Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Z jednej strony radość, z drugiej obawy, czy dziecko i partnerka będą zdrowe. Tata ma mnóstwo problemów na głowie. Jeżeli dodać do tego tak zwany zespół couvade, czyli odczuwanie wszystkich ciążowych objawów przez mężczyzn, można uznać, że przyszły tata też jest przy nadziei. Jak sobie poradzić w chwilach zwątpienia? Pomożemy drodzy tatusiowie!

Męskie mdłości i bóle porodowe?!

Niestety, tatusiowie potrafią wczuć się w rolę ciężarnej. Powodem może być bezradność wobec stanu błogosławionego partnerki, chęć podkreślenia swojego udziału w poczęciu lub po prostu głęboka empatia. Charakterystycznymi objawami zespołu couvade są mdłości, chwiejność nastrojów, wzmożony apetyt i tycie, bezsenność, a nawet bóle porodowe. Wszystkie doznania znikają jak ręką odjął wraz z narodzinami dziecka. Naukowcy twierdzą, że problem ten dotyka nawet 2 na 3 przyszłych ojców. Gdzie więc szukać plusów tacierzyństwa?

Dlaczego warto być tatą?

Jeżeli mielibyście jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że stan błogosławiony jest dla obojga przyszłych rodziców najpiękniejszym okresem w życiu, oto 5 powodów, które wyjaśnią, co jest najlepszego w ojcostwie:

1. Ojcowska duma, jaką poczujecie nie tylko w dniu narodzin, ale też podczas pierwszego kroku, słowa, dobrej oceny, miłości Waszego dziecka... Patrzenie na rozwój i życie pociechy poprzez pryzmat rodzicielstwa wzbogaci Wasze życie o nieznane dotąd emocje i uczucia!

2. Zostaniecie trendy! Bycie ojcem jest bardzo modne. Rozmowy o nowych modelach wózków, czy gadżetach związanych z kąpielą lub ząbkowaniem na dobre zagościły wśród spotkań z kolegami przy piwie.

3. Zacieśnią się Wasze relacje z własnymi ojcami. Nic tak nie wzmacnia więzi jak rozmowy o wspólnych doświadczeniach.

4. Poczujecie się potrzebni, wręcz niezastąpieni. Będziecie mogli wykazać się swoją opiekuńczością i troską. Zyskacie w oczach partnerki, staniecie się bardziej męscy i seksowni!

5. Będziecie mieć dodatkową okazję do świętowania - 23 czerwca - Dzień Ojca!

Męskie obawy na bok!

Ciąża jest dla mężczyzn powodem do wielu lęków i strapień. Do najczęściej dręczących problemów należą:

- strach przed utyciem partnerki i jej powolne wracanie do wagi sprzed porodu,

- obawa dotycząca seksu w ciąży (a nuż coś stanie się dziecku lub partnerce...)

- wszechogarniające myśli „Czy będę dobrym ojcem?", „Czy potrafię utrzymać rodzinę?", „Czy wszystkiemu podołam?"

Żadna z powyższych myśli nie powinna zaprzątać ani głowy przyszłego taty, ani tym bardziej ciężarnej kobiety. Jeżeli jesteście kochającą się parą, a dziecko jest owocem Waszej miłości, to znak, że macie wiele szczęścia. Wystarczy odrobinę mu pomóc, rozmawiać o swoich uczuciach, darzyć się szacunkiem i pomagać sobie nawzajem. Oczywiście, figura kobiety na pewno się zmieni, jednak karmienie piersią sprawi, że szybko wróci ona do poprzedniego stanu. Jeżeli boicie się o wygląd przyszłych mam, kupcie krem na rozstępy i czule wcierajcie go w ich brzuszek. Seks w ciąży jest całkowicie bezpieczny i dozwolony, wystarczy wybrać odpowiednie pozycje. Natomiast lęki przed podołaniem obowiązkom ojca przeżywał każdy mężczyzna od zarania dziejów. Głowa do góry tatusiowie!

Czasem z mdłościami i huśtawką nastrojów, ale zawsze blisko partnerki, niosąc jej pomoc i czule się o nią troszcząc. Tak właśnie wygląda wymarzony partner każdej ciężarnej kobiety. Dążcie do tego ideału drodzy panowie, a już za tydzień pomożemy Wam odkryć tajemnice seksu w ciąży!

 

Marta Podczarska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
On, ona i monotonia

On, ona i monotonia

Monotonia prędzej czy później dopada każdy związek. Wkrada się do Waszej sypialni, rozmów czy rozrywek. Potrafi skutecznie zepsuć relacje nawet najlepiej...
Czytaj więcej
Lepszy czy gorszy związek po ślubie?

Lepszy czy gorszy związek po ślubie?

Związek po ślubie niewątpliwie ulega zmianie. Często jest to zmiana na gorsze. Brakuje czułości, zrozumienia, miłych chwil, a pojawia się więcej...
Czytaj więcej
Kiedy dobry moment na dziecko?

Kiedy dobry moment na dziecko?

Statystyki straszą coraz niższym wskaźnikiem urodzeń. Zmienia się też wiek, w którym kobiety decydują się na dziecko, z przedziału 20-24 lata...
Czytaj więcej
Zakupy – przyjemność czy uzależnienie?

Zakupy – przyjemność czy uzależnienie?

Jesteś łowczynią okazji i nie wyobrażasz sobie tygodnia bez nowo kupionej rzeczy. Potrafisz wydać wszystkie pieniądze z konta, a nawet naruszyć...
Czytaj więcej
Małżeński budżet

Małżeński budżet

Nieporozumienia finansowe są jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów. Jedni uważają, że jeśli w małżeństwie wszystko jest wspólne, nie należy rozdzielać pieniędzy...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl