Logowanie

Ślubne tematy

 

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia świadczą o Was i o tym jak traktujecie gości. Powinny być eleganckie, starannie wypełnione, zawierać wszystkie niezbędne informacje. Nie zapomnijcie dodać prośby o potwierdzenie obecności. Ważne, żeby je wręczać osobiście, przynajmniej najważniejszym gościom.

Zaproszenia ślubne są bardzo ważne, gdyż spełniają rolę wizytówki wśród gości. Świadczą one o waszym charakterze, podejściu do całej ceremonii ślubnej a tym samym do gości. Należy więc wykonać je starannie, dobrze żeby miały podobny styl co winietki na stół, czy podziękowania. Powinny łączyć sie jakimś akcentem z pozostałymi elementami wystroju. Można je wykonać własnoręcznie, jednak wymaga to naprawdę dużo pracy i jeśli macie do zaproszenia wielu gości lepiej nie spędzać nad tym czasu - prawdopodobnie tylko dołoży to Wam stresu.

Jest wielki wybór wzorów zaproszeń, a sprzedawcy zawsze doradzą odnośnie aktualnej mody. Zaproszenia ślubne mogą być wykonane na przykład ze szlachetnych papierów metalizowanych, pergaminowych, barwionych w masie. Zainteresowanie wzbudzają często te wykonywane ręcznie (złocone, tłoczone) zgodnie ze starą tradycją rękodzielniczą, jak i nowoczesne, wytworzone techniką laserową. Wybierać można od prostych i delikatnych do bogato zdobionych. Wśród licznych ofert można także znaleźć zaproszenia z grafiką, dźwiękiem czy nawet zapachowe.

Oprócz samego wyglądu zaproszenia należy także wybrać jego treść. Wszystko zależy od Waszego gustu. Możecie sami wymyślić swoje oryginalne i wyjątkowe słowa. Jeśli brak wam inwencji twórczej możecie skorzystać z gotowych tekstów, które przedstawią Wam sprzedawcy lub też poszukać w internecie. Możecie wybrać proste słowa wyłącznie informujące o ceremonii lub też urozmaicić ją w zależności od waszego usposobienia. Może to być wiersz jednego z klasyków poezji, fraszka oddająca charakter waszej pary, zabawna rymowanka, czy też zaproszenie w staropolskim stylu.

Na zaproszeniu oprócz informacji kto, z kim i kiedy bierze ślub musi być informacja odnośnie miejsca ceremonii. Pamiętajcie, że jeśli zapraszacie na ślub i wesele, należy napisać w zaproszeniu zarówno nazwę i adres świątyni, jak i domu weselnego. Jeśli zapraszacie całe rodziny, należy zapisać wszystkich z imienia i nazwiska, nie tylko inicjały. Można też w delikatny sposób zawrzeć w zaproszeniu cenne wskazówki odnośnie prezentów. Przykładowo państwo młodzi coraz częściej informują swoich gości przed ślubem, iż w zamian za kwiaty tradycyjnie ofiarowywane pannie młodej, życzyli by sobie raczej zabawki, które mogliby przeznaczyć na użyteczny czy dobroczynny cel.

Zaproszenia wypada wręczać osobiście - przynajmniej najbliższej rodzinie i rodzicom chrzestnym. Pocztą wysyła się zaproszenia tylko wtedy, kiedy ciężko jest się z konkretnymi gośćmi spotkać przed ślubem.
Warto umieścić na zaproszeniu prośbę o potwierdzenie obecności na uroczystości. W związku z tym powinno się wręczać zaproszenia już na 3 miesiące przed ślubem.
Przy osobistym wręczaniu zaproszeń ważne jest by robić to elegancko: koperta nie powinna być zaklejona, a podawana wierzchem do góry.

Poniżej zamieszczamy, nieco przewrotny, przykładowy tekst zaproszenia ślubnego:

"Trzy czwarte z miłości, dwie piąte z rozsądku,
ciut z wyrachowania, trochę dla porządku,
kapkę dla tradycji, tyci dla reklamy.
Oświadczamy wszystkim, że się pobieramy!!!"

    Anna Nowak i Jan Kowalski
    wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić
    na uroczystość zawarcia Związku Małżeńskiego,
    która odbędzie się dnia 1 czerwca 2010 o godz. 15.30
    w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie.
    Po ceremonii z przyjemnością będziemy Was gościć
    na przyjęciu, które odbędzie się w Restauracji „Eden" przy ulicy Rajskiej 7.
    Prosimy o potwierdzenie przybycia.

O niezbędnych przygotowaniach przed ślubem przeczytasz tutaj.

Przypominamy, że o tym i na inne tematy możecie dyskutować na naszym forum ślubnym forum.supersluby.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości piszczcie do naszego konsultanta ślubnego na adres konsultant@supersluby.pl. Chętnie odpowie na każde pytanie!

 

SuperSluby.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Porady
Wierzenia i przesądy ślubne

Wierzenia i przesądy ślubne

Dzień ślubu choć ma być najpiękniejszym dniem w życiu nowożeńców wywołuje w nich mnóstwo stresu i obaw czy wszystko pójdzie po...
Czytaj więcej
Pan Młody – co pod szyją?

Pan Młody – co pod szyją?

Klasyczny krawat, elegancka muszka czy ekstrawagancki fular? Najważniejszy dodatek męskiego stroju, musi pasować nie tylko do koszuli i garnituru, ale także...
Czytaj więcej
Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Wieczór panieński to tradycja, która przybyła do nas z zachodu. W amerykańskich komediach romantycznych często pojawia się motyw ślubu, a co...
Czytaj więcej
Ślub konkordatowy i cywilny

Ślub konkordatowy i cywilny

W prawie polskim występują trzy rodzaje ślubów: cywilny, kościelny i konkordatowy. Jeśli decydujecie się tradycyjnie na ślub cywilny i kościelny, możecie...
Czytaj więcej
Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

Domowe sposoby na drobne złośliwości losu

Pierwsze chwile świeżo upieczonej Pary Młodej mogą obfitować w rozmaite niespodzianki. Nagle okazuje się, że niektóre rzeczy w domu rodzinnym „robiły...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl