Logowanie

Ślubne tematy

 

Lektura na jesienne wieczory

Lektura na jesienne wieczory

Jesienią wieczory robią się coraz dłuższe i bardziej ponure, a my często nudzimy się i nie wiemy jak zorganizować sobie czas. Jednym z najlepszych sposobów na nudę są książki. Dzięki nim możemy oderwać się od przyziemnych trosk i przeżyć wspaniałą przygodę wraz z ulubionymi bohaterami. Dziś przedstawiamy Wam TOP 10 książek, które warto przeczytać!

 

1. Duma i uprzedzenie - Jane Austen

Książka dla pań, ale nie tylko. Opiewa wciąż aktualny problem: małżeństwo. Jak znaleźć odpowiedniego partnera na całe życie? Choć czasy odległe, to jednak dusza kobiety pozostała niezmienioną w odwiecznej tęsknocie do miłości.

2. Przeminęło z wiatrem - Margaret Mitchell

„Przeminęło z wiatrem" to arcydzieło literatury światowej, które już w momencie wydania stało się bestsellerem i jest nim do dzisiaj. Książkę przetłumaczono na wiele języków, na jej podstawie nakręcono wspaniały film w reżyserii George'a Cukora, z niezapomnianą Viven Leigh w roli głównej.

3. Wichrowe Wzgórza - Emily Bronte

„Wichrowe wzgórza" są historią o burzliwej, namiętnej i niespełnionej miłości dwojga ludzi. Książka w niezwykły sposób opisuje ogrom ludzkiego cierpienia oraz nienawiści. Ukazuje destrukcyjną stronę wielkiego uczucia. Zderzenie silnych, wyrazistych charakterów oraz połączenie trzymającej w napięciu akcji z doskonale dopasowanymi do tematyki opisami krajobrazów nadaje dziełu niepowtarzalny klimat.

4. Rozważna i romantyczna - Jane Austen

„Rozważna i romantyczna", to kolejna powieść Austen, która doczekała się wielu ekranizacji, w tym znakomitego filmu Anga Lee z Emmą Thompson, Kate Winslet i Hugh Grantem w rolach głównych.

5. Lolita - Vladimir Nabokov

„Lolita", najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, jest opisem seksualnej obsesji czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki Dolores.

6.  Dziennik Bridget Jones - Helen Fielding

Wbrew pozorom ciężko jest trafić na lekką, kobiecą prozę, która przy okazji jest dobrze napisana. Przygody rezolutnej dziennikarki to spora dawka niewymuszonego humoru podanego w bystry i ciekawy sposób. Propozycja niekoniecznie tylko dla kobiet.

7. Pachnidło - Patrick Suskind

Jan Baptysta Grenouille, nieślubny syn paryskiej handlarki rybami, obdarzony jest nieprawdopodobnym węchem - postrzega świat wyłącznie przez pryzmat tego zmysłu, a XVIII - wieczna Francja staje się tłem do jego pogoni za idealnym zapachem. Obsesja jakiej ulega pod wpływem zapachu kobiet, popycha go do makabrycznych morderstw.

8. Zaklinacz koni - Evans Nicholas

Książka warta przeczytania. Wzrusza do łez, ukazuje, jak ogromna jest moc miłości - nie tylko między dwojgiem ludzi, ale także uczucia wobec zwierząt. Pokazuje przywiązanie, dążenie do celu i realizację marzeń.

9. Jedz, módl się, kochaj - Elizabeth Gilbert

Co prawda niedawno ukazała się ekranizacja tej powieści ale i tak warto ją przeczytać. Raczej „babska" lektura. Zaskakuje szczerością, czasami śmieszy, czasami wzrusza ale, przede wszystkim, niesamowicie wciąga.

10. Mały Książę - Antoine De Saint-Exupery

I na koniec mała perełka. Wyjątkowość tego utworu należy rozpatrywać w szerszym kontekście: tylko pozornie jest to lektura przeznaczona dla dzieci. Pod warstwą bajkowej fabuły znajduje się druga, symboliczna, dotykająca prawd uniwersalnych. „Mały książę" jest książką o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka.

 

 

Miłego czytania!

 

Lucyna Ramotowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Kulturalnie, romantycznie
Świątecznie, filmowo…

Świątecznie, filmowo…

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla wszystkich. Wraz z początkiem grudnia powoli zaczynamy się do nich przygotowywać. Wtedy też, chcąc...
Czytaj więcej
Ciepło, cieplej…,gorąco!

Ciepło, cieplej…,gorąco!

Co zrobić gdy zima zbliża się ku nam wielkimi krokami a my niestety nie jesteśmy entuzjastami minusowych temperatur? Chyba większości jest...
Czytaj więcej
Urlopowe białe szaleństwo we dwoje

Urlopowe białe szaleństwo we dwoje

Długo wyczekiwany i wspominany, w końcu nadszedł - upragniony urlop. Zimowa aura i wielkie pokłady śniegu, sprzyjają aktywnym formom spędzania czasu....
Czytaj więcej
Nowe trendy w kulturze stołu

Nowe trendy w kulturze stołu

Specjalnie dla naszych czytelników, o nowych trendach, nakrywaniu do stołu, kulturze stołu i zasadach, które każdy powinien znać - opowiada Nicolas-Luc...
Czytaj więcej
Relaks w domowym zaciszu

Relaks w domowym zaciszu

Zimowa aura nas nie rozpieszcza, kolejne dni upływają przy minusowych temperaturach i siarczystym mrozie. Na samą myśl o opuszczeniu, skoro świt,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl