Logowanie

Ślubne tematy

 

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Z jednej strony radość, z drugiej obawy, czy dziecko i partnerka będą zdrowe. Tata ma mnóstwo problemów na głowie. Jeżeli dodać do tego tak zwany zespół couvade, czyli odczuwanie wszystkich ciążowych objawów przez mężczyzn, można uznać, że przyszły tata też jest przy nadziei. Jak sobie poradzić w chwilach zwątpienia? Pomożemy drodzy tatusiowie!

Męskie mdłości i bóle porodowe?!

Niestety, tatusiowie potrafią wczuć się w rolę ciężarnej. Powodem może być bezradność wobec stanu błogosławionego partnerki, chęć podkreślenia swojego udziału w poczęciu lub po prostu głęboka empatia. Charakterystycznymi objawami zespołu couvade są mdłości, chwiejność nastrojów, wzmożony apetyt i tycie, bezsenność, a nawet bóle porodowe. Wszystkie doznania znikają jak ręką odjął wraz z narodzinami dziecka. Naukowcy twierdzą, że problem ten dotyka nawet 2 na 3 przyszłych ojców. Gdzie więc szukać plusów tacierzyństwa?

Dlaczego warto być tatą?

Jeżeli mielibyście jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że stan błogosławiony jest dla obojga przyszłych rodziców najpiękniejszym okresem w życiu, oto 5 powodów, które wyjaśnią, co jest najlepszego w ojcostwie:

1. Ojcowska duma, jaką poczujecie nie tylko w dniu narodzin, ale też podczas pierwszego kroku, słowa, dobrej oceny, miłości Waszego dziecka... Patrzenie na rozwój i życie pociechy poprzez pryzmat rodzicielstwa wzbogaci Wasze życie o nieznane dotąd emocje i uczucia!

2. Zostaniecie trendy! Bycie ojcem jest bardzo modne. Rozmowy o nowych modelach wózków, czy gadżetach związanych z kąpielą lub ząbkowaniem na dobre zagościły wśród spotkań z kolegami przy piwie.

3. Zacieśnią się Wasze relacje z własnymi ojcami. Nic tak nie wzmacnia więzi jak rozmowy o wspólnych doświadczeniach.

4. Poczujecie się potrzebni, wręcz niezastąpieni. Będziecie mogli wykazać się swoją opiekuńczością i troską. Zyskacie w oczach partnerki, staniecie się bardziej męscy i seksowni!

5. Będziecie mieć dodatkową okazję do świętowania - 23 czerwca - Dzień Ojca!

Męskie obawy na bok!

Ciąża jest dla mężczyzn powodem do wielu lęków i strapień. Do najczęściej dręczących problemów należą:

- strach przed utyciem partnerki i jej powolne wracanie do wagi sprzed porodu,

- obawa dotycząca seksu w ciąży (a nuż coś stanie się dziecku lub partnerce...)

- wszechogarniające myśli „Czy będę dobrym ojcem?", „Czy potrafię utrzymać rodzinę?", „Czy wszystkiemu podołam?"

Żadna z powyższych myśli nie powinna zaprzątać ani głowy przyszłego taty, ani tym bardziej ciężarnej kobiety. Jeżeli jesteście kochającą się parą, a dziecko jest owocem Waszej miłości, to znak, że macie wiele szczęścia. Wystarczy odrobinę mu pomóc, rozmawiać o swoich uczuciach, darzyć się szacunkiem i pomagać sobie nawzajem. Oczywiście, figura kobiety na pewno się zmieni, jednak karmienie piersią sprawi, że szybko wróci ona do poprzedniego stanu. Jeżeli boicie się o wygląd przyszłych mam, kupcie krem na rozstępy i czule wcierajcie go w ich brzuszek. Seks w ciąży jest całkowicie bezpieczny i dozwolony, wystarczy wybrać odpowiednie pozycje. Natomiast lęki przed podołaniem obowiązkom ojca przeżywał każdy mężczyzna od zarania dziejów. Głowa do góry tatusiowie!

Czasem z mdłościami i huśtawką nastrojów, ale zawsze blisko partnerki, niosąc jej pomoc i czule się o nią troszcząc. Tak właśnie wygląda wymarzony partner każdej ciężarnej kobiety. Dążcie do tego ideału drodzy panowie, a już za tydzień pomożemy Wam odkryć tajemnice seksu w ciąży!

 

Marta Podczarska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Psychologiczne spojrzenie na młode małżeństwo

Psychologiczne spojrzenie na młode małżeństwo

W przeszłości na naszym portalu ukazał się już artykuł o narzeczeństwie. Tym razem weźmiemy pod lupę wczesne małżeństwo - tak określają...
Czytaj więcej
Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Chrzest to ważny moment w życiu każdego chrześcijanina. Wiadomo jednak, że oprócz sakramentu udzielonego dziecku, istotne jest także świętowanie tego jedynego...
Czytaj więcej
Seksualna rewolucja, czyli jak urozmaicić Wasze pożycie?

Seksualna rewolucja, czyli jak urozmaicić Wasze pożycie?

Nuda może wkraść się do sypialni w każdej chwili, nawet w najbardziej udanym związku. Jednak nie warto dramatyzować, ale szybko wziąć...
Czytaj więcej
Male or female?

Male or female?

Gry wideo przez długi czas były oceanem niezmierzonego testosteronu, w którym ku utrapieniu swych żon młodzi małżonkowie tonęli zaraz po wypowiedzeniu...
Czytaj więcej
Jak wybrać wózek dla dziecka?

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Kiedy dziecko jest w drodze, rodzice kompletują wyprawkę. Najdroższym elementem tej inwestycji jest wózek. Podczas zakupu trzeba zastanowić się nad potrzebami...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl