Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głównych

Są pewne rzeczy, których w dniu ślubu, jak również podczas przygotowań do niego, robić się nie powinno. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad z całą pewnością sprawi, że będziecie mniej zestresowani i gotowi na przeżycie pięknych chwil, które są przed Wami.

Organizacja wieczoru

Panieńskiego/kawalerskiego powinna odbyć się przynajmniej dwa dni przed ślubem. Nawet jeśli obiecacie sobie, że będziecie trzymać fason i nikt nie zdoła doprowadzić Was do stanu "krytycznego", to i tak ten ostatni wieczór w wolnym stanie może skończyć się potwornym bólem głowy następnego dnia... A stres związany ze ślubem jeszcze spotęguje te objawy!

Wizyta u kosmetyczki

Nie później niż trzy dni przed ślubem: jeśli planujecie czyszczenie twarzy u kosmetyczki, to zróbcie to najpóźniej 3 tygodnie przed ślubem. Skóra potrzebuje trochę czasu na regenerację i nawet najnowocześniejsze metody nie gwarantują idealnego wyglądu tuż po zabiegu. To samo dotyczy korzystania z solarium.

Prowadzenie samochodu

W dniu ślubu skorzystajcie z pomocy Waszej rodziny lub przyjaciół i poproście o podwiezienie do fryzjera czy makijażystki. Nawet jeśli wydaje Wam się, że jesteście wystarczająco zrelaksowani (i trzeźwi), by prowadzić samochód, to zawsze może się zdarzyć, że będziecie uczestnikami kolizji, nie koniecznie z Waszej winy. W takiej sytuacji dobrze jest mieć przy sobie kogoś, kto Wam pomoże i zajmie się tym problemem. W końcu w tym dniu macie milion ważniejszych rzeczy do załatwienia, niż spisywanie protokołu powypadkowego.

Zestresowane towarzystwo

Nic nie działa bardziej stresująco na Parę Młodą, niż widok zestresowanych bliskich. Znacie dobrze swoje rodziny, więc zastanówcie się dobrze kto w tym dniu będzie działał na Was uspokajająco, kto jest najbardziej opanowany i zorganizowany, a kogo trzeba będzie uspokajać i pilnować, żeby w stresie nie zrobił jakiejś głupoty. Jeśli nie da się uniknąć kontaktu z osobami o najsłabszych nerwach, trzeba wyznaczyć im konkretne zadania do wykonania, na przykład: poproście spanikowaną mamę o przygotowanie Wam lekkiego śniadania.

Brak planu

Nie liczcie na to, że będziecie pamiętać o wszystkim: o fryzjerze, makijażystce czy kwiatach. Bez planu spisanego NA PAPIERZE ani rusz! Ten dzień musi być rozpisany z dokładnością do 10 minut. Oprócz głównych zainteresowanych, z planem musi się zapoznać najbliższa rodzina, która będzie pomagała Parze Młodej. Porządek i dobra organizacja jest połową sukcesu. Druga połowa to dobry nastrój i pozytywne nastawienie. Należy pamiętać również o tym, że każdy plan można zmienić i nie należy stresować się drobnymi opóźnieniami.

Poranna głodówka

Kolejny grzech ciężki! Jeśli myślicie, że brak śniadania sprawi, że suknia będzie leżała jeszcze lepiej to się mylicie! Lekkie, ale wartościowe śniadanie w dniu ślubu jest bardzo ważne. Chyba nie chcecie ryzykować omdleniem z głodu przed ołtarzem? Jeśli Wasze żołądki będą rano ściśnięte z nerwów, zjedzcie słodycze. Cukier doda Wam energii, a magnez poprawi nastrój i pomoże zwalczyć stres. Pamiętajcie, że na pierwszy posiłek podczas wesela będziecie musieli poczekać nawet osiem godzin!

Nierozchodzone buty ślubne

Nieważne jak wygodne wydają się Wasze buty ślubne - i tak trzeba je najpierw rozchodzić zanim założycie je w dniu ślubu. KAŻDE buty w mniejszym lub większym stopniu obetrą Wam stopy. Niestety nie wystarczy chodzenie w nich po domu. Wybierzcie na spacer czy na zakupy, a na wesele weźcie ze sobą zapasową parę. Nie musi być idealnie dopasowana do stroju, ważne żeby było wygodnie.

Pamiętajcie, że jeżeli będziecie przestrzegać wymienionych zasad, to wszystko powinno pójść po waszej myśli, a przynajmniej unikniecie najgorszych gaf, które są tak niepożądane podczas najpiękniejszego dnia w Waszym życiu!

 

Lucyna Ramotowska

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Wpadka goni wpadkę, czyli jak uniknąć lawiny niepowodzeń

Wpadka goni wpadkę, czyli jak uniknąć lawiny niepowodzeń

Wszystko dopięte na ostatni guzik, a jednak! Niemal zawsze, w mniejszym lub większym wymiarze coś musi pójść nie tak. Norma. W...
Czytaj więcej
Jak przespać noc… przedślubną?

Jak przespać noc… przedślubną?

Zanim młodzi wypowiedzą sakramentalne TAK, czeka ich ostatnia osobno spędzona noc. Ta noc przedślubna często ciągnie się w nieskończoność. Nerwy i...
Czytaj więcej
Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela

Temat kosztów ślubu i wesela podnosi adrenalinę u młodej pary i jej rodziców. Mało tego, często dochodzi nawet do kłótni. Jedno...
Czytaj więcej
Obowiązki świadka

Obowiązki świadka

Choć nie ma takiego wymogu, Pan Młody na swojego świadka najczęściej wybiera osobę płci męskiej. Świadek to przeważnie przyjaciel lub brat...
Czytaj więcej
Dlaczego to właśnie TEN jedyny?

Dlaczego to właśnie TEN jedyny?

Czasami spoglądasz na swojego mężczyznę i zastanawiasz się dlaczego to właśnie jego wybrałaś na swojego życiowego partnera? Przecież jest zupełnie inny,...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl