Logowanie

Ślubne tematy

 

Peeling - kosmetyk niezbędny każdej kobiecie

Peeling - kosmetyk niezbędny każdej kobiecie

Dzień ślubu to dla każdej kobiety dzień szczególny, w którym każda panna młoda chce wyglądać pięknie, młodo i świeżo. Należy wcześniej zacząć właściwą i regularną pielęgnację, aby w tym właśnie dniu nasza skóra wyglądała promiennie i zdrowo. Warto zainwestować w kosmetyki, które zadziałają kompleksowo: nawilżą, odżywią, odmłodzą skórę oraz zlikwidują ewentualne podrażnienia.

Dokładne oczyszczenie i usunięcie zrogowaciałego naskórka jest dobrodziejstwem dla każdej cery nie zależnie od jej rodzaju.

Na co dzień trzeba pamiętać o czterech krokach właściwej pielęgnacji:

 

- Oczyszczanie poranne i wieczorne najlepiej mleczkiem lub łagodnym żelem przeznaczonym do mycia twarzy, należy unikać mydła i wody chlorowanej, które naruszają równowagę zasadową skóry, całkowicie pozbawiając ją naturalnej, ochronnej warstewki tłuszczu.

- Tonizacja odpowiednio dobranym do cery tonikiem, który przywróci PH ponadto nada skórze napięcie jędrność oraz pobudzi krążenie krwi.

- Nawilżanie odpowiednio dobranym kremem, który nada skórze gładkość, miękkość oraz zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu. Ogólna zasada, jeśli chodzi o stosowanie kremów jest taka, że zimową porą, kiedy na dworze są niskie temperatury, a w pomieszczeniach skóra jest narażona na działalność centralnego ogrzewania to na dzień stosujemy kremy odżywcze, regenerujące, ochronne a na noc nawilżające. W miesiącach letnich z kolei na dzień stosujemy lekkie kremy nawilżające, a na noc odżywcze, regenerujące. Bardzo ważne jest stosowanie kremów na dzień posiadających filtr ochronny niezależnie od pory roku.

- Odżywianie poprzez dostarczenie skórze substancji odżywczych m.in. w postaci witamin, substancji mineralnych, wyciągów z ziół o dobroczynnym wpływie na skórę zawartych w kremach, maseczkach, ampułkach.

Raz na tydzień wykonujemy peeling w celu usunięcia obumarłych komórek, w przypadku skóry tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej dwa razy w tygodniu.

Regularne złuszczanie naskórka stymuluje odnowę komórkową, pomaga odblokować pory i ujście gruczołów łojowych, odmładza skórę i przywraca jej jędrność, blask i świeży koloryt.

Po peelingu nasza skóra jest miła w dotyku, staje się gładka, jedwabista, a dzięki zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku po zabiegu jak maska czy krem, lepiej przyswaja zawarte w nim substancje, poprzez co jest lepiej nawilżona, odżywiona i bardziej elastyczna.

Ze względu na zawartość różnych substancji ścierających, nie wszystkie peelingi są odpowiednie do wrażliwej skóry. Peelingi gruboziarniste mogą podrażniać delikatną skórę i dodatkowo wzmagać problem pękających naczyniek krwionośnych. Dlatego osoby z cienką, wrażliwą skórą skłonną do pękających naczyniek powinny sięgać po peelingi drobnoziarniste bądź enzymatyczne jak również maseczki-peelingi zwane peel-off. Zabieg taki powinno się wykonywać wieczorem, skóra podczas snu ma czas się zregenerować, przez co uchronić się przed możliwymi podrażnieniami.

Peeling mechaniczny - peeling Scrub (oznacza szorowanie). Zawiera substancję ścierającą w postaci drobnoziarnistego proszku. W tym celu stosuje się rozrobione łupiny orzechów, pestek brzoskwiń, migdałów, drobiny suszonych korzeni roślinnych, delikatne kuleczki polietylenu. Do scrubów dodaje się także gojącą podrażnienia alantoinę. Skóra do tego zabiegu powinna być czysta, po demakijażu i wilgotna. Następnie aplikuje się preparat na skórę i masuje kolistymi ruchami przez kilka minut. W końcu spłukujemy skórę ciepłą wodą.

Peeling enzymatyczny zaliczany do najdelikatniejszych peelingów, jest peelingiem chemicznym, a jego działanie polega na rozpuszczeniu zrogowaciałych komórek naskórka poprzez enzymy zawarte w preparacie. Enzymy te to biokatalizatory, działające na zasadzie "zjadania" obumarłych komórek naskórka. Aplikuje się go na suchą jak i wilgotna skórę zależy od rodzaju peelingu można zostawić na kilka minut lub wykonać na nim delikatny masaż okrężnymi ruchami, następnie zmyć wacikiem nasączonym wodą lub tonikiem.

Peeling za pomocą masek peel-off jest to złuszczanie zrogowaciałego naskórka, które wykonujemy za pomocą masek kosmetycznych. Po demakijażu skóry twarzy nakładamy na skórę cienką warstwę maski peel-off i po około 20 minutach maskę należy ściągnąć zaczynając od brody. 

 

Domowe recepty na peeling do twarzy
 
Orzechowy

Zmieszaj łyżkę zmielonych orzechów laskowych z łyżką miodu i kilkoma kroplami oliwy. Wmasuj w skórę, pozostaw na twarzy 2 minuty, spłucz letnią wodą.

Ziołowy
Zmiksuj 2 łyżki tymianku, łyżeczkę liści rozmarynu i zmieszaj z 2 łyżkami kaszy manny. Dodaj trochę letniej wody, by otrzymać papkę. Masuj twarz okrężnymi ruchami, spłucz.

Pomarańczowy
2 łyżki soku z pomarańczy (ma właściwości złuszczające) zagęść 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej. Nałóż na twarz, po 10 minutach zmyj przegotowaną wodą.

Współczesna kosmetologia oferuje klientom coraz bardziej komfortowe i spektakularne zabiegi. W gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach dermatologii estetycznej możemy skorzystać z profesjonalnych zabiegów złuszczania zrogowaciałego naskórka. To skuteczna metoda minimalizowania defektów kosmetycznych oraz walki ze starzeniem się skóry, wykonywana pod okiem doświadczonego lekarza lub kosmetyczki z odpowiednimi uprawnieniami.

Najczęstsze wskazania do wykonania peelingów profesjonalnych:

  • pierwsze objawy starzenia się skóry (piegi, plamy, drobne zmarszczki)
  • blizny
  • zmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku i nadmiernej ekspozycji słonecznej)
  • nadmierny łojotok skóry pleców, dekoltu, twarzy
  • łagodny i umiarkowany trądzik młodzieńczy
  • zmarszczki

Efekt:

  • poprawa elastyczności skóry
  • zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek
  • ujednolicenie cery
  • zmniejszenie nierówności skóry
  • zamknięcie porów
  • poprawa owalu twarzy
 

W gabinetach mamy do wyboru kilka rodzajów peelingów. Gdy chcemy twarz rozjaśnić i ożywić powinnyśmy zdecydować się na peeling powierzchniowy, który swoim złuszczającym działaniem obejmuje tylko naskórek. Jeśli natomiast zależy nam na redukcji zmarszczek i przebarwień, wybierzmy peeling głęboki lub średnio głęboki, który dociera do głębszych warstw. Spośród peelingów chemicznych, enzymatycznych i mechanicznych mamy do wyboru:

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i meszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Efekt jest zaskakujący - skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień. Zabieg kończy się zaaplikowaniem ampułki nawilżającej. Możemy na tym poprzestać, ale lepiej wykorzystać stan pobudzenia skóry i poddać ją dodatkowym zabiegom. Fale ultradźwiękowe znajdują, bowiem zastosowanie między innymi przy rozjaśnianiu przebarwień, regeneracji skóry i spłycaniu zmarszczek. Można wykonać jednorazowo lub w serii 1 w tyg. przez 5-6 tyg.

Mikrodermabrazja

Jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. To zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę. Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni, można również wykonywać jednorazowo.

Yellow Peel

Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku i jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Przeprowadza się go na bazie kwasów fitowego, kojowego i azelainowego, które blokują syntezę melaniny. Dzięki temu następuje redukcja istniejących przebarwień i zahamowanie powstawania nowych. Stosuje się go w celu rewitalizacji skóry oraz do korekcji zmian potrądzikowych, drobnych zmarszczek, zmian posłonecznych i przebarwień na twarzy, dłoniach oraz dekolcie, a także przy objawach zwiotczenia skóry oraz zaburzeniach łojotokowych skóry.

Easy Pythic Peel

To jednorazowe złuszczanie mieszaniną kwasów owocowych, kwasu mlekowego i salicylowego. Poprawia gęstość kolagenu w skórze. Polecany zwłaszcza dla osób, które borykają się z problemami trądzikowymi.

Eksfoliacja AHA (kwasy owocowe)

Eksfoliacja to zabieg złuszczania za pomocą stężonego kwasu glikolowego. Działanie kwasów na skórę polega na przyspieszeniu naturalnego procesu usuwania gromadzącej się na powierzchni skóry warstwy zrogowaciałych komórek, działaniu na fibroblasty, które wytwarzają kolagen oraz przyczynianiu się do lepszego nawilżenia skóry.

Peeling migdałowy

To delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego. Najczęstszymi wskazaniami do jego zastosowania są: trądzik grudkowo-krostkowy i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, i nierównomierne przebarwienia skóry. Polecany jest również do rewitalizacji skóry w każdym wieku. Kwas migdałowy nie zwiększa wrażliwości skóry na działanie słońca, dlatego często jest określany mianem "letniego peelingu" lub "peelingu na każdą porę roku".

GlykoPeel Filorga

To peeling dermatologiczny na bazie kwasów glikolowych, efektywnie zwalczający objawy starzenia się skóry. W jego skład wchodzą:
- silny czynnik złuszczający ( kwas glikolowy),
- czynniki depigmentujące (kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej), które odbarwiają zabarwienia skórne takie jak plamy posłoneczne, czy piegi,
- łagodzący podrażnienia ekstrakt z morwy białej oraz witaminy: A, C, E, które optymalizują działanie peelingu.
Peeling powoduje zmniejszenie przylegania komórek niżej leżących warstwach skóry, a także ułatwia zatrzymywanie w niej wody. Pomocny w leczeniu nadmiernej suchości skóry.

HPP (High Potency Peel)

To profesjonalny peeling chemiczny, zalecany tym osobom, które chciałyby znacznie odmłodzić swoją skórę. Stosowany jest także w przypadku redukcji blizn, zmian trądzikowych i potrądzikowych, posłonecznych uszkodzeń skóry, takich jak nadmierna suchość i przebarwienia. W jego skład oprócz kwasu glikolowego wchodzi także kwas octowy i kwas pirogronowy.

Blue Peel

W skład preparatów do tego peelingu wchodzi kwas trójchlorooctowy oraz błękit metylenowy, którego intensywność zabarwienia skóry pozwala ocenić głębokość działania kwasu.

Golden Peel

Działanie tego peelingu polega na zastosowaniu rezorcyny o różnym stężeniu w zależności od tego, czy wykonuje się zabieg powierzchowny czy średnio głęboki.

Peeling z kwasem trójchlorooctowym TCA

TCA działa podobnie jak kwasy owocowe, czyli złuszcza naskórek, pobudza fibroblasty do odnowy włókien kolagenowych, poprawia napięcie skóry i wygładza jej powierzchnię.

Peelingi ziołowe

Wiele gabinetów stosuje silnie złuszczanie naskórka ziołami. Te metody mają różne nazwy, np. peeling azjatycki, green peel czy Polski peeling ziołowy. Niektóre są bolesne. Peelingi ziołowe są zaliczane do peelingów naturalnych, średnio głębokich i bezpiecznych.

Złuszczenie głębokie najlepiej jest wykonywać jesienią (październik) lub wczesną wiosną, aby skóra nabrała odporności na zmiany atmosferyczne. Całkowita odnowa naskórka trwa od 5-10 dni, a potem rozpoczyna się odnowa górnych części skóry właściwej, która trwa około 2-3 tygodni. W okresie do 6 tygodni skóra może źle reagować na zmiany temperatury, naświetlania promieniami UV. Nie powinno się wystawiać twarzy na słońce i lampy emitujące różne frakcje UV a na dzień stosować kremy z wysokimi filtrami. Przy peelingach chemicznych, lekarskich przez przynajmniej pół roku należy unikać nasłoneczniania. Przed przystąpieniem do zabiegu powinno się przeprowadzić próbne łuszczenie, polegające na nałożeniu preparatu złuszczającego na twarz przed górną częścią ucha (średnicy ok. 1 cm). Jeżeli gojenie przedłuża się lub powstaje blizna, wykonanie zabiegu jest przeciwwskazaniem.
Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry po usunięciu złuszczonego naskórka, zaniedbanie odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do powikłań w postaci przebarwień, rozszerzonych naczyń, blizn.

 

Magda Szeląg

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Zdrowie i uroda
Kawa – szkodzi, czy pomaga?

Kawa – szkodzi, czy pomaga?

Prawie każdy zna pobudzające i orzeźwiające właściwości kawy. Niektórzy nie mogą się bez niej obejść, a inni uważają, że jest szkodliwa....
Czytaj więcej
Całuśne usta

Całuśne usta

Seksowne wargi kuszą, przyciągają wzrok i sprawiają, że twarz jest wyrazista. Każda narzeczony marzy o usłyszeniu słów: „Możesz pocałować Pannę Młodą..."....
Czytaj więcej
Przygoda z prostownicą

Przygoda z prostownicą

Długie, proste i lśniące włosy to marzenie nie jednej kobiety. Jednak mało która miała takie szczęście, żeby dostać je od natury....
Czytaj więcej
Alergia na biżuterię

Alergia na biżuterię

Jeżeli w przeszłości nasza skóra, w kontakcie z pierścionkiem, naszyjnikiem czy kolczykami zareagowała zaczerwienieniem, wysypką i swędzeniem, prawdopodobnie jesteśmy uczuleni na...
Czytaj więcej
Chirurgia estetyczna: poprawki przed ślubem?

Chirurgia estetyczna: poprawki przed ślubem?

Niegdyś chirurgia plastyczna zajmowała się usuwaniem powypadkowych obrażeń czy naprawdę ciężkich wad wrodzonych. Dziś stanowi ona bardziej biznes, niż pomoc chorym....
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl