Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu

Przedślubne przygotowania wymagają bardzo wiele czasu i wysiłku. Jeśli zaczniecie planować wszystko stosunkowo wcześnie, a świadkowie lub rodzice będą pomocni, zdążycie ze wszystkim. Ślub i wesele wypadną wspaniale, pod warunkiem, że nie będą organizowane w pośpiechu.

A więc zaręczyliście się. Oczywiście różnie bywa, ale zwyczajowo ślub powinien się odbyć około roku po zaręczynach. Jeśli i Wy tak planujecie, zabierzcie się za wszystko odpowiednio wcześnie. Przed ślubem warto wybrać się na targi ślubne, aby zorientować się w panującej modzie, poznać fotografów, kamerzystów, obejrzeć oferty firm dekoratorskich czy pokaz mody ślubnej. Rok to bardzo dużo czasu, o ile nie zostawicie wszystkiego na ostatnią chwilę. Radzimy spokojnie usiąść i zastanowić się wspólnie jaki rodzaj ślubu chcecie wziąć, jak wiele zaprosicie gości oraz w jaki sposób będziecie z nimi świętować wesele czy może skromny obiad. Zapiszcie swoje postanowienia, a na pewno całe przygotowania pójdą bardzo sprawnie. Zaczynamy!

Już około 8 miesięcy przed ślubem należy wybrać termin i zarezerwować go w kościele i Urzędzie Stanu Cywilnego lub w jednym z nich w zależności od rodzaju ślubu. Zgodnie z tradycją właściwą parafią jest parafia panny młodej, jednakże decyzja należy do Was. Warto pomyśleć nad dniem tygodnia. Ślub najczęściej zawiera się w sobotę - jest to spowodowane wygodą - w niedzielę można zrobić poprawiny lub odpocząć. Z tego jednak powodu terminy sobotnie są trudno dostępne. Jeśli więc planujecie przyjęcie raczej niewielkie, w gronie najbliższej rodziny, zastanówcie się, czy nie warto byłoby wybrać niedzieli, bądź innego dnia tygodnia, dzięki czemu prawdopodobnie wszystko potoczy się dużo szybciej. Jeśli zdecydowaliście się wziąć ślub kościelny lub konkordatowy zapytajcie księdza o terminy nauk przedmałżeńskich. Ponadto warto już wcześniej pomyśleć o podróży poślubnej (dacie, miejscu, wizach, wymaganych szczepionkach) i załatwić urlop w pracy.
Już teraz wstępnie wybierzcie orkiestrę, kamerzystę, fotografa i samochód. Podpytajcie znajomych czy mogą Wam kogoś polecić, posłuchajcie płyt, obejrzyjcie nagrania z innych ślubów i albumy zdjęć. Przejrzyjcie Katalog Firm na Waszym portalu SuperSluby.pl.

6 - 5 miesięcy przed ślubem: przyszła panna młoda powinna koniecznie zacząć szukać sukni! Wybór jest ogromny i jest absolutnie pewne, że samo chodzenie i przymierzanie zajmie mnóstwo czasu, a pamiętajmy, że suknia nierzadko wymaga poprawek, często bardzo skomplikowanych! Tym bardziej, jeśli chcesz zamówić suknię przez Internet, pamiętaj, że jest bardzo możliwe, że dostaniesz ją później niż przypuszczasz i będzie wyglądała nie do końca tak, jak na zdjęciach. Przyszły pan młody również powinien już pomyśleć o garniturze.
Teraz wybierzcie też świadków, spotkajcie się z nimi i ustalcie na ile i w czym będą Wam w stanie pomóc. Spiszcie też listę gości, bo lada chwila trzeba będzie wydrukować i wręczyć zaproszenia.
Ustalcie datę i miejsce Waszych wieczorów - panieńskiego i kawalerskiego, osoby, które zaprosicie oraz czego na nich oczekujecie. Warto wspomóc się w ich przygotowaniu świadkiem/świadkową.
Zastanówcie się nad miejscem przyjęcia weselnego, przetestujcie menu wybierając się na kolację. Sprawdźcie czy obsługa i wystrój zrobi na was dobre wrażenie.

4 - 3 miesiące przed ślubem: suknia ślubna powinna być już całkiem gotowa, a jeśli przyszły pan młody nie ma jeszcze garnituru - zdecydowanie to ostatni dzwonek żeby go nabyć!
Teraz jest też czas na wręczanie zaproszeń ślubnych, może to zająć sporo czasu, zważywszy że wiele wręczamy osobiście. Wybierzcie odpowiedni wzór zaproszenia - możecie to zrobić w salonach mody ślubnej, jak i przez internet. Ważne jest, aby pasował do wystroju sali weselnej, czy wzoru podziękowań poprzez wspólny motyw. Nie zapomnijcie dopisać na zaproszeniach prośby o potwierdzenie obecności. Więcej o zaproszeniach przeczytacie http://supersluby.pl/index/artykuly/category_id/8/item/63
Niekiedy istnieje konieczność zapewnienia gościom transportu i noclegu - już teraz poszukajcie kierowcy i miejsca.
W tym czasie zajmijcie się też podróżą poślubną, dokonajcie rezerwacji, załatwcie wizy i szczepienia, a także przypomnijcie w pracy o urlopie. Przygotujcie wszelkie dokumenty, które będą niezbędne przy formalnościach przed ślubem oraz złóżcie je w USC oraz kościele parafialnym.

Trzy miesiące przed ślubem warto też wybrać już i zakupić obrączki. Możecie wygrawerować na nich swoje imiona lub krótkie wyznanie miłosne. Masz problem z biżuterią wejdź tutaj.

2 miesiące przed ślubem: zajmijcie się ustaleniem menu (restauracje najczęściej oferują degustację niektórych potraw), wystrojem sali, przesłuchaniem orkiestry, potwierdzeniem obecności gości. Pamiętajcie o zamówieniu tortu.
Możecie wybrać się do kościoła i USC w celu ustalenia przebiegu uroczystości. Przypomnijcie o sobie fotografowi i kamerzyście.

Miesiąc przed najważniejszym dniem w życiu wypada zamknąć ostatecznie listę gości i skontaktować się z organizatorem przyjęcia. Warto już zamówić wiązankę ślubną wraz z kwiatem do butonierki oraz kwiaty do dekoracji kościoła, sali weselnej i samochodu. Przyszła Panna Młoda teraz powinna zająć się głównie sobą. To znaczy umówić się z fryzjerem i kosmetyczką, dbać o cerę i włosy, wspomagając je odpowiednimi witaminami, skorzystać z solarium. Miesiąc przed ślubem powinna wykonać próbny makijaż i fryzurę, aby uzgodnić wszystkie szczegóły. Więcej o tym, jak pieknie wyglądać na swoim ślubie przeczytasz w Krok po kroku.

O ile wszystko przygotujecie według powyższych wskazówek - na 2 tygodnie przed ślubem będziecie tylko korzystać z przyjemności wieczorów panieńskiego i kawalerskiego, oraz zajmowali się drobiazgami takimi jak zastanowienie się nad rozsadzeniem gości przy stole.

1 dzień przed ślubem - bez paniki, wszystko jest gotowe! Przygotujcie dokumenty, odbierzcie kwiaty z kwiaciarni. Panna młoda niech spakuje swoją kosmetyczkę z niezbędnymi artykułami oraz uda się na manicure. Ostatni dzień w stanie kawalerskim i panieńskim wykorzystajcie na relaks. Możecie go spędzić wspólnie w jakimś ustronnym miejscu lub osobno, aby wzmóc oczekiwanie na tę wyjątkową chwilę, kiedy powiecie sobie sakramentalne „tak".

A w dzień ślubu - wystarczająco wcześnie panna młoda powinna spotkać się z kosmetyczką i fryzjerem. Dziś już tylko macie pięknie wyglądać, więc uśmiechajcie się jak najwięcej. Na tym się skupcie, a wszystko pójdzie jak z płatka!

Tuż po ślubie podziękujcie gościom za przybycie i prezenty. Załatwcie w urzędach, bankach, pracy formalności związane ze zmianą nazwiska i cieszcie się miesiącem miodowym.

Przypominamy, że o tym i na inne tematy możecie dyskutować na naszym forum ślubnym forum.supersluby.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości piszczcie do naszego konsultanta ślubnego na adres konsultant@supersluby.pl. Chętnie odpowie na każde pytanie!

 

 

SuperSluby.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Porady
Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Wieczór panieński to tradycja, która przybyła do nas z zachodu. W amerykańskich komediach romantycznych często pojawia się motyw ślubu, a co...
Czytaj więcej
Nazwisko po ślubie

Nazwisko po ślubie

           Ślub wiąże się z wieloma formalnościami, które chcemy czy nie, musimy załatwić. Zmiana nazwiska po ślubie to najczęściej spotykany problem....
Czytaj więcej
Ślub konkordatowy i cywilny

Ślub konkordatowy i cywilny

W prawie polskim występują trzy rodzaje ślubów: cywilny, kościelny i konkordatowy. Jeśli decydujecie się tradycyjnie na ślub cywilny i kościelny, możecie...
Czytaj więcej
Wierzenia i przesądy ślubne

Wierzenia i przesądy ślubne

Dzień ślubu choć ma być najpiękniejszym dniem w życiu nowożeńców wywołuje w nich mnóstwo stresu i obaw czy wszystko pójdzie po...
Czytaj więcej
Jak zostać superświadkiem?

Jak zostać superświadkiem?

Osobami, bez których uroczystość ślubna nie mogłaby się odbyć są świadkowie. Pełnią one istotną rolę zarówno przed, w czasie, jak i...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl