Logowanie

Ślubne tematy

 

Zakupy w sieci

Zakupy w sieci

Przyszłej pannie młodej Internet towarzyszy niemal codziennie - tam szukają informacji o firmach, porównują ceny usług, wymieniają się opiniami i wreszcie - robią zakupy. Mimo że trudno wyobrazić sobie przygotowania do ślubu off-line, szczególnie w tym ostatnim punkcie warto zachować ostrożność.

Sklepy internetowe, aukcje, komisy - to coraz częściej odwiedzane witryny. Jednak wraz ze wzrostem popularności zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu, rośnie też liczba niezadowolonych klientów, którzy obnażają niedoskonałości istniejącego systemu i zwykłą nieuczciwość internetowych sprzedawców.

Kupowaniu w sieci nie sposób odmówić zalet - zawsze jest szybsze, zwykle tańsze - można więc z dużym prawdopodobieństwem założyć, że liczba ich zwolenników będzie wzrastać, mimo oczywistego ryzyka. Pozostaje więc tylko apel o zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa i rozwagę.

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego towaru, warto dokładnie rozejrzeć się, czy oferta przez nas wybrana rzeczywiście jest najkorzystniejsza. Zwykle używamy wprawdzie porównywarek cenowych, które błyskawicznie odnajdują najtańszy produkt na rynku, jednak to nie jedyna możliwość redukcji kosztów, jaką mamy do dyspozycji. Przed ostatecznym kliknięciem na stronie sklepu internetowego, warto zajrzeć na witrynę producenta. Może się bowiem zdarzyć, że również on prowadzi sprzedaż internetową i cena - pozbawiona usług pośredników -  jest niższa. Innym wyjściem może okazać się zamówienie wypatrzonego towaru za pośrednictwem sklepu, który składa zamówienie do hurtowni, co zwalnia nas z obowiązku uiszczania kosztów przesyłki. Sprawdza się to w szczególności w przypadku sklepów sieciowych, które mają ponadto możliwość przesyłania towaru pomiędzy poszczególnymi oddziałami.

To samo dotyczy aukcji internetowych - zarówno polskich jak i zagranicznych. Jeśli tylko jest to możliwe, powinniśmy spróbować dotrzeć do samego producenta. Być może nawet po doliczeniu zwiększonych kosztów przesyłki, jego oferta okaże się najtańsza. Nic nie ryzykujemy, a sporo możemy zyskać.

Gdy jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę sklepu internetowego, powinniśmy skorzystać z tego, który cieszy się renomą i istnieje już od co najmniej roku. Nie daje to wprawdzie pełnej gwarancji uczciwości sprzedawcy, która jednak wzrasta ona z każdym miesiącem obecności danej firmy na rynku, który bezlitośnie weryfikuje nieuczciwych i nierzetelnych handlowców. Warto również przejrzeć się opinie o sklepie, należy je jednak traktować ze zdrowym dystansem. Fora internetowe dawno już przestały być areną wolną od PR-owych zabiegów, które - przeprowadzone odpowiednio zręcznie - mogą pozostać nierozpoznane i skutecznie wpłynąć na naszą decyzję.

Istotną kwestią jest również sposób płatności. Najbezpieczniejszym jest oczywiście płatność przy odbiorze, jest to jednak sposób zwykle najdroższy i szczególnie na aukcjach udostępniany niechętnie. Jeśli zechcemy zapłacić z góry, ale korzystając z usług firm zabezpieczających płatności, również musimy liczyć się z ryzykiem. To właśnie im klient powierza pieniądze, które dopiero po otrzymaniu przez niego towaru, mają wpłynąć na konto sprzedawcy. Czasem jednak wpływają na nie od razu, a klient zostaje z niczym.

Mimo że prawo zmienia się i coraz więcej przepisów powstaje z myślą o ochronie konsumentów, również internetowych, przed nieuczciwymi handlowcami, powinniśmy zachować ostrożność, która może oszczędzić nam niepotrzebnego stresu.

 

 

Kaja Grzybowska
www.slubnytarg.pl

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Fotoreportaż z dnia ślubu

Fotoreportaż z dnia ślubu

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego wiele Par Młodych chce uwiecznić ten dzień, nie tylko w kościele czy...
Czytaj więcej
Upominki dla gości

Upominki dla gości

Do Polski dotarła już tradycja podziękowań gościom weselnym w formie drobnych upominków. Chcąc, aby nasz ślub wyglądał jak z bajki i...
Czytaj więcej
Jak zabawić weselnych gości?

Jak zabawić weselnych gości?

Wesele możemy zaliczyć do gatunku imprez masowych. Organizowaniem takich wydarzeń zajmują się zwykle wielkie firmy, a nad dobrą zabawą zgromadzonych uczestników...
Czytaj więcej
Czy rozwody kościelne są możliwe?

Czy rozwody kościelne są możliwe?

Sakramentalne słowa przysięgi małżeńskiej: „I nie opuszczę Cię aż do śmierci" to nie tylko romantyczny dodatek do ceremonii ślubu kościelnego. W...
Czytaj więcej
W ślubnym kadrze

W ślubnym kadrze

Wybór ślubnego fotografa jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed młodą parą. Po latach, kiedy czas zatrze wspomnienie fasonu sukni,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl