Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Dzieci na weselu

Dzieci na weselu

Już podczas przygotowywania listy gości przyszli Państwo Młodzi zastanawiają się, czy na wesele zapraszać najmłodszych członków rodziny. Jedni nie wyobrażają sobie wesela bez dzieci, inni wręcz odwrotnie - zorganizowanie przyjęcia, na którym będzie bawić się gromadka dzieci wydaje się im prawie niemożliwe. Co zrobić, aby pociechy mogły uczestniczyć w weselnym przyjęciu, jednocześnie nie przeszkadzając dorosłym?

Z dziećmi, czy bez dzieci?

Przygotowanie wesela samo w sobie jest sporym wyzwaniem, a już wesela, na którym będą bawić się dzieci - poważnym przedsięwzięciem. Dzieci, pozbawione uwagi rodziców, którzy w tym czasie szaleją na parkiecie, mogą zacząć rozrabiać, marudzić i przeszkadzać w pracy kelnerów. Ostatecznie znudzone i zmęczone, mogą próbować płaczem i tupaniem zmuszać rodziców do szybszego powrotu do domu. Zaproszenie dzieci na wesele wiąże się również z dodatkowymi kosztami - wiele restauracji i firm cateringowych traktuje najmłodszych weselników na równi ze starszymi. Tymczasem dzieci wykazują słabe zainteresowanie dla typowego weselnego menu, a najmłodsi nie wytrwają nawet do połowy przyjęcia.

Z drugiej jednak strony ślub i wesele to rodzinna uroczystość, w której powinni uczestniczyć jej najmłodsi członkowie. Rodzicie dzieci, które nie zostały zaproszone na wesele mogą poczuć się urażeni i w ogóle nie pojawić się na uroczystości. Uwzględnienie dzieci na liście weselnych gości ma sporo plusów. Maluchy są z natury fotogeniczne i będą prawdziwą ozdobą zdjęć i filmów. Uroczo wygląda mały chłopiec w eleganckim garniturku, który podaje Młodym obrączki podczas składania przez nich przysięgi małżeńskiej. Podobnie sypiące kwiatki dziewczynki w sukieneczkach, ubrane jak królewny. Widok szkrabów, które próbują tańczyć jak dorośli rozczuli wszystkich weselników i wprawi ich w przyjemny nastrój.

Przyjęcie weselne dla małych gości

Obecność dzieci na weselu wcale nie musi zwiastować katastrofy. Oczywiście, to aby mali goście czuli się dobrze podczas przyjęcia wymaga od Pary Młodej dodatkowej pracy, ale przy dobrej organizacji wszystkie problemy da się rozwiązać. Przede wszystkim należy zadbać o osobny stół i oddzielne menu dla najmłodszych. Dzieci bezwarunkowo nie powinny mieć dostępu do alkoholu. Przy okazji planowania menu dla maluchów warto przedyskutować warunki opłat z firmą cateringową lub z właścicielem restauracji, w której organizujemy przyjęcie. Cena za dziecięcego gościa może zostać obniżona, jeśli zaplanujemy osobny zestaw dań. Na dziecięcym stole powinny królować przede wszystkim owoce, napoje i słodkości. Tradycyjne weselne dania mogą zastąpić potrawy, które sprawią dzieciakom prawdziwą frajdę - kolorowe malutkie kanapeczki, frytki, paluszki z kurczaka itp.

Kto się zajmie moim dzieckiem?

Za opiekę nad dziećmi odpowiedzialni są przede wszystkim ich rodzice. Państwo Młodzi, organizując wesele mogą postarać się znaleźć kogoś, kto przypilnuje najmłodszych. Może to być członek rodziny - siostra, szwagierka, ciocia lub kuzynka. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że osoba, która podejmie się opieki nad dziećmi jest w pewien sposób wyłączona z zabawy weselnej i nie będzie mogła brać pełnego udziału w większości atrakcji. Mając na oku gromadkę dzieci nie będzie w stanie tańczyć, uczestniczyć w oczepinach, nie mówiąc już o wznoszeniu toastów za szczęście i miłość Państwa Młodych. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnych opiekunów, którzy zajmą się maluchami podczas weselnego przyjęcia. Zatrudnienie animatorów dziecięcych zabaw nie obciąży nadmiernie weselnego budżetu (całonocna opieka nad grupą dzieci kosztuje ok. 900 zł). Wykwalifikowani animatorzy zadbają, aby maluchy przez cały czas miały odpowiednie dla ich wieku zajęcie, podczas gdy ich rodzice spokojnie będą mogli szaleć na parkiecie.

Weselny kącik dla maluchów

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z dodatkowej pomocy przy opiece nad dziećmi, warto postarać się o dodatkowy kącik zabaw dla najmłodszych. Powinny znaleźć się w nim pluszowe misie, zabawki, krzesełka i stoliczki, przy których dzieciaki będą mogły rysować (później można zorganizować konkurs najpiękniejszych dziecięcych prac). Dla małych dam i dżentelmenów warto postarać się o kapelusze, korale, szale boa, peruki. Takie gadżety z pewnością na dłuższy czas przykują uwagę maluchów i zainspirują ich dziecięcą wyobraźnię do wspaniałej zabawy.

 

Jak widać dzieci na weselu wcale nie muszą być traktowane jak piąte koło u wozu! Ważne, żeby nie pozostawały całkowicie bez opieki. Poza tym obecność dzieci na weselnym przyjęciu jest pomyślną wróżbą dla rodziny, którą Państwo Młodzi planują w przyszłości założyć.

 

 

Małgorzata Gleń

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Ślub i wesele
Dekoracje kościoła

Dekoracje kościoła

Daleko idąca ingerencja w zabytkową architekturę kościelnych murów rzadko jest kierunkiem, w jakim należy podążać. Odpowiednia dekoracja musi doskonale współbrzmieć z...
Czytaj więcej
Ślubny sennik

Ślubny sennik

Jesteś w trakcie przedślubnych przygotowań i z nerwów nie możesz spać? A może co noc śni Ci się Twój własny ślub?...
Czytaj więcej
Jak przetańczyć profesjonalnie całą noc?

Jak przetańczyć profesjonalnie całą noc?

Jeśli nie jesteście urodzonymi tancerzami, przed ślubem najlepiej udać się na kurs przygotowawczy. W tym ważnym dniu, wszystkie oczy będą zwrócone...
Czytaj więcej
Siedem grzechów głównych

Siedem grzechów głównych

Są pewne rzeczy, których w dniu ślubu, jak również podczas przygotowań do niego, robić się nie powinno. Przestrzeganie tych kilku prostych...
Czytaj więcej
Ślubny koordynator

Ślubny koordynator

Chcesz, aby Twój ślub był wyjątkowy, ale nie masz odpowiednio dużo czasu, by sprostać temu zadaniu? Znajdź pomoc, konsultanta ślubnego, który...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2024 - SuperSluby.pl