Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Jak się oświadczyć, jak się zaręczyć?

Jak się oświadczyć, jak się zaręczyć?

Zanim Młodzi staną na ślubnym kobiercu, przed przyszłym Panem Młodym stoi super ważne zadanie. Musi oświadczyć się swojej wybrance i usłyszeć od niej upragnione „tak". Poza tym powinien zdobyć akceptację przyszłych teściów. Na szczęście w obecnych czasach ostatnie słowo należy do przyszłej Panny Młodej, dlatego to właśnie olśnić należy przede wszystkim ją.

Oświadczyny czy zaręczyny?

Wielu ludzi jest przekonanych, że oświadczyny i zaręczyny oznaczają to samo. Okazuje się jednak, że są to dwa różne wydarzenia poprzedzające ślubną ceremonię. Oświadczyny są bardziej osobiste, odbywają się tylko z udziałem zakochanych. Mężczyzna oświadcza się swojej wybrance, prosząc o jej rękę. Kiedy uzyska zgodę, kolejnym krokiem są już oficjalne zaręczyny. Wtedy to przyszły Pan Młody przybywa do domu swojej przyszłej żony z dwoma bukietami kwiatów - jednym dla ukochanej (najlepiej z czerwonych róż), drugim dla jej matki (dla niej róże herbaciane). W obecności rodziców wręcza swojej wybrance zaręczynowy pierścionek. Od tej pory młodzi wchodzą w okres narzeczeństwa uwieńczony sakramentalnym „tak" na ślubnym kobiercu.

Jak sprawić, żeby powiedziała „tak"?

Oświadczyny to milowy krok dla każdego związku. Mężczyzna decyduje się poprosić ukochaną o rękę w momencie, kiedy jest już absolutnie pewny, że pragnie spędzić z nią resztę życia. Większość panów chce, aby ich wybranka zapamiętała moment oświadczyn na całe życie. Część wybiera tradycyjną formę oświadczyn, część natomiast decyduje się na coś bardziej szalonego i ekstrawaganckiego.

Pomysły dla tradycjonalistów

Oświadczyny to stresujący moment, szczególnie jeśli przyszły Pan Młody nie jest zbyt przebojowy. Oświadczanie się przez telefon lub SMS to najgorsze wyjście z sytuacji, ponieważ nie wszystkie emocje można przekazać na odległość. Na szczęście z pomocą przychodzi tradycja i stare, sprawdzone sposoby. Mężczyzna, który pragnie oświadczyć się swojej wybrance może wybrać ustronne, romantyczne miejsce i tam poprosić ją o rękę. Może również zaprosić ją na kolację w restauracji lub romantyczny seans filmowy. Scenariusz w takich sytuacjach jest zwykle podobny: On klęka przed ukochaną na jedno kolano, wręcza jej pierścionek i zadaje magiczne pytanie: „Czy wyjdziesz za mnie?". Oświadczyny powinny płynąć prosto z serca, dlatego nawet jeśli mężczyzna nie potrafi zbyt dobrze wyrażać własnych uczuć, nie powinien pomagać sobie gotowymi tekstami. Uroczysty monolog w takiej sytuacji na pewno nie będzie szczery i partnerka z pewnością to wyczuje.

Pomysły dla odważnych

Oświadczyny mogą mieć w sobie nutkę szaleństwa. Nie chodzi tu od razu o zorganizowanie lotu balonem albo oświadczyny na Placu Pigalle w Paryżu. Wystarczy tylko odrobina fantazji by sprawić, żeby ukochana kobieta zapamiętała moment oświadczyn na długi czas. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na oryginalne i zaskakujące oświadczyny.

Sposób radiowy

Kilka dni wcześniej zadzwoń do stacji radiowej, której wspólnie słuchacie z prośbą o nadanie „specjalnego komunikatu" o ustalonej godzinie. W danym dniu umów się z ukochaną, zadbaj o romantyczny nastrój, włącz radio, w którym usłyszycie głos speakera: „Szanowni Państwo, przerywamy audycję, aby nadać specjalny komunikat...".

Seans filmowy inaczej

Umówcie się na wspólne wieczorne oglądanie filmu. Oczywiście zadbaj o romantyczną atmosferę, czyli świece, dobre wino, bukiet róż. Zamiast płyty z filmem do odtwarzacza włóż płytę z Waszymi wspólnymi zdjęciami (możesz przygotować ją w formie prezentacji z odpowiednim „miłosnym" podkładem dźwiękowym). Na końcu wstaw klatkę z napisem „Czy wyjdziesz za mnie?". Następnie wręcz jej pierścionek zaręczynowy.

Na śniegu

Pierwszy śnieg dopiero przed nami, ale dlaczego nie wykorzystać nadchodzącej zimy? Znajdź miejsce, gdzie będzie dużo puszystego, niepodeptanego śniegu, zadzwoń do ukochanej i umów się z nią na krótkie spotkanie. Zanim się zjawi, wydeptaj w śniegu gigantyczne serce (jeśli zdążysz również napis „Wyjdziesz za mnie?"). Kiedy ukochana się pojawi i zobaczy Twoje dzieło bez słowa wręcz jej pierścionek.

Sposób „na policjanta"

Jeśli masz kolegę policjanta, wykorzystaj swoje znajomości. Poproś go, aby zatrzymał Twoją dziewczynę po pretekstem jakiegoś wykroczenia. Na mandacie, który jej wręczy nie będzie wypisanej sumy do zapłacenia, lecz słowa „Czy wyjdziesz za mnie? Tomek".

Sposób muzyczny

Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Zamów kapelę muzyczną, która zagra pod jej oknem miłosną serenadę (jeśli jesteś odważny, do dzieła! Możesz sam zaśpiewać). Kiedy skończycie, wdrap się do jej pokoju, wręcz bukiet kwiatów i zadaj magiczne pytanie. Wrażenie będzie tak mocne, że z pewnością powie „tak".

 

Życzymy powodzenia!

 

Małgorzata Gleń

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Poznaj moich rodziców…

Poznaj moich rodziców…

Znacie się już dość długo, a Ty nadal nie poznałaś rodziców swojego partnera? Na myśl o tym spotkaniu odczuwasz lęk i...
Czytaj więcej
Kluczyk do sejfu

Kluczyk do sejfu

Pieniądze rzadko są przedmiotem rozmów par młodych, często natomiast stają się przyczyną konfliktów w małżeństwie. Zgodnie z prawem, w momencie zawarcie...
Czytaj więcej
Zakochani staruszkowie

Zakochani staruszkowie

Kto powiedział, że miłość  zarezerwowana jest tylko dla młodych? Pojawia się niezapowiedziana, nie pytając o zgodę. Nie istnieją dla niej żadne...
Czytaj więcej
Wyznanie miłosne zawieszone na moście

Wyznanie miłosne zawieszone na moście

Przepis jest prosty, potrzebne są: kłódka, kluczyk, para zadurzonych w sobie ludzi i marker bądź scyzoryk. A wykonanie? Po pierwsze należy...
Czytaj więcej
Dzisiaj Walentynki - 14 lutego 2013 roku

Dzisiaj Walentynki - 14 lutego 2013 roku

Walentynki, święto zakochanych to nie tylko dzień, który pary spędzają romantycznie ale też okazja dla wszystkich aby wyrazić bliskim osobom wdzięczność,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl