Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Jak mieć olśniewający uśmiech na ślubie?

Jak mieć olśniewający uśmiech na ślubie?

Ze ślubem zawsze kojarzy się kolor biały. Panna Młoda tradycyjnie powinna mieć na sobie białą suknię ślubną, ale wiele kobiet rezygnuje z tej śnieżnobiałej, wybierając różne warianty koloru kremowego, np. ecru. Kwestia gustu i mody.

Natomiast z pewnością śnieżnobiały powinien być uśmiech Panny Młodej jak i Pana Młodego.

Dlatego podczas przygotowań do ślubu i wesela warto zwrócić uwagę na estetykę uśmiechu.

Kolorowe czasopisma „atakują" nas wizerunkami gwiazd, które szczycą się olśniewającym, białym uśmiechem. Jak wiadomo, na zdjęciu „zabieg" wybielania zębów można zrobić bardzo łatwo. Natomiast na rzeczywistą poprawę „jakości" uśmiechu potrzebujemy trochę więcej czasu i pieniędzy.

Na rynku dostępna jest cała gama past wybielajacych. Obok nich można wymienić również wybielające gumy do żucia, paski i żele. Oczywiście są to tylko półśrodki, których efekt wcale nie musi być satysfakcjonujący.

Najlepiej jest wybrać się do specjalisty stomatologa. I tutaj też mamy nie jeden, a kilka sposobów na pozbycie się brzydkiego i uciążliwego nalotu na zębach.

Każdy zabieg wybielania rozpoczyna się od tak zwanego piaskowania zębów, które w wielu przypadkach istotnie polepsza koloryt uzębienia, ale przede wszystkim umożliwia skuteczne i równomierne działanie właściwych preparatów wybielających.

Pierwszy sposób wybielania to metoda nakładkowa - Nite White. Polega ona na przygotowaniu specjalnych odlewów na zęby w gabinecie dentystycznym. Gotowe nakładki zakłada się na zęby w domu i napełnia je żelem z substancją aktywną. Kilku-kilkunastodniowa terapia przynosi w większości przypadków bardzo dobre rezultaty. Minusem tej metody jest długi proces wybielania oraz niewygoda (nakładki stosuje się zwykle w nocy - mogą utrudniać zasypianie), plusem - stosunkowo niska cena, wahająca się w granicach 1000zł.

Innym sposobem jest zastosowanie w gabinecie stomatologicznym żelu wybielającego i naświetlenie go specjalistyczną lampą Beyond. Cały zabieg trwa około 2h. W tym czasie nadtlenki stosowane do wybielania reagują z przebarwionym szkliwem.
Zaletą tej metody jest szybki rezultat i pełna kontrola stomatologa. Metoda ta jest nieco droższa od metody nakładkowej - wybielanie kosztuje zwykle około 1200zł.

Najnowszą metodą wybielania jest laser. Jest to metoda zdecydowanie najdroższa (całe uzębienie możemy w ten sposób wybielić za 1800-2000zł), ale także najszybsza i, w wielu przypadkach, najskuteczniejsza.

Sposobów jest więc kilka, wystarczy się zastanowić która z metod będzie dla nas najodpowiedniejsza. Czasem warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, aby efekt był satysfakcjonujący i trwały. Tym bardziej jeśli chodzi o uśmiech, gdyż w dniu ślubu nie sposób się nie uśmiechać. Jest to przecież najszczęśliwszy dzień dwojga zakochanych osób.

 

SuperSluby.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Zdrowie i uroda
Słońce w kremie

Słońce w kremie

Zimą nasza skóra wcale nie musi straszyć bladością. Bardzo łatwo można nadać jej piękny, złoty kolor. Wystarczy, wybrać odpowiedni kosmetyk i...
Czytaj więcej
Do widzenia cellulcie!

Do widzenia cellulcie!

Na samą myśl o nim dostajemy gęsiej skórki. Najchętniej usunęłybyśmy to słowo ze słownika. Ile razy zdarzyło się Wam z trwogą...
Czytaj więcej
Nogi do samej podłogi

Nogi do samej podłogi

Na co mężczyźni zwracają uwagę u kobiet? Oczywiście na piękne nogi! I nie chodzi tu o ich długość, kształt, czy to,...
Czytaj więcej
Chirurgia estetyczna: poprawki przed ślubem?

Chirurgia estetyczna: poprawki przed ślubem?

Niegdyś chirurgia plastyczna zajmowała się usuwaniem powypadkowych obrażeń czy naprawdę ciężkich wad wrodzonych. Dziś stanowi ona bardziej biznes, niż pomoc chorym....
Czytaj więcej
Szczuplejemy wiosną, czyli  kochanego ciałka… może być za wiele!

Szczuplejemy wiosną, czyli kochanego ciałka… może być za wiele!

Myślę, że niewiele jest szczęściar, które nie przeżyły podobnych traumatycznych momentów - nagle, zazwyczaj tuż przed ważną imprezą, okazuje się, że...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl