazwa ,,skórka pomarańczowa". Pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu oraz niekiedy na ramionach. Proces ten trwa dłuższy czas, podzielony jest na pięć faz. W pierwszej pojawia się niewielkie pobruzdowanie, które jest wynikiem zastoju krwi żylnej. Na tym etapie mamy spore szanse przeciwstawić się niechcianemu cellulitowi. W fazie drugiej występuje uwypuklenie ,,skórki pomarańczowej", również może wystąpić obrzęk. W następnej widoczny jest już w momencie napinania mięśni. W studium czwartym mamy do czynienia z występowaniem różnych bruzd. Faza ostatnia, jest najbardziej zaawansowaną - pojawiają się liczne guzy sporej wielkości. Mogą być bolesne przy dotykaniu.

Przyczyny powstawania cellulitu

W pierwszej kolejności za cellulit odpowiedzialne nasze geny. W nich zapisana jest liczba komórek tłuszczowych, które mają być usunięte oraz tych, które zachowujemy. Duży wpływ na ten proces mają hormony, w szczególności estrogen. Jego nadmiar przyczynia się do powstawania cellulitu. Wiedząc, że główną przyczyną są zaburzenia hormonalne, związane z estrogenami, przestaje dziwić fakt, że cellulit występuje przede wszystkim u kobiet. Estrogeny to bowiem hormony charakterystyczne dla płci żeńskiej. Znaczącym czynnikiem sprzyjającemu wytworzeniu się „pomarańczowej skórki" jest również brak ruchu. Sporadyczna aktywność fizyczna i siedzący tryb życia zaburza krążenie, które ma niebagatelny wpływ na odżywianie komórek tłuszczowych i ich prawidłowe funkcjonowanie.

Goodbye cellulite

Jak zażegnać wroga i nie musieć z niepokojem spoglądać na własne ciało? Przede wszystkim zainwestować w dobrze skomponowaną dietę i dużą ilość ruchu.

Dieta antycellulitowa opiera się na kilku zasadach:

- ogranicz spożywanie słodyczy i fast-foodów, gdyż powodują one odkładanie tkanki tłuszczowej,
- zmniejsz ilość soli, alternatywą mogą być mieszanki ziołowe,
- dodaj do swojej diety produkty lekkostrawne np. ryby i ryż, przyśpieszają one trawienie,
- zmniejsz ilości spożywanego alkoholu, gdyż wypłukuje on mikroelementy z organizmu,
- jedz potrawy z potasem, który zmniejsza obrzęki np. sałatę, pomidory, ziemniaki,
- ogranicz spożywanie herbaty, gdyż teina zatrzymuje wodę w organizmie,
- jedz ryby, orzechy, oleje roślinne, oliwy i tzw. miękkie margaryny, ponieważ są one bogate w kwasy tłuszczowe, które poprawiają metabolizm tkanek z rozwijającym się cellulitem, zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej, jak również przyspieszają jej spalanie.

Kolejnym krokiem są odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą nam zrzucić zbędne kilogramy, poprawić krążenie i elastyczność skóry. Najlepiej na zmiany cellulitowe wpływają sporty wodne, gdyż nacisk wody powoduje naturalny masaż skóry.

Domowe sposoby na walkę ze "skórką pomarańczową"

Dwa razy w tygodniu wskazane jest robienie peelingu. Można zrobić go samemu, dzięki czemu zmniejszamy ilość konserwantów dostarczanych skórze. Proponujemy wersję z kawą, która ma niezwykłe właściwości - pobudza rozkład tłuszczów w komórkach tłuszczowych. Do przygotowania peelingu kawowego potrzebujemy:

- łyżki soli,

- łyżki cynamonu,

- pół szklanki mielonej kawy,

- dowolny balsam lub oliwkę do ciała.

Składniki mieszamy i nakładamy na miejsca ze zmianami cellulitowymi, a następnie wmasowujemy je w skórę okrężnymi ruchami. Jednym z najstarszych, a zarazem zawsze skutecznym sposobem jest także zimny prysznic. Wpływa idealnie na krążenie, pobudzając metabolizm komórkowy, który redukuje cellulit.

 

Drogie Panie nie ma co marnować czasu na narzekanie i poddawanie się zimowej chandrze. Nie czekajcie do wiosny na zmianę. Zacznijcie już dziś walkę, z tym co niepożądane. Zatem do dzieła!

 

Katarzyna Sikora

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Zdrowie i uroda
Nogi do samej podłogi

Nogi do samej podłogi

Na co mężczyźni zwracają uwagę u kobiet? Oczywiście na piękne nogi! I nie chodzi tu o ich długość, kształt, czy to,...
Czytaj więcej
Jak mieć olśniewający uśmiech na ślubie?

Jak mieć olśniewający uśmiech na ślubie?

Ze ślubem zawsze kojarzy się kolor biały. Panna Młoda tradycyjnie powinna mieć na sobie białą suknię ślubną, ale wiele kobiet rezygnuje...
Czytaj więcej
Wiosna, czas na zmiany

Wiosna, czas na zmiany

Nareszcie wiosna i wraz z pochmurną aurą odchodzą w zapomnienie ciemne ubrania, grube okrycia i ciężkie buty. Słońce mocniej świeci, a...
Czytaj więcej
Leczenie ciepłem – sauna

Leczenie ciepłem – sauna

O tym, że sauna ma pozytywny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie, nie trzeba z pewnością przekonywać osób, które saunę odwiedzają...
Czytaj więcej
Uroda włosa w ciąży

Uroda włosa w ciąży

Ciąża to czas niezwykle magiczny. Pod naszym sercem nosimy małą istotkę, która już wkrótce całkowicie odmieni nasze życie. Jest jednak jeszcze...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl