Logowanie

Ślubne tematy

 

Lektura na jesienne wieczory

Lektura na jesienne wieczory

Jesienią wieczory robią się coraz dłuższe i bardziej ponure, a my często nudzimy się i nie wiemy jak zorganizować sobie czas. Jednym z najlepszych sposobów na nudę są książki. Dzięki nim możemy oderwać się od przyziemnych trosk i przeżyć wspaniałą przygodę wraz z ulubionymi bohaterami. Dziś przedstawiamy Wam TOP 10 książek, które warto przeczytać!

 

1. Duma i uprzedzenie - Jane Austen

Książka dla pań, ale nie tylko. Opiewa wciąż aktualny problem: małżeństwo. Jak znaleźć odpowiedniego partnera na całe życie? Choć czasy odległe, to jednak dusza kobiety pozostała niezmienioną w odwiecznej tęsknocie do miłości.

2. Przeminęło z wiatrem - Margaret Mitchell

„Przeminęło z wiatrem" to arcydzieło literatury światowej, które już w momencie wydania stało się bestsellerem i jest nim do dzisiaj. Książkę przetłumaczono na wiele języków, na jej podstawie nakręcono wspaniały film w reżyserii George'a Cukora, z niezapomnianą Viven Leigh w roli głównej.

3. Wichrowe Wzgórza - Emily Bronte

„Wichrowe wzgórza" są historią o burzliwej, namiętnej i niespełnionej miłości dwojga ludzi. Książka w niezwykły sposób opisuje ogrom ludzkiego cierpienia oraz nienawiści. Ukazuje destrukcyjną stronę wielkiego uczucia. Zderzenie silnych, wyrazistych charakterów oraz połączenie trzymającej w napięciu akcji z doskonale dopasowanymi do tematyki opisami krajobrazów nadaje dziełu niepowtarzalny klimat.

4. Rozważna i romantyczna - Jane Austen

„Rozważna i romantyczna", to kolejna powieść Austen, która doczekała się wielu ekranizacji, w tym znakomitego filmu Anga Lee z Emmą Thompson, Kate Winslet i Hugh Grantem w rolach głównych.

5. Lolita - Vladimir Nabokov

„Lolita", najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, jest opisem seksualnej obsesji czterdziestoletniego mężczyzny na punkcie dwunastoletniej dziewczynki Dolores.

6.  Dziennik Bridget Jones - Helen Fielding

Wbrew pozorom ciężko jest trafić na lekką, kobiecą prozę, która przy okazji jest dobrze napisana. Przygody rezolutnej dziennikarki to spora dawka niewymuszonego humoru podanego w bystry i ciekawy sposób. Propozycja niekoniecznie tylko dla kobiet.

7. Pachnidło - Patrick Suskind

Jan Baptysta Grenouille, nieślubny syn paryskiej handlarki rybami, obdarzony jest nieprawdopodobnym węchem - postrzega świat wyłącznie przez pryzmat tego zmysłu, a XVIII - wieczna Francja staje się tłem do jego pogoni za idealnym zapachem. Obsesja jakiej ulega pod wpływem zapachu kobiet, popycha go do makabrycznych morderstw.

8. Zaklinacz koni - Evans Nicholas

Książka warta przeczytania. Wzrusza do łez, ukazuje, jak ogromna jest moc miłości - nie tylko między dwojgiem ludzi, ale także uczucia wobec zwierząt. Pokazuje przywiązanie, dążenie do celu i realizację marzeń.

9. Jedz, módl się, kochaj - Elizabeth Gilbert

Co prawda niedawno ukazała się ekranizacja tej powieści ale i tak warto ją przeczytać. Raczej „babska" lektura. Zaskakuje szczerością, czasami śmieszy, czasami wzrusza ale, przede wszystkim, niesamowicie wciąga.

10. Mały Książę - Antoine De Saint-Exupery

I na koniec mała perełka. Wyjątkowość tego utworu należy rozpatrywać w szerszym kontekście: tylko pozornie jest to lektura przeznaczona dla dzieci. Pod warstwą bajkowej fabuły znajduje się druga, symboliczna, dotykająca prawd uniwersalnych. „Mały książę" jest książką o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka.

 

 

Miłego czytania!

 

Lucyna Ramotowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Kulturalnie, romantycznie
Nowe trendy w kulturze stołu

Nowe trendy w kulturze stołu

Specjalnie dla naszych czytelników, o nowych trendach, nakrywaniu do stołu, kulturze stołu i zasadach, które każdy powinien znać - opowiada Nicolas-Luc...
Czytaj więcej
Romantycznie, intrygująco, kinowo!

Romantycznie, intrygująco, kinowo!

Dziś prezentujemy kolejną odsłonę SuperSlubnego cyklu pomysłów na weekend. Kiedy pogoda przestaje nas rozpieszczać, najprzyjemniej jest zaszyć się w ciemnym kinie...
Czytaj więcej
Wzruszenie po japońsku, czyli „Dom z małych kostek"

Wzruszenie po japońsku, czyli „Dom z małych kostek"

Zimowe wieczory sprzyjają rozleniwieniu. Niestety nie jest to tylko wymigiwanie się od czynności fizycznych, ale nawet od... myślenia! Taką porą najchętniej...
Czytaj więcej
Czekolada, miłość i… film!

Czekolada, miłość i… film!

Ponieważ za oknem zima, dzisiaj postanowiliśmy powrócić do motywu czekolady, która łączy ludzi gorącym uczuciem. A to wszystko za sprawą filmu...
Czytaj więcej
„Turysta” na długie zimowe wieczory

„Turysta” na długie zimowe wieczory

Proste historie nie są dla wszystkich. Doskonale wiedzą to ci, którzy niejednokrotnie nudzili się na kolejnym seansie filmowym. Przewidywalność akcji i...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl