Logowanie

Ślubne tematy

 

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Nie ma udanego wesela bez wieczoru kawalerskiego. Ten pogląd wyrażany przez większość par młodych zakorzenił się w naszej kulturze na dobre. Stereotyp, który został wytworzony nie dopuszcza innego pomysłu jak spędzenie tego wieczoru w klubie. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy zachęcające do zerwania z tym stereotypowym myśleniem. Podejście kreatywne, twórcze coraz częściej jest oczekiwane przez przyszłych małżonków. Jak więc zorganizować wieczór, żeby był to ten jedyny niepowtarzalny moment, szczycący się oryginalnością, a zarazem niezapomnianymi wrażeniami?

Tradycja nakazuje, aby organizacją wieczoru kawalerskiego zajął się świadek pana młodego. Pamiętajmy, że przygotowanie tej imprezy musi być dostosowane do indywidualnych upodobań przyszłego pana młodego. Dlatego też charakter wieczoru nie może być sprzeczny z naturą jego głównego bohatera. Zanim zabierzemy się do pracy musimy odpowiedzieć sobie na parę pytań. Pomocne w tym celu będzie skorzystanie z poniższych porad.

Musimy poznać dokładne zainteresowania kawalera. Huczna impreza ze striptizerką może zakłopotać osobę skrytą i nieśmiałą. Z kolei osoba pomysłowa i energiczna może nudzić się podczas spokojnego, wyważonego wieczoru. Musimy zatem dostosować rodzaj imprezy, miejsce, charakter i wszelkie niespodzianki do osoby, byśmy nie zamienili przyjemnego wieczoru w niesmaczną zabawę.

Pamiętajmy, że konieczne jest ustalenie budżetu takiej imprezy. Ponadto dużym ułatwieniem jest stworzenie listy gości i udostępnienie jej kawalerowi. Będziemy mieć wtedy pewność, że nikt nie został pominięty, a osoby niechciane z pewnością nie będą zakłócać dobrej zabawy. Ważne jest, aby porozmawiać z gośćmi imprezy w celu stworzenia budżetu. Niech każdy określi ile jest w stanie przeznaczyć na ten cel pieniędzy.

Kolejnym dylematem jest wybór miejsca. Zależy to przede wszystkim od charakteru imprezy. Może to być zabawa w klubie, domu, na otwartej przestrzeni, czy innym, nie mniej ciekawym miejscu. Będzie to bez wątpienia miało związek z atrakcjami, które przygotowaliście na ten wieczór. Pamiętajcie, że nie jest żadną tajemnicą wybór miejsca, dlatego też wskazane jest, aby skonsultować nasz pomysł z przyszłym panem młodym oraz wszystkimi zaproszonymi gośćmi.

Znając ogólny plan wieczoru kawalerskiego można przystąpić do działań organizacyjnych. Forma imprezy oraz związane z nią wszystkie czynności, jak np. wynajęcie sali, zamówienie samochodu limuzyny, ewentualnego tortu, fotografa, wybór prezentu lub innych atrakcji itd. Dobrze kiedy w organizacji wieczoru biorą wszyscy zaproszeni goście. Taka zabawa jest pełniejsza i radośniejsza. Poza tym, podział obowiązków da gwarancję tego, że wszystko zostanie załatwione i nic nie umknie naszej uwadze.

Jednak niekoniecznie wieczór kawalerski musi kojarzyć się z towarzystwem pijanych kolegów oraz z tańczącą striptizerką. Tendencyjność tego rodzaju imprez sprawia pewien przesyt. Dlatego też przyszły pan młody ma do wyboru wiele innych rodzajów spędzenia tego wieczoru, bawiąc się lepiej niż w zadymionym pubie. Poniżej znajdują się tylko nieliczne propozycje z wielu jakie są dostępne. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości.

Sporty dla prawdziwych mężczyzn
Większość mężczyzn uwielbia sport. Szczególnie kiedy są to dyscypliny typowo męskie, dające więcej adrenaliny niż naga striptizerka. Wynajęte gokarty, nauka gry w golfa, ścianka wspinaczkowa, nauka strzelania na strzelnicy czy też paintball - te i inne dyscypliny z pewnością zainteresują każdego faceta. Mimo tego, że organizacja takiej imprezy wymaga poświęcenia, to wysiłek włożony w przygotowania wart jest zachodu.

Pan prezes na ulicach miasta
A może macie ochotę poczuć się jak prawdziwy prezes, w limuzynie z własnym szoferem, który zawiezie was tam, gdzie tylko będziecie chcieli? Słuchając muzyki i popijając ulubione drinki spędzicie czas na zabawie w towarzystwie przyjaciół. Podróżując w imprezowej atmosferze z pewnością spędzicie niezapomniane chwile w waszym męskim gronie.

Wielka wyprawa
Jeżeli nie jesteście ograniczeni zasobem portfela dlaczego nie wybrać się w wymarzoną podróż? W męskim gronie możecie odwiedzić np. jaskinie w Tatrach lub też w inne rejony, aby choć przez chwilę skosztować koczowniczego trybu życia i wrócić do czasów harcerstwa czy obozów przetrwania.

Pomysłów na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego  jest naprawdę wiele. Odrobina chęci i pomysłowości sprawi, że każdy przyszły pan młody z żalem będzie rozstawał się ze stanem kawalerskim. Grono przyjaciół najlepiej wie, jak takowy wieczór zorganizować, aby była to niezapomniana (oprócz ślubu rzecz jasna) chwila w życiu.

Jak uatrakcyjnić wieczór panieński? - przeczytasz tutaj.

Przypominamy, że o tym i na inne tematy możecie dyskutować na naszym forum ślubnym forum.supersluby.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości piszczcie do naszego konsultanta ślubnego na adres konsultant@supersluby.pl. Chętnie odpowie na każde pytanie!

 

 

SuperSluby.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Porady
Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Wieczór panieński to tradycja, która przybyła do nas z zachodu. W amerykańskich komediach romantycznych często pojawia się motyw ślubu, a co...
Czytaj więcej
Jak zostać superświadkiem?

Jak zostać superświadkiem?

Osobami, bez których uroczystość ślubna nie mogłaby się odbyć są świadkowie. Pełnią one istotną rolę zarówno przed, w czasie, jak i...
Czytaj więcej
Wierzenia i przesądy ślubne

Wierzenia i przesądy ślubne

Dzień ślubu choć ma być najpiękniejszym dniem w życiu nowożeńców wywołuje w nich mnóstwo stresu i obaw czy wszystko pójdzie po...
Czytaj więcej
Ślubne ABC Panny Młodej

Ślubne ABC Panny Młodej

Przyszła Panna Młoda, powinna stworzyć listę spraw, które musi załatwić przed ślubem, żeby nie narażać się na przykre niespodzianki. Wszystkie te...
Czytaj więcej
Ślub konkordatowy i cywilny

Ślub konkordatowy i cywilny

W prawie polskim występują trzy rodzaje ślubów: cywilny, kościelny i konkordatowy. Jeśli decydujecie się tradycyjnie na ślub cywilny i kościelny, możecie...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl