Logowanie

Ślubne tematy

 

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia świadczą o Was i o tym jak traktujecie gości. Powinny być eleganckie, starannie wypełnione, zawierać wszystkie niezbędne informacje. Nie zapomnijcie dodać prośby o potwierdzenie obecności. Ważne, żeby je wręczać osobiście, przynajmniej najważniejszym gościom.

Zaproszenia ślubne są bardzo ważne, gdyż spełniają rolę wizytówki wśród gości. Świadczą one o waszym charakterze, podejściu do całej ceremonii ślubnej a tym samym do gości. Należy więc wykonać je starannie, dobrze żeby miały podobny styl co winietki na stół, czy podziękowania. Powinny łączyć sie jakimś akcentem z pozostałymi elementami wystroju. Można je wykonać własnoręcznie, jednak wymaga to naprawdę dużo pracy i jeśli macie do zaproszenia wielu gości lepiej nie spędzać nad tym czasu - prawdopodobnie tylko dołoży to Wam stresu.

Jest wielki wybór wzorów zaproszeń, a sprzedawcy zawsze doradzą odnośnie aktualnej mody. Zaproszenia ślubne mogą być wykonane na przykład ze szlachetnych papierów metalizowanych, pergaminowych, barwionych w masie. Zainteresowanie wzbudzają często te wykonywane ręcznie (złocone, tłoczone) zgodnie ze starą tradycją rękodzielniczą, jak i nowoczesne, wytworzone techniką laserową. Wybierać można od prostych i delikatnych do bogato zdobionych. Wśród licznych ofert można także znaleźć zaproszenia z grafiką, dźwiękiem czy nawet zapachowe.

Oprócz samego wyglądu zaproszenia należy także wybrać jego treść. Wszystko zależy od Waszego gustu. Możecie sami wymyślić swoje oryginalne i wyjątkowe słowa. Jeśli brak wam inwencji twórczej możecie skorzystać z gotowych tekstów, które przedstawią Wam sprzedawcy lub też poszukać w internecie. Możecie wybrać proste słowa wyłącznie informujące o ceremonii lub też urozmaicić ją w zależności od waszego usposobienia. Może to być wiersz jednego z klasyków poezji, fraszka oddająca charakter waszej pary, zabawna rymowanka, czy też zaproszenie w staropolskim stylu.

Na zaproszeniu oprócz informacji kto, z kim i kiedy bierze ślub musi być informacja odnośnie miejsca ceremonii. Pamiętajcie, że jeśli zapraszacie na ślub i wesele, należy napisać w zaproszeniu zarówno nazwę i adres świątyni, jak i domu weselnego. Jeśli zapraszacie całe rodziny, należy zapisać wszystkich z imienia i nazwiska, nie tylko inicjały. Można też w delikatny sposób zawrzeć w zaproszeniu cenne wskazówki odnośnie prezentów. Przykładowo państwo młodzi coraz częściej informują swoich gości przed ślubem, iż w zamian za kwiaty tradycyjnie ofiarowywane pannie młodej, życzyli by sobie raczej zabawki, które mogliby przeznaczyć na użyteczny czy dobroczynny cel.

Zaproszenia wypada wręczać osobiście - przynajmniej najbliższej rodzinie i rodzicom chrzestnym. Pocztą wysyła się zaproszenia tylko wtedy, kiedy ciężko jest się z konkretnymi gośćmi spotkać przed ślubem.
Warto umieścić na zaproszeniu prośbę o potwierdzenie obecności na uroczystości. W związku z tym powinno się wręczać zaproszenia już na 3 miesiące przed ślubem.
Przy osobistym wręczaniu zaproszeń ważne jest by robić to elegancko: koperta nie powinna być zaklejona, a podawana wierzchem do góry.

Poniżej zamieszczamy, nieco przewrotny, przykładowy tekst zaproszenia ślubnego:

"Trzy czwarte z miłości, dwie piąte z rozsądku,
ciut z wyrachowania, trochę dla porządku,
kapkę dla tradycji, tyci dla reklamy.
Oświadczamy wszystkim, że się pobieramy!!!"

    Anna Nowak i Jan Kowalski
    wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić
    na uroczystość zawarcia Związku Małżeńskiego,
    która odbędzie się dnia 1 czerwca 2010 o godz. 15.30
    w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie.
    Po ceremonii z przyjemnością będziemy Was gościć
    na przyjęciu, które odbędzie się w Restauracji „Eden" przy ulicy Rajskiej 7.
    Prosimy o potwierdzenie przybycia.

O niezbędnych przygotowaniach przed ślubem przeczytasz tutaj.

Przypominamy, że o tym i na inne tematy możecie dyskutować na naszym forum ślubnym forum.supersluby.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości piszczcie do naszego konsultanta ślubnego na adres konsultant@supersluby.pl. Chętnie odpowie na każde pytanie!

 

SuperSluby.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Porady
Ślubne ABC Panny Młodej

Ślubne ABC Panny Młodej

Przyszła Panna Młoda, powinna stworzyć listę spraw, które musi załatwić przed ślubem, żeby nie narażać się na przykre niespodzianki. Wszystkie te...
Czytaj więcej
Ślub konkordatowy i cywilny

Ślub konkordatowy i cywilny

W prawie polskim występują trzy rodzaje ślubów: cywilny, kościelny i konkordatowy. Jeśli decydujecie się tradycyjnie na ślub cywilny i kościelny, możecie...
Czytaj więcej
Piosenka na pierwszy taniec weselny

Piosenka na pierwszy taniec weselny

Pierwsza piosenka, pierwszy taniec, pierwszy raz w ramionach małżonka. Wybór utworu na tę chwilę, nie jest łatwą sprawą. Najlepiej wybrać piosenkę,...
Czytaj więcej
Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia świadczą o Was i o tym jak traktujecie gości. Powinny być eleganckie, starannie wypełnione, zawierać wszystkie niezbędne informacje. Nie zapomnijcie...
Czytaj więcej
Nazwisko po ślubie

Nazwisko po ślubie

           Ślub wiąże się z wieloma formalnościami, które chcemy czy nie, musimy załatwić. Zmiana nazwiska po ślubie to najczęściej spotykany problem....
Czytaj więcej
Copyright 2007-2022 - SuperSluby.pl