Logowanie

Ślubne tematy

 

Ślubne wpadki

Ślubne wpadki

Kiedy zaplanowany z takim pietyzmem ślubny scenariusz w najistotniejszych momentach, zaczyna mijać się z zastaną rzeczywistością, możemy być pewni, że nadprogramowe wrażenia uczynią ten dzień niezapomnianym dla wszystkich.

Wpadki zdarzają się na każdym weselu, jednak rozmiar „tragedii" sprawia, że tylko niektóre stają się po latach popularnymi anegdotami i przekazywane z ust do ust zataczają coraz szersze kręgi. W dzień ślubu większość par młodych wolałaby jednak uniknąć takiego towarzyskiego sukcesu i zrealizować plan, na ustalenie którego poświęcili przecież sporo swojego czasu.

A nic nie psuje dnia ślubu tak, jak spóźnienie jednego z głównych bohaterów. Panna młoda czekająca na schodach kościoła na przyszłego męża, nie jest obrazkiem, który chcielibyśmy pamiętać po latach. Warto więc wyruszyć odpowiednio wcześniej i wziąć pod uwagę najbardziej nawet nieprawdopodobne ewentualności, które mogą przeszkodzić w dotarciu na czas. Spóźnienia są również niedopuszczalne, jeśli para młoda przyjeżdża do kościoła lub urzędu razem - zniecierpliwieni goście zwykle są co prawda wyrozumiali, urzędnik albo ksiądz może jednak być bardziej zasadniczy.

Większość par młodych marzy o przysiędze składanej w wyjątkowej scenerii, dlatego wiele czasu i energii poświęcają na przygotowanie odpowiednich dekoracji. Nie tylko jednak zmysł estetyczny się tutaj liczy, równie ważna jest bowiem sprawna logistyka. Szczególnie w miesiącach z magicznym „R" w nazwie musimy liczyć się z tym, że nie będziemy jedynymi nowożeńcami, którzy wyjdą tego dnia z kościoła, a więc jego dekoracja nie może być sprawą indywidualną. Najbardziej pożądanym rozwiązaniem zarówno z ekonomicznego, jak i organizacyjnego punktu widzenia jest oczywiście wypracowanie wspólnej z innymi nowożeńcami strategii. Jeśli jednak nie jest to możliwe, pozostaje wziąć pod uwagę ograniczony czas, jaki zostanie nam na zmianę dekoracji. W tej sytuacji, najwygodniej postawić na oszczędną elegancję.

Weselne przyjęcie jest polem minowym i wpadki nie zaliczają tylko ci, którzy go nie robią. Zepsuta klimatyzacja, brak miejsc parkingowych, powolna obsługa i leniwy zespół to tylko części niespodzianek, które czyhają na młode pary i ich rodziny. Choć nie sposób ich wszystkich przewidzieć, można nieco zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Wcześniejsza dokładna kontrola zaplecza technicznego naszej sali bankietowej jest oczywistością, warto jednak dokładnie zastanowić się również, czy obsługa przygotowana jest na liczbę gości, która planujemy zaprosić. Jeden kelner nie powinien obsługiwać więcej niż 15 osób, w innym wypadku musimy liczyć się z tym, że podawanie posiłków rozciągnie się w nieskończoność ku ogólnemu niezadowoleniu.

Przerwy zespołu nie powinny przekraczać 20 minut - najlepiej jednak jeśli szczegółowy plan imprezy ustalimy wcześniej i spiszemy w umowie. Dysponując takim schematem, będziemy w stanie przygotować atrakcje, które zapełnią „dziury" - będzie to przecież odpowiedni czas na podanie tortu lub gorącego posiłku.

Choć weselne zabawy wciąż cieszą się niesłabnącym powodzeniem i w wielu kręgach nie przebije ich nawet najwspanialszy pokaz sztucznych ogni ani żadne barmańskie sztuczki, warto zachować umiar - wyciąganie gości, którzy nie mają ochoty na udział, jest po prostu niedopuszczalne.

Ślubnych wpadek trudno uniknąć, co nie znaczy, że warto pójść na żywioł, dobra organizacja na pewni oszczędzi nam nerwów. Kiedy jednak machina ruszy i niewiele będzie można już zrobić, nie pozostaje nic innego jak zdać się na los.

 

Kaja Grzybowska
SlubnyTarg.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Na co my tyle wydaliśmy?! - czyli jak oszczędzić przy organizacji wesela. Wydatki spożywcze

Na co my tyle wydaliśmy?! - czyli jak oszczędzić przy organizacji wesela. Wydatki spożywcze

Ślub bierze się tylko raz w życiu i wszystko powinno być idealne! - powtarzamy z pozornym przekonaniem, kiedy pojawia się bolesny...
Czytaj więcej
Samba czy klasyczny Walc? – Pierwszy taniec na topie

Samba czy klasyczny Walc? – Pierwszy taniec na topie

Pierwszy taniec, na każdym weselu, jest jak przełamanie lodów. Wybranie odpowiedniego rodzaju tańca oraz piosenki spędza sen z powiek młodym małżonkom....
Czytaj więcej
Targi Mody Ślubnej MODNY ŚLUB

Targi Mody Ślubnej MODNY ŚLUB

Targi Mody Ślubnej MODNY ŚLUB to pokazy sukien i garniturów wiodących na polskim rynku firm branży ślubnej. Od 5 do 7...
Czytaj więcej
Ślub i wesele w sylwestrową noc? Czemu nie!

Ślub i wesele w sylwestrową noc? Czemu nie!

Niekonwencjonalny pomysł ukoronowania Waszego związku ostatniego dnia roku i całonocne szaleństwo weselno-sylwestrowej nocy możecie zrealizować już za kilka dni! Jest to...
Czytaj więcej
Zrób to sam!

Zrób to sam!

Zakup ślubnych zaproszeń jest sprawą niemal tak samo skomplikowaną jak wybór właściwej sukni ślubnej. Wzorów jest wprawdzie wiele, ale trudno znaleźć...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl