Logowanie

Ślubne tematy

 

Przedślubne wojny

Przedślubne wojny

Przygotowania do ślubu są bardzo stresujące. Zawsze zdarzy się coś, co pokrzyżuje nam szyki i stanie się ogniskiem zapalnym, niepożądanej w tym czasie kłótni. Jak uniknąć różnicy zdań przed tym wielkim dniem?

Wiele jest rzeczy, które irytują i podnoszą ciśnienie. Często nie radząc sobie z wieloma sprawami, za niepowodzenia i potyczki obwiniamy naszych bliskich. Źle zaczyna się dziać, w momencie, gdy każdego dnia rodzi się nowa sprzeczka, często wywołująca wielkie kłótnie. Spraw do załatwienia jest wiele, jednak pamiętajmy, że wspólnymi siłami zdziałamy więcej niż w pojedynkę!

Zadania

Rozpoczynając przygotowania do ślubu najlepiej jest zrobić listę rzeczy do załatwienia oraz podzielić kartkę w ten sposób, aby po jednej stronie znalazły się sprawy ważne, po drugiej te mniej istotne. Już na samym początku burzliwych dyskusji możemy podzielić zadania i ustalić sprawy, które należy załatwić wspólnie. Tutaj przyda się kalendarz, aby uniknąć pomyłek i spięć najlepiej wszystkie plany i postanowienia spisać czarno na białym. Po takich ustaleniach każda ze stron będzie znała swoje obowiązki, jak również ostateczny termin wykonania powierzonych jej spraw.

Rodzice

Organizując wesele często zasięgamy rady rodziców, jako, że to oni zazwyczaj są sponsorami całego wydarzenia. Warto, więc z nimi ustalić kwotę, w której powinniśmy zamknąć ślubne wydatki, jak również stopień zaangażowania rodzicieli w organizację przyjęcia. Te kwestie należy poruszyć na samym początku, gdyż nie chcemy niepotrzebnych problemów i narastających rodzinnych konfliktów. Znacznie łatwiej będzie, gdy dwie strony będą znały granicę, której nie wolno będzie przekroczyć.

Niepowodzenie

Źródłem wojen i kłótni często są niepowodzenia, zbiegi okoliczności, albo po prostu luki w pamięci. Najłatwiej ich uniknąć, kiedy mamy wszystko spisane w notatniku i zawsze możemy do niego zajrzeć. W załatwianiu poszczególnych spraw na pewno pomogą nam rozmowy z partnerem, który zapyta np. o to, co zostało już wykonane czy jakie mamy na dziś plany? W momencie, gdy nie potrafimy sobie poradzić warto poprosić o pomoc naszą drugą połówkę, nie ma się co wstydzić, przecież to ma być Wasz piękny dzień.

Konflikt

Różnica zdań to kolejne wielkie źródło konfliktów. Najlepszym rozwiązaniem, w takim przypadku jest spokojna rozmowa i kompromis, który powinniśmy się starać wypracować. Należy przy tym pamiętać, że dzień ślubu, jest tak samo ważny dla obojga partnerów. Zdarza się tak, że zaangażowanie w sprawy organizacyjne przyszłych małżonków nie jest takie samo, przez co, także wynikają sprzeczki. Tutaj należy pamiętać o stworzonej na początku przygotowań, liście zadań. Może jedno z Was jest świetnym organizatorem?

Rozwiązanie

Wiadomo, że każda połówka ma inne wyobrażenia tej ceremonii, jednak czasem warto stworzyć jedną wspólną wizję, która pozwoli dotrzeć to upragnionego celu. Czasem odmienne zdania, pozwalają na przemyślenia i wybranie najlepszej z możliwych opcji. Kompromis jest źródłem sukcesu, jednak muszą się na niego zdecydować obydwie strony konfliktu.

Pamiętajmy, że ważniejsze od kruszcu, z którego wykonane będą obrączki, jest łączące Was uczucie i ta wielka miłość, której żadne wojny i potyczki nie powinny zniszczyć!

Aleksandra Matykiewicz

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ona i On
Czy istnieje małżeństwo idealne?

Czy istnieje małżeństwo idealne?

Amerykańscy naukowcy, wbrew powszechnym opiniom, zajmują się nie tylko równie ważkimi kwestiami, jak odpowiedź na pytanie, czy pajda chleba zawsze spada...
Czytaj więcej
Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Zakochać się od pierwszego wejrzenia

Wydaje się nierealne, odległe, niemogące zaistnieć. Najczęściej kojarzymy je z romantycznymi scenami z ckliwych filmów. Kiedy koleżanka z wypiekami na twarzy...
Czytaj więcej
Seksualna rewolucja, czyli unikamy łóżkowych gaf!

Seksualna rewolucja, czyli unikamy łóżkowych gaf!

Każdemu, nawet najbardziej wyrafinowanemu i doświadczonemu kochankowi zdarzają się łóżkowe pomyłki. Jedni obracają je w żart, drudzy zamykają się w sobie...
Czytaj więcej
Wieczór panieński, czyli szał damskich ciał

Wieczór panieński, czyli szał damskich ciał

Pożegnanie stanu wolnego na wieczorze panieńskim to również świetna okazja, aby oderwać się od męczących przygotowań weselnych. Najbardziej popularne stało się...
Czytaj więcej
Sposób na zaręczyny

Sposób na zaręczyny

Dla kobiet zaręczyny to bardzo ważny moment. Dla mężczyzn to szansa na wykazanie się, bo ta chwila musi być niezapomniana i...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2020 - SuperSluby.pl