Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Imprezy na każdą okazję! Rocznica ślubu

Imprezy na każdą okazję! Rocznica ślubu

Szczęśliwe małżeństwo to prawdziwy skarb. Im dłuższy staż, tym jest ono cenniejsze, bardziej trwałe i bogatsze we wspomnienia. Każda para marzy o tym, by móc świętować razem wszystkie kolejne jubileusze, nic więc dziwnego w tym, że przyjęcie z okazji rocznicy ślubu powinno być właściwie zorganizowane!

Rocznica ślubu to ważny moment, a tak niedoceniany...

Pierwsze jubileusze nie są tak istotne, bo cóż znaczy rok, czy dwa... Ot, zwykła rocznica. W zasadzie taki stosunek do tego wydarzenia jest smutny, bowiem rocznica zawsze będzie momentem refleksji nad przeszłością i tym, co przed nami. Pomimo że te skromniejsze jubileusze nie są obchodzone hucznie, nie należy o nich zapominać. Wypadałoby wręczyć partnerowi choćby drobny upominek, czy przygotować jakąś niespodziankę. Wystarczyłaby smaczna kolacja lub wyjście do kina, teatru. Ważne po prostu, by pamiętać. To poprawia jakość życia w związku i umacnia go. Szczególnie uroczyście obchodzone są okrągłe rocznice ślubu (srebrne, złote). Wówczas mile widziane jest przyjęcie czy wystawny obiad. Coraz częściej gośćmi na takich uroczystościach nie jest tylko rodzina, ale również przyjaciele, sąsiedzi i znajomi.

Obchody jubileuszu

W zasadzie w Polsce nie powstała żadna świecka tradycja dotycząca obchodów rocznicy ślubu. Wierzący często zamawiają mszę świętą w podziękowaniu za dotychczas przeżyte wspólnie chwile oraz z prośbą o szczęście na dalszej drodze życia. Drugim etapem świętowania jest impreza - huczna, bądź kameralna, zorganizowana w domu lub w restauracji. Coraz częściej rocznica ślubu przypomina małe wesele. Wielkie przyjęcie szczególnie chętnie organizują starsi ludzie, którzy w młodości nie mogli sobie pozwolić na takie wesele, jakiego pragnęli. Oczywiście przyjęcie zależy też, jak zawsze od zasobności portfela. W przypadku, gdy fundusze są ograniczone, warto przygotować jedynie elegancki obiad, przy którym spotka się rodzina i najbliżsi przyjaciele.

Często zdarza się, że przyjęcie z okazji rocznicy ślubu organizowane jest w formie niespodzianki przez dzieci czy wnuki. W takim przypadku należy pamiętać o tym, że to, co podoba się młodszym  osobom nie zawsze trafi w gusta osób starszych. Ponadto starsi ludzie nierzadko po prostu nie mają tyle siły i zdrowia, by uczestniczyć w całonocnym, hucznym balu.

Co na prezent?

Dawniej to nazwa rocznicy ślubu informowała o tym, co należy podarować parze. Podczas obchodów rocznicy papierowej wręczano jedynie kartki z życzeniami, z okazji porcelanowej rocznicy prezentem była porcelana, a na złotą rocznicę parę obdarowywano złotą biżuterią. Dziś chyba mało kto pamięta o tych zwyczajach. Pozostała jednak tradycja, że im wyższy staż małżeński, tym prezent powinien być cenniejszy. Jeśli para nie urządza przyjęcia lub nie zamówiła na nie tortu, warto wybrać się do cukierni i zamówić specjalnie na tę okazję wykwintne ciasto. Taki prezent nigdy nie okaże się niewypałem! Wciąż dobrym pomysłem na prezent jest alkohol, biżuteria, serwis do kawy lub element dekoracji wnętrza. Na popularności zyskują również bardziej oryginalne koncepty, jak sesja fotograficzna dla dwojga, wizyta w Spa, czy weekendowy wyjazd.

 

Rocznica ślubu to piękny moment w życiu każdego małżeństwa. Niezależnie od tego, jak będzie ona obchodzona, powinna być pretekstem do celebrowania kolejnych wspaniałych chwil, jakimi obdarowało Was życie!

 

 Agnieszka Doros

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Samba czy klasyczny Walc? – Pierwszy taniec na topie

Samba czy klasyczny Walc? – Pierwszy taniec na topie

Pierwszy taniec, na każdym weselu, jest jak przełamanie lodów. Wybranie odpowiedniego rodzaju tańca oraz piosenki spędza sen z powiek młodym małżonkom....
Czytaj więcej
Garść sprawdzonych sposobów... jak zepsuć własny ślub!

Garść sprawdzonych sposobów... jak zepsuć własny ślub!

Nie od dziś wiadomo, że ślub to niezwykle ważne wydarzenie i każda Młoda Para pragnie, aby wszystko w tym dniu było...
Czytaj więcej
Ślub i wesele w sylwestrową noc? Czemu nie!

Ślub i wesele w sylwestrową noc? Czemu nie!

Niekonwencjonalny pomysł ukoronowania Waszego związku ostatniego dnia roku i całonocne szaleństwo weselno-sylwestrowej nocy możecie zrealizować już za kilka dni! Jest to...
Czytaj więcej
Ciąża powodem do ślubu

Ciąża powodem do ślubu

Powodem większości ślubów młodych ludzi, jest nieplanowana ciąża, czyli tak zwana wpadka. Choć nieślubnego dziecka nikt już dzisiaj nie nazywa bękartem,...
Czytaj więcej
Obowiązki Panny Młodej, Pana Młodego oraz Świadków

Obowiązki Panny Młodej, Pana Młodego oraz Świadków

Kiedy patrzymy na wesele z perspektywy ludzi nie związanych z organizacją wielkiej hucznej imprezy, wszystko wydaje nam się banalnie proste do...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl