Logowanie

Ślubne tematy

 

Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Jak wychować dorosłego mężczyznę?

Czy dorosły facet da się wychować? Czy można zmienić jego okropne przyzwyczajenia? Wszystko jest możliwe, ale potrzeba dużo cierpliwości i kilka pomysłów. Twój mężczyzna nie zmieni się radykalnie, ale jego zachowanie może być mniej uciążliwe.

Każdy dorosły mężczyzna ma przynajmniej kilka takich przyzwyczajeń, które kobieta nie potrafi zrozumieć i zaakceptować. Buty nie są w szafce, pasta do zębów nie może być zakręcona, robienie zakupów jest karą, no i ta nieszczęsna deska sedesowa, albo w ogóle nie podniesiona, albo po skorzystaniu nie jest opuszczona. Co zrobić z takim zachowaniem? Zaakceptować, czy walczyć do upadłego? Jeśli chcesz wygrać walkę z jego przyzwyczajeniami, zastosuj kilka sprawdzonych sposobów.

Mężczyzna w łazience
Mężczyzna po każdej czynności musi zostawić ślad. Jeśli wejdziesz do łazienki po Twoim mężczyźnie, wiesz dokładnie, co robił. W zlewie, resztki pasty do zębów i pianki do golenia, pasta odkręcona i wyciśnięta oczywiście od środka tubki, kosmetyk, który był używany otwarty, do tego podniesiona deska sedesowa i ręcznik oczywiście starannie zwinięty żeby czasami nie wysechł.

Sposób I: Jeśli Twój mężczyzna jest całkiem mądry i do tego nie jest, aż takim brudasem, na jakiego po wizycie w łazience wygląda, możesz pokonać go jego własną bronią. Ty również zostaw wszystkie swoje rzeczy na wierzchu, odkręcone kosmetyki postaw na zlewie, do tego suszarką przykryj jego maszynkę do golenia. Twoich rzeczy będzie więcej, więc Twój ukochany nie będzie mógł niczego znaleźć. Wtedy może zrozumie i rano poświęci te kilka sekund, aby odłożyć rzeczy na swoje miejsce. A zwiniętym ręcznikiem i pastą się nie przejmuj. Tubkę kup dla siebie oddzielną, a ręcznik, jeśli wieczorem będzie wilgotny może nauczy Twojego partnera rozumu.

Sposób II: Jeśli Twój mężczyzna jest mało domyślny i nie przejmuje się stanem łazienki, ani żadnym innym pomieszczeniem w mieszkaniu, powiedz wyraźnie. Albo przestanie rozrzucać wszystkie swoje rzeczy w łazience, albo będzie ją sprzątał przynajmniej dwa razy w tygodniu (całą!). Ręcznikiem i pastą nie przejmuj się, niech ma tak jak lubi.

Rozrzucanie ubrań
Dalej zostańmy przy stwierdzeniu, że mężczyzna musi zostawiać po sobie ślady. Kiedy wraca z pracy widać to jeszcze lepiej, niż po wizycie w łazience. Cały dom odczuwa ten powrót. Szafka obrywa butami, kanapa zostaje przykryta koszulą i spodniami, dywan ma najgorzej - przytulają się do niego brudne skarpetki. Do tego dochodzi poszukiwanie luźnych ubrań, które gdzieś się schowały i trzeba było wyrzucić przynajmniej kilka rzeczy szafy.

Sposób działający na większość mężczyzn: Po powrocie do domu, powiedz, że nie robisz obiadu, bo musisz posprzątać, jego rzeczy, które są porozrzucane po całym mieszkaniu. Albo inaczej - „Kochanie zrób ty obiad, a ja posprzątam ten bałagan, który zrobiłeś". Przegłodzony mężczyzna następnym razem, nie będzie ryzykował i może ubrania trafią tam gdzie powinny.

Mężczyzna na zakupach
Zakupy to dla mężczyzny kara. Nawet te spożywcze, nawet, jeśli kupuje pachnącą kiełbaskę lub ciepłe bułeczki. Wchodząc do supermarketu wrzuci kilka rzeczy i mógłby prawie biec do kasy, żeby jak najszybciej wyjść. Denerwuje się, kiedy nie wiesz, jaki sos do obiadu wybrać, albo idziesz na drugi koniec sklepu, bo czegoś zapomniałaś. Jeśli robicie zakupy dłużej niż 5 min, mężczyzna zaczyna się irytować, pogania Cię i warczy.

Sposób I: Zrób dokładną listę zakupów i wyślij go samego do sklepu, kiedy będzie błądził po alejkach w poszukiwaniu produktów, zatęskni za zorientowaną żoną. Następnym razem będzie szczęśliwy, że tylko pcha wózek a Ty wszystko wybierasz.

Sposób II: Nie rób zakupów przez kilka dni, kiedy skończą się zapasy, Twój mąż, zapyta, czemu nic nie ma, wtedy Ty wkraczasz do akcji. Mówisz, że nie będziesz chodziła sama na zakupy, bo są za ciężkie, a on zachowuje się nieznośnie, kiedy robicie je razem. Twój mężczyzna powinien być spokojny przynajmniej na tych jednych zakupach.

Walka o telewizor
Kto ma pilota ten ma władzę. Twój mężczyzna, siada przed telewizorem i szuka czegoś odpowiedniego dla siebie. Nie zwraca oczywiście uwagi na to, że Ty tez masz ochotę coś obejrzeć. Zajmuje telewizor na cały wieczór, a z pilotem w ręce usypia na kanapie.

Sposób I: Jeśli nie oglądasz dużo telewizji, możecie ustalić, że obejrzysz jeden film lub odcinek ulubionego serialu i oddasz TV w jego ręce.

Sposób II: Jeśli lubisz spędzasz dużo czasu przed telewizorem, a Twój mężczyzna nie poddaje się łatwo. Możesz kupić drugi telewizor i wstawić go do sypialni.

 

Emilia Borowska

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Seksualna rewolucja, czyli małżeństwo bez seksu?!

Seksualna rewolucja, czyli małżeństwo bez seksu?!

Wydaje się, że bliskość fizyczna i intymność są nieodłączną częścią związku. Istnieją jednak pary, które nawet po ślubie, decydują się na...
Czytaj więcej
Psychologiczne spojrzenie na młode małżeństwo

Psychologiczne spojrzenie na młode małżeństwo

W przeszłości na naszym portalu ukazał się już artykuł o narzeczeństwie. Tym razem weźmiemy pod lupę wczesne małżeństwo - tak określają...
Czytaj więcej
Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Chrzest to ważny moment w życiu każdego chrześcijanina. Wiadomo jednak, że oprócz sakramentu udzielonego dziecku, istotne jest także świętowanie tego jedynego...
Czytaj więcej
Wolność w związku – czy to możliwe?

Wolność w związku – czy to możliwe?

Wydaje nam się, że będąc w związku nie ma „mnie" i „ciebie", a jesteśmy „my razem". To właśnie sprawia, że staracie...
Czytaj więcej
Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Wydaje się nierealne, odległe, niemogące zaistnieć. Najczęściej kojarzymy je z romantycznymi scenami z ckliwych filmów. Kiedy koleżanka z wypiekami na twarzy...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl