Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Ślub po królewsku

Ślub po królewsku

Ledwo co ucichły dzwony kościelne po ślubie księcia Williama i Kate Middleton, a media już spekulują o kolejnej ceremonii. Młodszy brat Williama - Harry wydawał się bardzo zauroczony wdziękami siostry panny młodej - Pippy. Czy królewskie śluby znacznie różnią się od uroczystości „zwykłych" ludzi? Dziś przypominamy dziesięć najbardziej spektakularnych królewskich wesel.

Małżeństwo z długoletnim stażem - królowa Elżbieta II i książę Filip

Kiedy w 1939 roku Elżbieta udała się z wizytą do Akademii Marynarki, nikt nie spodziewał się, że pozna tam swojego przyszłego męża. W wizycie przeszkodziła epidemia świnki, a księżniczce został przydzielony do ochrony młody oficer, Filip. Tak rozpoczęła się znajomość, która przerodziła się w miłość trwającą do dziś. Rodzina królewska nie była zadowolona z tego związku. Obawiano się krewnych Filipa, którzy byli związani z reżimem nazistowskim. Pomimo niechęci ze strony pary królewskiej, w 1946 roku doszło do zaręczyn. Król mając nadzieję na zniechęcenie córki do narzeczonego, wysłał ją w podróż do Afryki. Próby rozdzielenia młodych spełzły jednak na niczym i para rok później pobrała się. Elżbieta powiła czworo dzieci: Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda. Po ciężkiej chorobie i śmierci swojego ojca, wstąpiła na tron. W przyszłym roku para będzie obchodzić 65 rocznicę ślubu. Do pozazdroszczenia!

Pięć najsłynniejszych mezaliansów:

Książę Felipe i Letizia Oritz

Pochodząca z niearystokratycznej rodziny dziennikarka, która na dodatek rozwiodła się ze swoim poprzednim mężem. Taką kandydatkę na żonę wybrał sobie hiszpański książę Felipe. Tradycjonaliści grzmieli, jednak para pobrała się w 2004 roku. Mają dwie córeczki: Leonorę i Sofię.

Książę Haakon i Mette-Marit

Norweski książę również przeciwstawił się rodzinie królewskiej i za żonę pojął pannę z dzieckiem. Co więcej, ojciec nieślubnego potomka Mette-Marit oskarżony był o handel narkotykami. Dodatkowe kontrowersje wzbudził fakt, że para zamieszkała razem jeszcze przed ślubem. Pomimo niechęci do przyszłej księżnej, uroczystość odbyła się w 2001 roku. Ze związku urodziła się dwójka potomstwa: Ingrid i Sverry.

Edward VIII i Wallis Simpson

Wiek: ponad czterdzieści lat, stan cywilny: podwójna rozwódka, aparycja: nieszczególna. Tak pokrótce przedstawiała się kandydatka na żonę Edwarda VII, następcy brytyjskiego tronu. Ówczesny premier oraz politycy nie zgodzili się na to małżeństwo, więc monarcha abdykował, oddając władzę w ręce brata (wszyscy, którzy widzieli film „Jak zostać królem" na pewno przypomną sobie tę historię). Ponoć Wallis uwiodła Edwarda swoimi umiejętnościami seksualnymi. Nie miała również obiekcji wobec jego homoseksualnych skoków w bok.

Książę Rainier i Grace Kelly

Przepiękna gwiazda Hollywood, utalentowana aktorka nagrodzona Oscarem i książę Monako poznali się na festiwalu filmów w Cannes. On zapałał do niej miłością od pierwszego wejrzenia, ona broniła się przed tym uczuciem, jednak miłość zwyciężyła. Grace zrezygnowała z kariery i wyszła za mąż za księcia. Ślub okrzyknięto wydarzeniem stulecia. Panna młoda wyglądała zjawiskowo. Jej suknia jest kopiowana po dziś dzień. Ponoć inspirowała się nią nawet Kate Middleton. Księżna powiła trójkę dzieci: Karolinę, Alberta i Stefanię. To dzięki niej księstwo Monako nie zostało włączone do Francji (stałoby się tak w przypadku braku dziedzica tronu). Grace zginęła w wypadku, kiedy prowadząc samochód, doznała udaru mózgu...

Księżniczka Victoria i Daniel Westling

Szwedzka księżniczka znalazła szczęście u boku... osobistego trenera fitness! Zeszłoroczny ślub odbył się w 34 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego przez rodziców - króla Karola Gustawa i Sylwii (ich małżeństwo również uznane było za mezalians!). Wesele, na którym grał zespół ABBA kosztowało bagatela 20 mln euro!

Tragedia księcia Karola i Diany Spencer

On zawsze kochał Camillę Parker-Bowles, jednak rodzina królewska nie wyraziła zgody na to małżeństwo. Karol poślubił więc pochodzącą z arystokratycznej rodziny śliczną, niemal o połowę młodszą Dianę Spencer. Małżeństwo nie było udane. Diana nie umiała dostosować się do chłodu i rezerwy panującej na królewskim dworze. Oboje pociechy szukali w licznych romansach. Para doczekała się potomstwa, znanych wszystkim książąt Williama i Harry'ego. Małżeństwo zakończyło się jednak rozwodem. Księżna zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku.

Historia nieszczęśliwej księżnej - książę Andrzej i Sarah Ferguson

Brat księcia Karola, syn królowej Elżbiety - Andrzej w 1986 roku poślubił rudowłosą Sarah Ferguson zwaną przez wszystkich „Fergie". Para uchodziła za szczęśliwe małżeństwo, jednak długa rozłąka (Andrzej służył w Marynarce) oraz trudny do zaakceptowania protokół panujący na królewskim dworze zniechęciły księżną. Rozwód nastąpił dziesięć lat po ślubie. Para doczekała się dwóch córek: Beatrycze i Eugenii.

Połączył ich... tenis - książę Filip i Matylda

Para poznała się na korcie, podczas gry w tenisa. Trzy lata później w brukselskiej katedrze odbył się ślub celebrowany w trzech językach: francuskim, flamandzkim i niemieckim. Małżeństwo było istotnym wydarzeniem z punktu widzenia politycznego, miało bowiem pogodzić zwaśnionych Flamandów i Walonów. Filip i Matylda doczekali się czworga dzieci: Elżbiety, Gabriela, Emmanuela i Eleonory.

Dziesięć lat oczekiwania - Książę William i Kate Middleton

Wśród zestawienia nie mogło zabraknąć ostatniego wydarzenia, okrzykniętego ślubem stulecia. William i jego wieloletnia przyjaciółka i partnerka pobrali się w Opactwie Westminsterskim. Skromna i piękna suknia panny młodej wykonana została przez Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. Wbrew wcześniejszym doniesieniom para nie podpisała surowej intercyzy, według której w razie rozwodu księżna Catherine nie miałaby wpływu na wychowanie dzieci, nie mogłaby zamieszkać w żadnej królewskiej rezydencji ani rozmawiać na temat wspólnego życia z Williamem. Cóż znaczy potęga miłości!

Królewskie śluby nie zawsze oznaczają królewskiego życia. Nie jest jak w bajkach, gdzie wszystko kończy się krzepiącym „i żyli długo i szczęśliwie".

Dobrym podsumowaniem dzisiejszego artykułu są słowa biskupa udzielającego ślubu Kate i Williamowi, mówiące o tym, że każda para w dniu swojego ślubu powinna czuć się jak król i królowa!

 

Marta Podczarska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Cała prawda o naukach przedmałżeńskich

Cała prawda o naukach przedmałżeńskich

Są obowiązkiem dla każdej pary chcącej zawrzeć ślub kościelny bądź konkordatowy. Trwają od kilku dni do trzech miesięcy. Odbywają się w...
Czytaj więcej
Małżeńskie staże do pozazdroszczenia

Małżeńskie staże do pozazdroszczenia

Plotka głosi, że w świecie gwiazd każde małżeństwo, prędzej czy później skazane jest na niepowodzenie. Pary, które chcę Wam dzisiaj zaprezentować,...
Czytaj więcej
Wierzenia i przesądy ślubne dotyczące płci męskiej

Wierzenia i przesądy ślubne dotyczące płci męskiej

Obecnie większość  przesądów i porzekadeł dotyczy Panny Młodej, lecz nie zapominajmy, że męskie zachowania także mogą być źródłem wielu nieszczęść, bądź...
Czytaj więcej
Zabawa bez zdrady

Zabawa bez zdrady

Popularne nie od dziś wieczory kawalerskie i panieńskie stały się tradycją. Czasem jednak pomysły przyjaciół chcących zapewnić nam wspaniałą zabawę, stają...
Czytaj więcej
Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego łatwiejsze z PLUSC!

Formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego łatwiejsze z PLUSC!

Proste formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego? Tak! Wkrótce ruszy nowa, bezpłatna Platforma Usług Stanu Cywilnego (PLUSC). To innowacyjny projekt, dzięki któremu...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl