Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Moc noworocznych postanowień

Moc noworocznych postanowień

Początek roku to okazja do snucia planów na najbliższe 365 dni. Żeby pomóc losowi, zaczynamy tworzyć listę noworocznych postanowień: rzucę palenie, od jutra nie jem słodyczy, zacznę ćwiczyć, zapiszę się na kurs języka obcego, nie będę kłócić się z innymi o byle drobiazg... Nie ma znaczenia, że nowa lista jest dziwnie podobna do listy sprzed roku, a połowy obietnic nie udało się nam dotrzymać. W końcu Nowy Rok, to nowe perspektywy i nowe szanse na to, że będziemy lepsi, zdrowsi, mądrzejsi!

Mierz siły na zamiary

Przełom Starego i Nowego Roku sprzyja mocnym postanowieniom poprawy, które niekoniecznie muszą być skazane na niepowodzenie. Zamiast spisywać długą listę obietnic i deklaracji, a później wpędzać się w frustrację, bo czegoś nie udało się zrealizować, lepiej skupić się na tych rzeczach, które są w zasięgu naszych możliwości. W miejsce obietnic, że w styczniu schudniesz 10 kilo, spróbuj ograniczyć niezdrowe jedzenie. Wieczne: „od jutra zero ciastek i czekolady", zastąp jedzeniem słodyczy raz dziennie, np. do popołudniowej kawy. Jedno ciastko, a nie dwa! Jeśli brakuje Ci czasu na obiecany fitness, przesiądź się z samochodu na...własne nogi. Zacznij wysiadać dwa przystanki wcześniej, a resztę dystansu pokonuj pieszo. Więcej ruchu (jakiegokolwiek) to więcej zdrowia i urody.

Z listy postanowień od razu skreśl również to, że nigdy, ale to nigdy nie pokłócisz się z partnerem, mamą, teściową, siostrą, przyjaciółką. Sytuacje konfliktowe mają różnorakie podłoża i czasem są zwyczajnie nieuniknione. Zamiast tego postaraj się być bardziej asertywna, a bliskim okazuj więcej życzliwości na co dzień. Zwyczajny uśmiech, ciepły gest, dobra rada mają magiczną moc, która sprawia, że ludzie czują się z Tobą dobrze, a Ty z nimi.

Realizację noworocznych postanowień najlepiej przeprowadzać małymi kroczkami, bez rzucania się na głęboką wodę. Na swoją listę zmian i obietnic wpisz mniej pozycji, za to możliwych do zrealizowania przy odrobinie wolnej woli.

Plan realizacji

Jeśli masz już gotową listę noworocznych postanowień, nie chowaj jej od razu do szuflady. Spójrz na nią jeszcze raz i zastanów się, w jaki sposób chcesz zrealizować swoje obietnice. Im więcej skupiasz się na swoich postanowieniach, tym masz większe szanse na osiągnięcie celu. Pomyśl nad kolejnością realizacji noworocznych postanowień. Jeśli zaczniesz robić wszystko na „hurra" Twój plan zmian na lepsze na pewno się zawali. Nadchodzący Nowy Rok ma aż 365 dni, więc jeśli będziesz działać konsekwentnie, uda Ci się wprowadzić zaplanowane zmiany, a lista postanowień na następny, 2013 rok będzie wyglądać inaczej od tej poprzedniej.

Czego tak naprawdę chcę?

Przygotowując listę noworocznych postanowień, zastanów się, czy naprawdę chcesz takich zmian. Być może szczytem Twoich marzeń wcale nie jest rozmiar 34, a schudnąć chcesz tylko po to, aby dopasować się do otoczenia? Jeśli czujesz się dobrze w swoim ciele, nie zmieniaj tego. Chcesz być miła dla nielubianej koleżanki z pracy, choć jednocześnie nie możesz jej znieść? Nie rób niczego na siłę, fałsz i obłuda zawsze wyjadą na jaw, a Ty okażesz się osobą dwulicową. Wystarczy, jeśli zadbasz o to, żeby Wasze kontakty były poprawne.

 

Noworoczne postanowienia muszą iść w parze z naszymi prawdziwymi pragnieniami, w przeciwnym razie nasze cele nigdy nie zostaną osiągnięte! Redakcja SuperSluby.pl życzy Wam mądrych noworocznych postanowień i sukcesów w ich realizacji!

 

Małgorzata Gleń

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Aktualności
Wigilijne wróżby i przesądy

Wigilijne wróżby i przesądy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem zdajemy się zapominać, co jest w nich najważniejsze. Boże Narodzenie to czas niezwykły, wokół którego...
Czytaj więcej
I Wy możecie zostać Redaktorami Ślubnych tematów!!!

I Wy możecie zostać Redaktorami Ślubnych tematów!!!

Teraz każdy może zostać Redaktorem Ślubnych tematów na portalu SuperSluby.pl!!!Do 15 maja czekamy na Wasze artykuły pod adresem redakcja@supersluby.pl. Nasza Redakcja...
Czytaj więcej
NOWOŚĆ! Wpis w katalogu firm ślubnych już od 19zł!

NOWOŚĆ! Wpis w katalogu firm ślubnych już od 19zł!

Pokaż swoją firmę narzeczonym z całej Polski. Dodaj ją do katalogu firm ślubnych, wpis już od 19 zł za 365 dni...
Czytaj więcej
Magia Świąt Bożego Narodzenia

Magia Świąt Bożego Narodzenia

W świąteczną atmosferę jesteśmy wprowadzani już z początkiem grudnia. Ulice błyszczą od licznych ozdób, kolorowych światełek. W centrach miast...
Czytaj więcej
Dziś jest Dzień Kota

Dziś jest Dzień Kota

Międzynarodowy Dzień Kota jest obchodzony w Polsce od 2006 roku. Obchody tego dnia zostały zapoczątkowane przez Miesięcznik „Kot" oraz Cat Club...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2022 - SuperSluby.pl