Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Ślub we włosach

Ślub we włosach

Nie ulega wątpliwości, że każda panna młoda w dniu swojego ślubu musi wyglądać nienagannie i olśniewająco. Dotyczy to również jej włosów. Cała panna młoda, od koniuszków palców u nóg po czubek głowy powinna być idealna, aż po jej suknię i welon. Dzień ślubu jest dniem w życiu kobiety, w którym wygląda ona najpiękniej.

Włosy panny młodej są uwieńczeniem jej wyglądu, dlatego też powinna ona zadbać, aby fryzura ślubna była dopieszczona na tip-top. Dzień ślubu nie jest datą na katastrofę fryzjerską, dlatego też panna młoda powinna dokładnie przemyśleć, jaką fryzurę dobrać na ten wyjątkowy dzień.

Są dwie podstawowe rzeczy, jakie panna młoda powinna rozważyć wybierając fryzurę - krój sukni ślubnej oraz dodatki, jakie będzie na sobie miała tego dnia. Dodatki, zwłaszcza takie, które będą bezpośrednio związane z włosami, czyli czy będzie to welon, czy tiara, a może też kwiat lub jakąś ozdobna spinka.

Suknia bez ramion nie będzie odsłaniała swej całej okazałości z długimi włosami spływającymi na ramiona. Nie pasuje również francuski lok do sukni w średniowiecznym stylu. Formalny styl sukni ślubnej powinien także zostać wzięty pod uwagę. Wyrafinowany kok będzie wyglądał nieziemsko u panny młodej ubranej w typową suknię ślubną. Ten sam kok ośmieszyłby pannę młodą, która zdecydowała się na ślub na plaży czy w ogrodzie, ubraną w mniej strojną, zwiewną sukienkę.

Bardzo ważna przy doborze fryzury jest również linia szyi. To czy chcemy ją zakryć czy odsłonić, podkreślając tym samym piękno sukni ślubnej.

Oprócz sukni, akcesoria, jakie panna młoda będzie miała we włosach, są również istotną sprawą. Panna młoda może nie mieć pewności, co do akcesoriów, jakie będzie miała na sobie w dniu ślubu, niemniej jednak dobierając je powinna wiedzieć, jaką tego dnia będzie miała fryzurę. Tutaj podstawowa zasada „ Uzgodnij fryzurę zanim dobierzesz akcesoria ślubne do włosów".

Czymże są jednak fryzury, suknie i owe akcesoria, jeśli nasze włosy nie są w dobrej kondycji? Panna młoda i cienkie, mizerne włosy nie idą w parze. Panna młoda powinna zapewnić połysk i zdrowy wygląd swoim włosom na długo przed ślubem. Na dobrą sprawę już wybierając suknię ślubną i rezerwując salę weselną powinnyśmy zacząć dbać o swoją skórę i włosy. Podsumowując  zatem, dzień ślubu nie jest dniem na brzydko wyglądające włosy czy reakcję alergiczną.

Oto kilka ważnych zasad, jakich powinna przestrzegać panna młoda w trosce o swoja fryzurę ślubną i zdrowe włosy:

-panna młoda może i powinna eksperymentować z fryzurami ślubnymi przed podjęciem ostatecznej decyzji. Owe eksperymenty powinny być robione na długo przed ślubem, a podjęcie ostatecznej decyzji, co do kształtu fryzury powinno nastąpić przed zakupem welonu czy innych akcesoriów do włosów. Kiedy już zdecydujemy się na określoną fryzurę powinnyśmy się jej trzymać i nie zmieniać jej.

-jeśli panna młoda ma cienkie, matowe włosy, powinna zacząć kuracje odżywczą i nabłyszczającą na sześć miesięcy przed ślubem. Włosy powinny być obcięte i zafarbowane najpóźniej na dwa tygodnie przed ślubem

-panna młoda powinna zdecydować się na fryzurę, która przetrwa wiele godzin, taką, która się nie rozpadnie, albo nie zostanie „zdmuchnięta" przez wiatr. Nie należy również przesadzać z przedłużaniem włosów, treskami lub innymi akcesoriami, tak, aby uniknąć wrażenia, że to włosy wychodzą za mąż a nie sama panna młoda. Fryzura nie może być przytłaczająca.

 

W dniu ślubu to panna młoda jest gwiazdą, która powinna błyszczeć, na której skupione są wszystkie spojrzenia. W tym dniu panna młoda powinna lśnić, lśnić pełnią blasku.

 

Autor: Joanna Zarzycka

Czytaj więcej na:

 

 

 

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Zdrowie i uroda
Słońce w kremie

Słońce w kremie

Zimą nasza skóra wcale nie musi straszyć bladością. Bardzo łatwo można nadać jej piękny, złoty kolor. Wystarczy, wybrać odpowiedni kosmetyk i...
Czytaj więcej
Perfekcyjne rzęsy

Perfekcyjne rzęsy

Idealne rzęsy muszą być czarne, długie, dokładnie pokryte tuszem i oddzielone jedna od drugiej. Do cienkich rzęs należy stosować tusz pogrubiający,...
Czytaj więcej
Zimowy nieład na głowie

Zimowy nieład na głowie

Zima jest najgorszą porą roku dla Twoich włosów. Na dworze mróz, wiatr i wilgoć, w pomieszczeniach powietrze przesuszone centralnym ogrzewaniem. Na...
Czytaj więcej
Zamaskuj się na wiosnę

Zamaskuj się na wiosnę

Wiosna już bliżej niż dalej. Nawet jeśli nie szykujemy się do ślubu w tym sezonie, warto przed latem porządnie zregenerować naszą...
Czytaj więcej
Antykoncepcja coraz nowocześniejsza

Antykoncepcja coraz nowocześniejsza

Już w starożytności stosowano przeróżne metody zapobiegania ciąży. Skuteczność niektórych z nich była zerowa, inne okazywały się trafnymi wynalazkami. Dziś antykoncepcja...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl