Logowanie

Ślubne tematy

 

Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Czy dorosły facet da się wychować? Czy można zmienić jego okropne przyzwyczajenia? Wszystko jest możliwe, ale potrzeba dużo cierpliwości i kilka pomysłów. Twój mężczyzna nie zmieni się radykalnie, ale jego zachowanie może być mniej uciążliwe.

Każdy dorosły mężczyzna ma przynajmniej kilka takich przyzwyczajeń, które kobieta nie potrafi zrozumieć i zaakceptować. Buty nie są w szafce, pasta do zębów nie może być zakręcona, robienie zakupów jest karą, no i ta nieszczęsna deska sedesowa, albo w ogóle nie podniesiona, albo po skorzystaniu nie jest opuszczona. Co zrobić z takim zachowaniem? Zaakceptować, czy walczyć do upadłego? Jeśli chcesz wygrać walkę z jego przyzwyczajeniami, zastosuj kilka sprawdzonych sposobów.

Mężczyzna w łazience
Mężczyzna po każdej czynności musi zostawić ślad. Jeśli wejdziesz do łazienki po Twoim mężczyźnie, wiesz dokładnie, co robił. W zlewie, resztki pasty do zębów i pianki do golenia, pasta odkręcona i wyciśnięta oczywiście od środka tubki, kosmetyk, który był używany otwarty, do tego podniesiona deska sedesowa i ręcznik oczywiście starannie zwinięty żeby czasami nie wysechł.

Sposób I: Jeśli Twój mężczyzna jest całkiem mądry i do tego nie jest, aż takim brudasem, na jakiego po wizycie w łazience wygląda, możesz pokonać go jego własną bronią. Ty również zostaw wszystkie swoje rzeczy na wierzchu, odkręcone kosmetyki postaw na zlewie, do tego suszarką przykryj jego maszynkę do golenia. Twoich rzeczy będzie więcej, więc Twój ukochany nie będzie mógł niczego znaleźć. Wtedy może zrozumie i rano poświęci te kilka sekund, aby odłożyć rzeczy na swoje miejsce. A zwiniętym ręcznikiem i pastą się nie przejmuj. Tubkę kup dla siebie oddzielną, a ręcznik, jeśli wieczorem będzie wilgotny może nauczy Twojego partnera rozumu.

Sposób II: Jeśli Twój mężczyzna jest mało domyślny i nie przejmuje się stanem łazienki, ani żadnym innym pomieszczeniem w mieszkaniu, powiedz wyraźnie. Albo przestanie rozrzucać wszystkie swoje rzeczy w łazience, albo będzie ją sprzątał przynajmniej dwa razy w tygodniu (całą!). Ręcznikiem i pastą nie przejmuj się, niech ma tak jak lubi.

Rozrzucanie ubrań
Dalej zostańmy przy stwierdzeniu, że mężczyzna musi zostawiać po sobie ślady. Kiedy wraca z pracy widać to jeszcze lepiej, niż po wizycie w łazience. Cały dom odczuwa ten powrót. Szafka obrywa butami, kanapa zostaje przykryta koszulą i spodniami, dywan ma najgorzej - przytulają się do niego brudne skarpetki. Do tego dochodzi poszukiwanie luźnych ubrań, które gdzieś się schowały i trzeba było wyrzucić przynajmniej kilka rzeczy szafy.

Sposób działający na większość mężczyzn: Po powrocie do domu, powiedz, że nie robisz obiadu, bo musisz posprzątać, jego rzeczy, które są porozrzucane po całym mieszkaniu. Albo inaczej - „Kochanie zrób ty obiad, a ja posprzątam ten bałagan, który zrobiłeś". Przegłodzony mężczyzna następnym razem, nie będzie ryzykował i może ubrania trafią tam gdzie powinny.

Mężczyzna na zakupach
Zakupy to dla mężczyzny kara. Nawet te spożywcze, nawet, jeśli kupuje pachnącą kiełbaskę lub ciepłe bułeczki. Wchodząc do supermarketu wrzuci kilka rzeczy i mógłby prawie biec do kasy, żeby jak najszybciej wyjść. Denerwuje się, kiedy nie wiesz, jaki sos do obiadu wybrać, albo idziesz na drugi koniec sklepu, bo czegoś zapomniałaś. Jeśli robicie zakupy dłużej niż 5 min, mężczyzna zaczyna się irytować, pogania Cię i warczy.

Sposób I: Zrób dokładną listę zakupów i wyślij go samego do sklepu, kiedy będzie błądził po alejkach w poszukiwaniu produktów, zatęskni za zorientowaną żoną. Następnym razem będzie szczęśliwy, że tylko pcha wózek a Ty wszystko wybierasz.

Sposób II: Nie rób zakupów przez kilka dni, kiedy skończą się zapasy, Twój mąż, zapyta, czemu nic nie ma, wtedy Ty wkraczasz do akcji. Mówisz, że nie będziesz chodziła sama na zakupy, bo są za ciężkie, a on zachowuje się nieznośnie, kiedy robicie je razem. Twój mężczyzna powinien być spokojny przynajmniej na tych jednych zakupach.

Walka o telewizor
Kto ma pilota ten ma władzę. Twój mężczyzna, siada przed telewizorem i szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Nie zwraca oczywiście uwagi na to, że Ty tez masz ochotę coś obejrzeć. Zajmuje telewizor na cały wieczór, a z pilotem w ręce usypia na kanapie.

Sposób I: Jeśli nie oglądasz dużo telewizji, możecie ustalić, że obejrzysz jeden film lub odcinek ulubionego serialu i oddasz TV w jego ręce.

Sposób II: Jeśli lubisz spędzasz dużo czasu przed telewizorem, a Twój mężczyzna nie poddaje się łatwo. Możesz kupić drugi telewizor i wstawić go do sypialni.

 

Emilia Borowska

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Dzisiaj Walentynki - 14 lutego 2013 roku

Dzisiaj Walentynki - 14 lutego 2013 roku

Walentynki, święto zakochanych to nie tylko dzień, który pary spędzają romantycznie ale też okazja dla wszystkich aby wyrazić bliskim osobom wdzięczność,...
Czytaj więcej
Bezpieczny sex

Bezpieczny sex

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy, wiedzą wszystko o antykoncepcji, a przynajmniej wszystko, o wybranym przez siebie sposobie. Metod jest...
Czytaj więcej
Wyznanie miłosne zawieszone na moście

Wyznanie miłosne zawieszone na moście

Przepis jest prosty, potrzebne są: kłódka, kluczyk, para zadurzonych w sobie ludzi i marker bądź scyzoryk. A wykonanie? Po pierwsze należy...
Czytaj więcej
Z archiwum EKS – czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Z archiwum EKS – czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Były partner -  zjawisko powszechnie znane, w większości przypadków utożsamiane głównie z ogromną ilością pochopnych posunięć i nieprzemyślanych decyzji. Czy słusznie?...
Czytaj więcej
Baba za kierownicą!

Baba za kierownicą!

W dzisiejszych czasach brak prawa jazdy traktowany jest jako pewnego rodzaju ułomność. Sytuacja ta wygląda nawet gorzej, kiedy wspomniany dokument leży...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl