Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Moc zaklęta w kamieniu

Moc zaklęta w kamieniu

Nosimy przeróżną biżuterię, ale czy ktokolwiek z nas zastanowił się nad jej właściwościami? Niegdyś mówiono, że złoto chroni oczy, a srebro leczy gardło. Naukowcy do tej pory tego nie zdementowali. Metale szlachetne stanowią jednak tylko oprawę. Prawdziwą esencją biżuterii są kamienie szlachetne.

Agat

Jego nazwa pochodzi od sycylijskiej rzeki Achates, w której do dziś licznie występuje. Achates znaczy „dobry", a nazwa ta pochodzi stąd, że ponoć ludzie z okolicznych wiosek, którzy zbierali te kamienie i zanosili do swych domów, po pewnym czasie byli radośni i szczęśliwi. W ten sposób agat uznano za dobry kamień, przynoszący szczęście, a dolinę rzeki Achates nazwano Doliną Szczęścia. Agat jest amuletem rodzin, który sprawia, że panuje miłość i zgoda. Ponoć podnosi żywotność właściciela i sprawia, że ludzie są w stosunku do niego bardziej ufni. Agat jest kamieniem mówców, polityków i adwokatów. Ten w kolorze niebieskim przeciwdziała agresji, nerwowości, infekcji i gorączce. Zielony uspokaja, a biały przynosi oczom ukojenie i zapobiega łzawieniu.

Ametyst

p>W mitologii greckiej można znaleźć wzmiankę o leśnej nimfie Amethis, w której zakochał się pijacki bóg Bachus. Amethis nie chciała, by jej ukochanym był pijak, dlatego poprosiła boginię Dianę o pomoc. Diana zamieniła nimfę w kamień, który wręczyła Bachusowi. Ten, ujęty niebiańską skromnością Amethis, obdarzył kamień mocą ujarzmiania pijaństwa. Starożytni Grecy pili wino z ametystowych czar, gdyż wierzyli, że pomaga on zachować trzeźwość umysłu. Jego nazwa pochodzi z greckiego od „méthystos", co znaczy trzeźwy. Uważany jest za amulet pijaków, poetów i biskupów. Ponoć przynosi spokój i ułatwia koncentrację, a artystom przynosi natchnienie. Ametyst pogłębia miłość i utrzymuje harmonię w związku.

 

Perła

Kojarzy się ze łzami i bólem. Nie do wszystkiego pasuje, powinna mieć odpowiednią oprawę, uważana jest za esencję elegancji i szyku. Należy pamiętać, że perły, jako wytwory organiczne, nie są odporne na działanie kwasów i innych środków chemicznych, a nawet potu. Dawniej wypijano perłowy napój w przypadku zatrucia, ukąszenia jadem lub choroby wątroby. Perła w połączeniu z szafirem przynosi niezwykłe szczęście, a artystom sławę i popularność.

Diament

Jest niezwykle twardy, stąd też pochodzi jego nazwa - od łacińskiego „diamentum", co znaczy „niezniszczalny". Oczyszcza organizm i stanowi dla niego źródło energii. Pozwala pozbyć się stresu, ułatwia koncentrację, a także wprowadza harmonię. Podobno pozwala na ujawnienie się ukrytych talentów. Wyróżnia się kilka typów diamentów, najbardziej zjawiskowym jest Karbonado, czyli tzw. czarny diament.

Granat

Najpowszechniejsze są czerwone granaty, dlatego nazwa wywodzi się od owocu granatu, którego nasionka wyglądają, jak drobne kamyczki. Granat już w czasach starożytnych był bardzo popularny. Stosowano go, jako talizman, chroniący przed klęską. Być może dlatego biblijny Noe, płynąc swoją arką, używała granatu, jako latarni. Granat zwalcza depresję, dodaje pewności siebie i przynosi sukces. Podobno zwiększa produkcję krwinek czerwonych, czym zapobiega anemii. Zwalcza impotencję i choroby zapalne skóry.

Onyks

W przyrodzie można spotkać onyks złoty, zielony i czarny. Ten ostatni posiada największą moc. Przeznaczony jest dla osób z silną osobowością i tym przynosi harmonię, zdrowie psychiczne, wzmacnia intelekt i pozwala na mądre wykorzystywanie wiedzy. U osób słabych psychicznie o niskim poziomie intelektu może doprowadzić do rozedrgania psychicznego, czy depresji. Czarny onyks daje motywacje i siłę. Pomaga zapanować nad emocjami, zerwać toksyczne związki i utrzymać dystans do ludzi. Sprawia, że osoba, która go nosi postrzegana jest pozytywnie przez otoczenie i spotyka ją mnóstwo szczęśliwych przypadków. Czarny onyks leczy epilepsję, choroby skóry, jaskrę oraz wzmacnia wzrok.

Lapis Lazuli

Silnie wzmacnia psychikę. Przywraca jasność umysłu, koncentrację, wyostrza wyobraźnię i intuicję. Leczy bezsenność i zsyła natchnienie. Pomaga w rozwiązywaniu trudnych spraw oraz w logicznym rozumowaniu. Ponoć położony pod poduszkę wywołuje prorocze sny. Harmonizuje dusze i ciało. Od wieków uważa się go za kamień magiczny. Lapis Lazuli wzmacnia odporność organizmu, pomaga w leczeniu infekcji gardła. Przez Egipcjan używany był, jako lek na gorączkę i skurcze, natomiast Rzymianie wykorzystywali go, jako afrodyzjak.

 

Oczywiście kamieni szlachetnych i półszlachetnych jest jeszcze wiele, nie sposób opisać je wszystkie. W dzisiejszych czasach, gdy życiem rządzi nauka mało kto wierzy w ich zalety, tak szeroko opisywane przez starożytnych. Jednak choćby z ciekawości warto dowiedzieć się czegoś o swojej ulubionej biżuterii. A jakie właściwości ma Wasz pierścionek zaręczynowy?

 

                                                                                                                                    Agnieszka Doros

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Moda
Garden Fashion Show - 28 sierpnia 2009 r.

Garden Fashion Show - 28 sierpnia 2009 r.

Imprezy z cyklu Garden Fashion Show w Hotelu Europejskim cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pełnią rolę salonu towarzyskiego, gromadząc wiele osób...
Czytaj więcej
Moc zaklęta w kamieniu

Moc zaklęta w kamieniu

Nosimy przeróżną biżuterię, ale czy ktokolwiek z nas zastanowił się nad jej właściwościami? Niegdyś mówiono, że złoto chroni oczy, a srebro...
Czytaj więcej
Zakochaj się w bieli

Zakochaj się w bieli

Wybór właściwej bielizny ślubnej jest równie trudny, co decyzja o głównej kreacji. W najnowszej kolekcji bielizny Kinga, Las Vegas, your inspiration,...
Czytaj więcej
Stylowy pan młody, czyli kilka słów o ślubnej modzie męskiej

Stylowy pan młody, czyli kilka słów o ślubnej modzie męskiej

Piękna suknia ślubna - tu koronka, tam trochę tiuli a do tego uroczy bukiet i oczywiście welon aż do ziemi. A...
Czytaj więcej
Ślubne dodatki hand made

Ślubne dodatki hand made

Uwielbiacie je. Bransoletki, kołnierzyki, kolczyki, kopertówki, spinki, zawieszki czy broszki. Co gorsza, jest ich na pęczki. Pracownie artystyczne rosną w siłę...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl