Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Nieodłączny atrybut każdego narzeczonego oraz każdej narzeczonej. Jest symbolem zaręczyn, początkującej miłości, której punkt kulminacyjny następuje na ślubnym kobiercu. Drugi po obrączce najważniejszy pierścionek w życiu każdej kobiety. A sam moment uroczystego wręczania pierścionka wspominany jest jako jedna z najpiękniejszych chwil. Od tego właśnie momentu zaczyna się wspólne życie dwojga ludzi. Pierścionek zaręczynowy bardzo często jest noszony przez długie lata, czasem na jednym palcu razem z obrączką. Nie trzeba mówić więcej, by przedstawić jaką rangę przypisują mu kobiety. Jak sprawić, by wybór pierścionka zaręczynowego okazał się odpowiedni?

Wiele par ułatwia sobie zadanie i razem szukają odpowiedniego modelu oraz rozmiaru w sklepach jubilerskich. Później jedynie partner zakupuje wspólnie wybrany model. Jest to rozwiązanie bezpieczne i praktyczne - unikamy pomyłki w rozmiarze, złym guście, czy innego typu niekorzystnej sytuacji. Współcześnie, nadal istnieją mężczyźni, którzy pragną zrobić swej wybrance zaręczynową niespodziankę i oświadczyć się jej w najmniej oczekiwanym momencie. Romantyczne na pewno ale i bardzo stresujące, gdyż z wyborem pierścionka i to zaręczynowego kryje się tyle niewiadomych.

Obecnie mamy nieograniczone możliwości w wyborze pierścionków zaręczynowych, począwszy od koloru złota czy innego metalu szlachetnego, rodzaju kamieni osadzonych w pierścionku, rozmiarze, kształcie a skończywszy na cenie. Z wszystkimi tymi niewiadomymi narzeczony musi poradzić sobie sam, chyba, że znajdzie pomocną dłoń mamy czy przyjaciółki przyszłej narzeczonej. Bardzo często w rodzinach z tradycjami bywa tak, że pierścionki zaręczynowe stanowiące pamiątkę rodzinną przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W takim przypadku zostaje jedynie przyporządkowanie rozmiaru.

Współcześnie panuje moda wywodząca się z tradycji, że w pierścionku zaręczynowym powinien osadzony być kamień szlachetny. Brylant, najdostojniejszy z kamieni zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji. Jest to najbardziej trwały kamień, ale jednocześnie bardzo czysty w swej postaci, wręcz nieskazitelny. Uważany jest za idealny kamień na zaręczyny, symbol nierozerwalnego związku oraz wierności. Przesądy na przykład mówią, że nie powinno się ofiarować przyszłej wybrance pierścionka z perłą, gdyż perła oznacza łzy w związku. Niektórzy wierzą w symbolikę znaczenia pewnych kamieni, które w szczególny sposób oddziaływują na człowieka. Podpowiedzią, jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego mogą być astrolodzy, którzy sugerują nam, że do każdego znaku zodiaku przypisany jest jakiś kamień:

- dla Koziorożca - onyks, czarny diament, czarna perła,
- dla Wodnika - akwamaryn, szafir,
- dla Ryb - ametyst, chryzolit,
- dla Barana - rubin, jaspis, magnetyt,
- dla Byka - szmaragd, szafir, koral,
- dla Bliźniąt - topaz, agat, kamienie półszlachetne i nieszlachetne,
- dla Raka - szmaragd, opal, kamień księżycowy, kamienie opalizujące,
- dla Lwa - diament i topaz,
- dla Panny - agat, jaspis, topaz, kamienie półszlachetne oraz różne imitacje,
- dla Wagi - szafir jasnoniebieski, szmaragd, turkus, koral czerwony,
- dla Skorpiona - rubin, granat, jaspis,
- dla Strzelca - turkus, szafir

Nie zapomnijmy, by wybór kamienia, rozmiaru oraz koloru złota podyktowany był preferencjami narzeczonej. Nie kupujmy białego złota jeśli wiemy, że większość biżuterii jest w kolorze żółtego złota. Pierścionek powinien pasować stylem oraz kolorem do biżuterii noszonej na co dzień. Eksperci pomogą, doradzą oraz zaprezentują całą gamę pierścionków. Po stronie mężczyzny leży jedynie określenie kilku prostych kwestii dotyczących wyglądu pierścionka, rozmiaru, stylu a przede wszystkim możliwości budżetowych. Pamiętajmy, by spytać się czy w danym sklepie istnieje możliwość zastrzeżenia sobie prawa do wymiany pierścionka lub nawet zwrotu.

Pierścionek jest niewątpliwie ważnym symbolem miłości, ale pamiętajmy, że to nie on decyduje o randze naszych uczuć. Ma być jedynie symbolem czy uzupełnieniem uczuć a nie wyznacznikiem miłości. Pierścionek dany z głębi serca poruszy serce każdej kobiety. Miłość nie przekłada się na dobra materialne takie jak wielkość karatów czy cenę pierścionka, dlatego miłość, wierność i uczciwość małżeńska są najsilniejszymi symbolami, które są w stanie przezwyciężyć wszystko.

 

Ga
www.pieknyslub.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Czy dorosły facet da się wychować? Czy można zmienić jego okropne przyzwyczajenia? Wszystko jest możliwe, ale potrzeba dużo cierpliwości i kilka...
Czytaj więcej
Poskromienie złośnicy, czyli dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Poskromienie złośnicy, czyli dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Nieustannie wpatrujesz się w okno, ponieważ On spóźnia się już pół godziny, a pyszny obiad, który dla niego przygotowałaś stygnie? Zrywasz...
Czytaj więcej
Dlaczego mężczyźni boją się ślubu?

Dlaczego mężczyźni boją się ślubu?

Bo nie da się ukryć, że boją się - dużo bardziej niż my, kobiety. Skąd wynika ich lęk przed "zaobrączkowaniem" się?...
Czytaj więcej
Po rozstaniu – przyjaciele czy wrogowie?

Po rozstaniu – przyjaciele czy wrogowie?

Po wielu burzliwych perypetiach podjęliście w końcu decyzję o rozstaniu. Niezależnie od tego, czy związek zakończył się spektakularnym trzaśnięciem drzwiami, czy...
Czytaj więcej
Szkoła uwodzenia

Szkoła uwodzenia

Kiedyś było ono sztuką, którą najbardziej wytrwali doskonalili przez całe życie. Dzisiaj jest rzemiosłem, którego nauka trwa jeden weekend. Kursy podrywania,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl