Logowanie

Ślubne tematy

 

Co zamiast pierścionka zaręczynowego?

Co zamiast pierścionka zaręczynowego?

Niektóre osoby nie lubią tradycji. Wszelkie przejawy spełniania obyczajów są dla nich nietrafionym pomysłem. Nieprzywiązani do żadnych ceremoniałów zamiast Świąt z rodziną przy stole, wybierają wyjazd na narty w gronie znajomych. Pary, które mają podobny stosunek do tradycji wymyślają zaskakujące i niekonwencjonalne pomysły na prezenty zaręczynowe. Ich zdaniem pierścionki zaręczynowe są przereklamowane, dlatego proponują ich zamienniki. Jakie? Przeczytajcie!

Biżuteria

Najmniej ekstrawagancki wydaje się pomysł, aby podarować swojej Wybrance lub Wybrankowi (!) inny element biżuterii, byleby nie był to oklepany pierścionek lub sygnet. Wśród tej kategorii najpopularniejsze są naszyjniki ze specjalnymi zawieszkami. Często są to zawieszki z imieniem ukochanej osoby lub (nawet częściej) z oboma imionami. Trochę rzadziej, ale ciągle dość często zawieszki zaręczynowe są w kształcie serduszka. W końcu jest to symbol miłości i oddania swojego własnego serca drugiej osobie. Ostatnimi czasy, w dobie modnego stylu vintage, popularnością cieszą się otwierane medaliony, w których można wygrawerować indywidualny tekst lub wsunąć zdjęcie. Równie popularne są bransoletki. Na rynku istnieją już specjalnie przygotowane modele, które wpasują się w każdy styl. Posiadają one specjalny element, na którym jest wygrawerowany tekst z wyznaniem miłości. Ciekawe, że oprócz serduszek zarówno w bransoletkach, jak i zawieszkach coraz częściej zakochani wybierają kształt kluczyka. Być może jest to symboliczne wyznanie chęci stworzenia wspólnego domu?

Zegarek

Zegarek to specyficzna forma biżuterii. Jest symbolem przemijania, ale również trwałości, bo co innego może obrazować czas, który zakochana para spędziła razem? Osoby, które nie dbają o tradycję, równie często omijają zabobony. Należy tutaj wspomnieć, że zgodnie z wierzeniami, podarowanie komuś zegarka zwiastuje koniec związku. Młodzi łamią ten przesąd i kupują sobie nawzajem drogie, porządne czasomierze, które mają świadczyć o harmonii ich relacji i dalszych, wspólnych planach.

Domowy pupilek

Domowe zwierzątko jest jednym z najnowszych pomysłów na prezent zaręczynowy, który jest wręczany zamiast pierścionka. Posiadanie zwierzaka wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami. W zależności, jakie zwierzę wybierzemy, będzie ich mniej lub więcej. Szczególnym powodzeniem cieszą się małe kotki i pieski. Prawdopodobnie dlatego, że w wielu domach to właśnie takie pupilki mianuje się na dodatkowych członków rodziny. Ponadto są wybierane przez małżeństwa, które z jakichś powodów nie mogą mieć w danej chwili dziecka. Podarowując swojej drugiej połówce kotka czy pieska w ramach zaręczyn, ofiarujący zdaje się mówić: „Stwórzmy wspólny dom".

Buty

Jednym z dziwniejszych pomysłów na zastąpienie pierścionka zaręczynowego są... buty! Co dziwniejsze, coraz więcej pań decyduje się na wymianę pierścionka na obuwie. Jednak taki pomysł najbardziej zdumiewa panów, którzy totalnie nie rozumieją kobiecej miłości do tej części garderoby.  Oczywiście buty zaręczynowe nie mogą być byle jakie. Panowie powinni sięgnąć po model z wyższej półki, aby oświadczynowe pantofelki nie rozleciały się po jednym sezonie.

Operacja plastyczna

Innym ekstrawaganckim pomysłem na prezent zaręczynowy jest zafundowanie przyszłej narzeczonej operacji plastycznej. W dobie sztucznego piękna i ciągłego niezadowolenia kobiet z własnego wyglądu, popularność operacji poprawiających urodę stale rośnie. Nic też dziwnego, że kobiety, które marzą o aparycji bogini, doradzają swoim mężczyznom właśnie taką formę prezentu zaręczynowego.

 

Pomysłów na zastąpienie pierścionka zaręczynowego innymi prezentami jest tyle, ile niekonwencjonalnie myślących par. Oczywiście jest to obszar, w którym nie można uciec od trendów, dlatego część pomysłów jest bardziej popularna od innych. Być może nie powinniśmy się aż tak bardzo dziwić, że przyszła Panna Młoda wolałaby dostać w przedślubnym prezencie coś bardziej praktycznego niż pierścionek. W końcu nie każda z nas lubi prezenty, z których później nie będzie miała większego pożytku. Kto wie czy moda nie zmierza w dobrym kierunku? Niech spełniają się nasze marzenia!

 

Agata Tuchowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Czy istnieje mężczyzna idealny?

Czy istnieje mężczyzna idealny?

Każda kobieta ma swój typ idealnego mężczyzny. Niektóre wolą wysokich, czułych brunetów, inne niskich, zamkniętych w sobie blondynów. Jaki jest naprawdę...
Czytaj więcej
Horoskop erotyczny na 2012 rok

Horoskop erotyczny na 2012 rok

Marzycie o znalezieniu partenra na całe życie? A może interesuje Was tylko przelotny romans? O tym, z jakim mężczyzną będzie Wam...
Czytaj więcej
Podryw na plaży

Podryw na plaży

Z czym kojarzą się wakacje? Ze słońcem, plażą i z... podrywem. Pomimo tego, że lato chyli się już ku końcowi, nasza...
Czytaj więcej
Intercyza - dobre rozwiązanie?

Intercyza - dobre rozwiązanie?

Małżonkowie wierzą, że ich związek będzie trwał, aż do grobowej deski. Co jednak zrobić, kiedy złudzenia odchodzą i małżeństwo się rozpada?...
Czytaj więcej
Flirt – zabawa czy zdrada?

Flirt – zabawa czy zdrada?

Osoby niebędące w związkach mogą flirtować zawsze i wszędzie, natomiast te zajęte powinny uważać, bo każdy partner na flirt reaguje inaczej....
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl