Logowanie

Ślubne tematy

 

Speed dating – nowy sposób na miłość?

Speed dating – nowy sposób na miłość?

Jednocześnie studiujemy i pracujemy, czasem nawet na dwa etaty, pracujemy w weekendy. Wstajemy o świcie, a po powrocie do domu marzymy tylko o kąpieli i ciepłym łóżku. A gdzie w tym miejsce na miłość? Dla tych, którzy nie mają czasu, by kogoś spotkać, powstała specjalna forma nazwana speed dating zwana szybkimi randkami. A o tym czym jest speed dating możecie przeczytać poniżej.

 

Co to jest speed dating i skąd się wywodzi?
Jak podaje plotka speed dating powstał w Stanach Zjednoczonych i wymyślił go pewien Rabin. Takie spotkania miały na celu zapoznać ze sobą młodych mężczyzn i kobiety ze swojej gminy, aby żenili się między sobą, a nie z gojami, a także ochronę młodych ludzi przed zgubnymi pokusami, które stwarza nowoczesna metropolia. Uczestnik przychodził w wyznaczone miejsce, miał okazję poznać kilkanaście osób i zdecydować, z którą chciałby się ponownie umówić. Taka właśnie idea została bardzo szybko przechwycona, zwłaszcza po przedstawieniu jej w serialu „Sex w wielkim mieście" jako coś eleganckiego i zyskuje co raz to większą popularność na całym świecie, także w Polsce. Speed dating daje możliwość rozmowy z kilkunastoma osobami i, jeżeli będziemy mieli na to ochotę, wymienić się kontaktami, kontynuować następnie tę znajomość.

Kto bierze udział w takich spotkaniach i czego oczekują uczestnicy?
Udział w takiej imprezie wymaga odrobiny odwagi i pewności siebie. W spotkaniach biorą udział najróżniejsi ludzie z wszystkich przedziałów wiekowych. Przychodzą ludzie, którzy pracują w mocno sfeminizowanych/zmaskulinizowanych zawodach (informatycy, urzędniczki), ale także np. kobiety-informatyczki, które przecież nie mogą narzekać na brak przedstawicieli płci przeciwnej w środowisku zawodowym. Przychodzą studenci wszystkich kierunków, pracownicy korporacji. Część przychodzi po to, żeby się zabawić i spędzić ciekawie wieczór, inni chcą kogoś poznać, jeszcze inni chcą po prostu zobaczyć, o co chodzi z tym „speed datingiem". Są i tacy, którzy zamiast poznawać ludzi w barach  i klubach wolą właśnie tutaj nawiązać nowe znajomości. Niektórzy są nieśmiali i przychodzą się przełamać, inni wręcz przeciwnie - bardzo śmiali i odważni, a speed dating jest dla nich okazją do zaprezentowania swojego otwartego charakteru.

A czego oczekują uczestnicy? Wszyscy mówią, że „przyszedłem z ciekawości", „chciałam zobaczyć jak to wygląda". Nie do końca w to wierzę. Myślę, że każdy uczestnik po cichu liczy na jakiś ciąg dalszy. Ale ten ciąg dalszy może mieć przeróżne formy. Jedni szukają partnera na stałe, na życie, inni towarzystwa na Sylwestra czy Studniówkę. I nie ma na to reguł czy statystyk. Grunt, to rozpoznać osobę, która oczekuje dokładnie tego samego.
Dużo uczestników podkreśla (już po spotkaniu), że niezależnie od wyniku i ciągu dalszego, najcenniejsze było samo doświadczenie. Najpierw musieli się zmusić do przyjścia, a potem bawili się jak dzieci w lunaparku.
- odpowiada Pani Ela z Wawelowe Wawelowe.

Przebieg spotkania
Przebieg spotkania jest podobny u każdego z organizatorów. Zazwyczaj panowie siadają naprzeciw pań przy ponumerowanych stolikach. Na dany znak zaczynają rozmawiać. Po kilku minutach (czas zależy od ilości uczestników i założeń organizatorów), panowie przesiadają się do następnego stolika. I rozmawiają z kolejną uczestniczką. Po wszystkich rozmowach, każdy zaznacza na liście uczestników imiona osób, z którymi chciałby się jeszcze zobaczyć. Organizatorzy zbierają listy i jeśli sympatia jest wzajemna, wysyłają obu stronom kontakt do tej drugiej osoby. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś dostanie kilka kontaktów. Wbrew pozorom czas rozmowy zazwyczaj wydaje się za krótki.

Speed dating początkiem miłości?
Oczywiście, po to są te spotkania - wyjaśnia Pan Karol ze Speed Dates. Tak naprawdę to osoby, które do nas przychodzą mijają się codziennie na ulicy spotykają w pracy, czy na imprezach. Tyle, że w tych miejscach nie ma często odpowiedniego nastroju, aby dać sobie szansę się poznać. Speed dating nie jest też od tego, żeby od razu się tu zakochać, ale od tego, żeby znaleźć potencjalną osobę, z którą można się spotykać i zobaczyć co z tego wyjdzie. Oprócz miłości uczestnicy nawiązują też nowe przyjaźnie, poznają osoby z którymi mogą wyjść na piwo, na basen czy po prostu porozmawiać. Zdarza się też, że szybkie randki sprawiają, że uczestnik zakochuje się w kimś ze swojego otoczenia.

Czasem jest nieprzyjemnie
Zazwyczaj ludzie są optymistycznie nastawieni, ale jednak zdarzają się nieprzyjemne sytuacje. Uczestnicy nie mogą uwierzyć, że ktoś nie odwzajemnił ich zainteresowania pomimo, że dobrze się rozmawiało, ale przecież nie zawsze jest tak, że zainteresowanie jest obustronne. Jednak, jak twierdzi Pan Łukasz z Quick Dates: najnieprzyjemniejsze sytuacje to takie, gdy jakiś uczestnik po prostu się nie pojawia. Powstaje wtedy  dysproporcja, która skutkuje tym, że jedna osoba musi jedną kolejkę przeczekać, gdyż jej partner/ partnerka się nie pojawiła.

Częściej zabawnie
Mimo kilku nieprzyjemności rozmówcy jednogłośnie stwierdzają, że zabawnych sytuacji jest całe mnóstwo. Pan  Karol najśmieszniej wspomina sytuację, gdy organizował speed dating na ok. 20 par - w dwóch dużych salach. Jeden z uczestników był na tyle pochłonięty, że pomylił salę i w czasie przejścia z jednej do drugiej sali przeszedł do zupełnie innej i ... dosiadł się do samotnie siedzącej tam dziewczyny rozpoczynając na luzie rozmowę - podobnie jak 10 wcześniejszych. Nie przerywaliśmy mu, bo czekaliśmy co z tego wyniknie:) Po paru minutach zorientował się że ta dziewczyna nie bierze udziału w speed datingu, jednak kontynuował do dzwonka i na koniec udało mu się wziąć jeszcze od niej numer.

Z kolei Pani Ela opowiada jak jeden z panów bardzo chciał wyjść, bo zobaczył wśród uczestniczek swoją koleżankę z pracy. Wstydził się. Poradziła mu, by jej powiedział, że jest znajomym organizatorów i przyszedł tutaj tylko dlatego ponieważ został poproszony o udział, bo brakowało uczestników. Po spotkaniu zaznaczyli się nawzajem.

Największy ubaw jest zawsze wtedy, gdy spotykają się uczestnicy, którzy już się znają. Od razu rozluźnia się między nimi atmosfera. Raz pamiętam, że uczestnik przyznał nam się, że jedna z uczestniczek to jego była dziewczyna i trochę się z tym dziwnie czuje. Ich początkowa niezręczność przerodziła się ostatecznie w całkiem wesołą rozmowę, a po spotkaniu wyszli razem wciąż rozmawiając. Było to więc dla nas bardzo miłe doświadczenie. - wspomina Pan Łukasz.

Speed dating to najlepsza forma na zawarcie nowych znajomości w miejscu, do którego każda osoba przychodzi dokładnie w tym samym celu - aby poznać nowych ludzi. Więc jeśli chcesz spędzić wieczór w ciekawym towarzystwie zachęcam jak najbardziej do udziału w szybkich randkach mimo, że sama mam na to za mało odwagi.

 

Magdalena Machowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Seks w ciąży

Jak wiadomo w ciąży hormony szaleją. Bywa, że macie ogromną ochotę ma seks, jednak obawiacie się o zdrowie swoje, a przede...
Czytaj więcej
Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Imprezy na każdą okazję! Chrzciny naszego maluszka

Chrzest to ważny moment w życiu każdego chrześcijanina. Wiadomo jednak, że oprócz sakramentu udzielonego dziecku, istotne jest także świętowanie tego jedynego...
Czytaj więcej
Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Ratunku, będziemy mieli dziecko! Tata też jest w ciąży

Z jednej strony radość, z drugiej obawy, czy dziecko i partnerka będą zdrowe. Tata ma mnóstwo problemów na głowie. Jeżeli dodać...
Czytaj więcej
Czy istnieje małżeństwo idealne?

Czy istnieje małżeństwo idealne?

Amerykańscy naukowcy, wbrew powszechnym opiniom, zajmują się nie tylko równie ważkimi kwestiami, jak odpowiedź na pytanie, czy pajda chleba zawsze spada...
Czytaj więcej
Czy miłość potrzebuje obrączki? Przedślubne mieszkanie we dwoje

Czy miłość potrzebuje obrączki? Przedślubne mieszkanie we dwoje

Jesteście już ze sobą na tyle długo, że w końcu zdecydowaliście się razem zamieszkać jeszcze przed ślubem? Wspólne mieszkanie może być...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl