Logowanie

Ślubne tematy

 
IX edycja Podkarpackich Targów Ślubnych Wedding Live

Co warto wiedzieć o samoopalaczach?

Co warto wiedzieć o samoopalaczach?

Samoopalacz o każdej porze roku stanowi dobre rozwiązanie dla spragnionych opalenizny. Jego stosowanie nie ma tak negatywnych skutków, jak działanie promieni UV. Mimo to niewielkie jest grono jego zwolenników...

Do wyboru, do koloru

Istnieje wiele rodzajów samoopalaczy. Można wybierać według konsystencji, zawartości dodatkowych składników i witamin, szybkości działania, a także ceny. Najwięcej jest samoopalających, bądź brązujących balsamów do ciała. Balsamy nie tylko nawilżają ciało, ale często zawierają srebrzyste pigmenty lub inne dodatki, które poprawiają wygląd skóry. Podobnymi do balsamów są mleczka i masła do ciała. Coraz częściej spotyka się również pianki. W zasadzie niewiele różnią się one od standardowych samoopalaczy, choć dzięki swojej konsystencji łatwiej się rozprowadzają, nie pozostawiając smug, a także są bardziej wydajne.

Nowatorskie rozwiązania

Na rynku pojawia się coraz więcej samoopalaczy w sprayu, głównie do nóg. Są także łatwe w aplikacji mgiełki do twarzy i ciała. Wiele użytkowników chwali sobie takie produkty, twierdząc, że są najłatwiejsze w rozprowadzaniu spośród wszystkich dostępnych. Ciekawą propozycją jest chusteczka samoopalająca, często sprzedawana w zestawie z chusteczką peelingującą. To niezwykle szybki i łatwy sposób na uzyskanie jednolitej opalenizny. Poleca się go osobom, które nigdy wcześniej nie stosowały samoopalaczy - dzięki jednorazowej chusteczce mogą szybko i tanio sprawdzić efekt sztucznej opalenizny na swojej skórze.

Niełatwa aplikacja

Niestety, by uzyskać piękną opaleniznę należy poświęcić wiele uwagi samej aplikacji produktu. Wiele osób narzeka na samoopalacze, a wynika to nie z wad kosmetyku, ale z jego nieumiejętnego nakładania. Oto opis, jak krok po kroku nałożyć samoopalacz, tak by efekt był zadowalający:

1. Samoopalacz dobierz do swojej skóry i swojego doświadczenia w jego stosowaniu. Niektóre kosmetyki łatwo się aplikuje, inne trudniej.

2. Około 3 dni przed nałożeniem samoopalacza starannie wypeelinguj swoje ciało, a następnie nawilż je balsamem, szczególnie zwracając uwagę na najbardziej wysuszone miejsca (łokcie, kolana). Postępuj tak  codziennie, aż do nałożenia samoopalacza.

3. Przed aplikacją samoopalacza zwiąż włosy, tak by nie stykały się zresztą ciała. Brwi, usta i paznokcie zabezpiecz warstwą gęstego kremu, bądź wazeliny.

4. Samoopalacz nakładaj cienką warstwą, równomiernie, dokładnie rozsmarowując. Zacznij od stóp i przesuwaj się w górę. Co pewien czas myj dokładnie dłonie.

5. Miejsca, gdzie mógł zgromadzić się nadmiar kosmetyku (linia włosów nad czołem) przetrzyj dokładnie płatkiem kosmetycznym.

6. Uważaj, by nie nałożyć zbyt dużo samoopalacza w okolicach oczu. Tam powinno być go najmniej.

7. Po aplikacji produktu nie nakładaj ubrań, aż do wyschnięcia skóry. Kąpiel, bądź prysznic  możesz wziąć dopiero po 6-8 godzinach.

8. Przez najbliższe kilka dni nie używaj jasnych ręczników i nie noś ubrań w jasnych kolorach.

9. O uzyskanym kolorycie skóry decyduje częstość nakładania samoopalacza. Samoopalacz można aplikować nawet codziennie.

 

Samoopalacze świetnie sprawdzają się również na wakacjach, szczególnie jeżeli ktoś nie przepada za leżeniem plackiem na słońcu! Polecamy!

 

Agnieszka Doros

 

 

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim:
Adres e-mail znajomego:
Wyślij
sss

Twój nick:

Treść komentarza:

Opublikuj
sss
Czytaj inne ślubne tematy z działu: Zdrowie i uroda
Naturalne sposoby na zdrowie

Naturalne sposoby na zdrowie

Jeśli zaplanowaliście swój ślub na porę zimową, szczególnie powinniście zadbać o zdrowie. Zimą nietrudno bowiem o katar i przeziębienie. Na domiar...
Czytaj więcej
Stres a życie intymne

Stres a życie intymne

Od wieków stres jest nierozerwalnie związany z człowiekiem. Wiadomo, że ma negatywny wpływ na samopoczucie, obniża odporność, a od niedawna zaczęto...
Czytaj więcej
Cienie na co dzień i od święta

Cienie na co dzień i od święta

Makijaż oczu jest najważniejszy w kreowaniu wyglądu. Kobiety bardzo często zapominają o ustach, czy policzkach, ale o oczach nigdy. Niektóre z...
Czytaj więcej
Plastic-fantastic przed ślubem?

Plastic-fantastic przed ślubem?

Moda na przedślubne operacje plastyczne to za Oceanem już rutyna. Powiększanie piersi, liposukcja, wypełnianie ust. Amerykanie nazywają to zjawisko: ,,Bridalplasty" -...
Czytaj więcej
Czas na maseczki

Czas na maseczki

Aby nasza skóra w dzień ślubu wyglądała zdrowo i pięknie, warto zadbać o jej regularną pielęgnację. Jednak, kiedy potrzebna jest szybka...
Czytaj więcej
Copyright 2007-2019 - SuperSluby.pl