Logowanie

Ślubne tematy

 

Obrączki platynowe

Obrączki platynowe

Dla osób, które chcą mieć obrączki wyszukane, doskonałym rozwiązaniem są platynowe obrączki. Takie krążki są wyjątkowe z dwóch powodów: po pierwsze oczywiście wygląd, a po drugie właściwości.  Jedyną ich wadą jest cena. Obrączki platynowe nie należą do tanich.

 Obrączki wykonane są na najnowszych automatach do produkcji obrączek w technologii bezszwowej tzn. bez łączenia na obwodzie. Obrączka tak wykonana jest znacznie trwalsza i umożliwia w przyszłości powiększenie bez ryzyka pęknięcia. Dla poprawy komfortu noszenia wszystkie obrączki platynowe są wyoblone od wewnętrznej strony. W każdej obrączce damskiej można oprawić brylant. Biżuteria platynowa jest modna w Europie Zachodniej, powoli ta popularność rośnie także w Polsce. Platyna jest srebrzystobiałym metalem szlachetnym znacznie cenniejszym od złota. To metal kowalny, ciągliwy i odporny na działanie chemiczne większości substancji. Z tych powodów jest bardzo ceniona w jubilerstwie. Ze względu na trudniejszą obróbkę i wysoką cenę surowca wyroby z platyny są dużo droższe niż podobne wykonane ze złota.

Biżuteria platynowa posiada kilka bardzo istotnych cech:

1.Antyalergiczność

Obrączki platynowe są wytwarzane ze stopu o próbie 950, czyli w stopie jest aż 95% czystej platyny. Dla porównania biżuteria z 14 karatowego złota zawiera jedynie 58.5% czystego złota.  Platyna ma wyjątkowo bezpieczne dla zdrowia oddziaływanie. Pod wpływem użytkowania nie zmienia barwy i nie powoduje podrażnień ani uczuleń.

2. Piękny wygląd

 Barwa platyny i jej połysk zachwycą niejednego estetę. A w połączeniu z brylantem w wersji kobiecej stanowić będzie niezwykłą ozdobę dłoni na resztę życia. Platyna pięknie oddaje barwę kamieni. Nie potrafi tego, białe ani tym bardziej żółte złoto. Biżuteria wykonana z tego metalu sprawia wrażenie solidnej i taka też właśnie jest.

3.Unikatowość

 Przeważająca większość pierścionków zaręczynowych i obrączek wykonana jest ze złota. Niska cena i dostępność powodują, że złoto stało się bardzo popularne. Dla osób o wysokim statusie materialnym, które chcą posiadać biżuterię unikatową przeznaczona jest platyna.

4. Ograniczona dostępność

 Biżuteria platynowa jest dostępna w nielicznych, najbardziej ekskluzywnych salonach jubilerskich. A nawet w tych miejscach wybór nigdy nie jest tak duży jak w przypadku obrączek złotych. Spowodowane jest to bardzo wysoką ceną takich produktów. Platynowe obrączki dostępne są m.in. w firmie Taxor.

Ciekawa historia platyny

Pierwiastek ten był znany w Ameryce jeszcze w czasach prekolumbijskich. Do Europy został sprowadzony przez Hiszpanów w 1750 roku, którzy sądzili, że jest to tylko odmiana srebra. Stąd właśnie pochodzi nazwa platyny, gdyż „platina" oznacza po hiszpańsku małe srebro, sreberko. Początkowo była zupełnie niedoceniana. Ciekawostką jest, że do połowy XIX wieku platyna służyła prawie wyłącznie oszustom do wyrobu fałszywych monet. Przydałoby się teraz parę takich "podróbek". 

 

Zdjęcia obrączek pochodzą z firmy jubilerskiej Taxor.

Więcej obrączek znajdziecie na stronie  www.taxor.pl

 

 

Emilia Borowska

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Taxor
Jak bezpiecznie kupić obrączki przez Internet ?

Jak bezpiecznie kupić obrączki przez Internet ?

Coraz częściej korzystamy z zakupów w sieci. Przez Internet można kupić niemalże wszystko.  O wyborze tej formy zakupu decyduje przede wszystkim...
Czytaj więcej
Jak powstaje obrączka?

Jak powstaje obrączka?

Najstarsza, najprostsza i najtańsza technologia polega na zwijaniu obrączek z taśmy, a następnie lutowaniu.  Po zlutowaniu obrączkę walcuje się za pomocą...
Czytaj więcej
Obrączki platynowe

Obrączki platynowe

Dla osób, które chcą mieć obrączki wyszukane, doskonałym rozwiązaniem są platynowe obrączki. Takie krążki są wyjątkowe z dwóch powodów: po pierwsze...
Czytaj więcej
Praktyczne porady dla kupujących obrączki ślubne

Praktyczne porady dla kupujących obrączki ślubne

Co jest ważniejsze - względy estetyczne czy trwałość? Wybrać kolorowe a może białe złoto? Jaką masę i rozmiar powinny mieć obrączki?...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2021 - SuperSluby.pl